Треба щоб із раннього дитинства кожна особистість була переконана у необхідності збереження і зміцнення свого здоров'я, ведення здорового способу життя, прагнула доброго фізичного стану.
Розвиваючі ігри на свіжому повітрі під час прогулянок
Номер слайду 2
«Оригінальні сніжки»Виготовити сніжки насправді можна і без снігу — з підручних матеріалів, легких і малоцінних. Підійде папір, газети. Варіантів гри є дуже багато:«Хто далі?»«Снайпери» «Снігові бої» .
Номер слайду 3
«Квач-Морозко»Побігати один за одним, граючи в квача, діти дуже люблять. Але взимку зробити квача Морозком, який буде «заморожувати» дітей, якщо піймає.
Номер слайду 4
Ходьба по «канату»Креслимо на землі лінію, і учасники, розставивши руки, пересуваються по них, як по канату. Зійшов, оступився — маєш повернутися на початок.
Номер слайду 5
«З крижини — на крижину»На початку гри потрібно покласти обручі невеликого діаметра на землю — «крижини» (відстань між обручами — 0,5 м), або намалювати їх крейдою. Той, хто не дострибнув і «потрапив у крижане море», повертається на початок маршруту.
Номер слайду 6
«Котра година, містер Фокс?»Для гри потрібно обрати одну дитину, яка буде лисицею. Вона має розвернутися спиною до гравців. Решта дітей стають на відстані близько 6 м від неї, й запитують: «Котра година, містер Фокс?». Лисиця відповідає, наприклад: «Третя година». Тоді гравці можуть зробити три кроки до лисиці (кроки будь-якого розміру, які вони хочуть). Потім запитання ставиться знову. «Години, містер Фокс?». Лисиця знову відповідає: наприклад, «П’ять годин». І гравці можуть зробити п’ять кроків. Якщо в будь-який момент хтось із гравців може наблизитися так, щоб торкнутися до лисиці, той гравець може зайняти її місце. Гра триває так, поки лисиця не вирішить відповісти: «Час обіду!». І гравці мають кинутися врозтіч. Якщо лисиця когось піймає, ця дитина стає лисицею. Якщо їй не вдається нікого зловити, вона залишається лисицею, поки хтось не доторкнеться до неї.
Номер слайду 7
«Пошуки скарбів»Заховайте заздалегідь на майданчику чи біля будинку якийсь цінний приз (якщо він боїться вологи, загорніть його в пакет), а потім дайте малюкові підказки, як його знайти.
Номер слайду 8
«Чарівні окуляри»Запропонуйте дитині уявити, що вона одягнула чарівні круглі окуляри, через які вона може бачити тільки круглі предмети. Нехай вона уважно подивиться навколо і знайде «все кругле» — це можуть бути колеса від машини, сонце, малюнки на одязі тощо. Потім окуляри перетворюються в «квадратні», «трикутні» і т.д.
Номер слайду 9
«Знайди рослину»Діти відвертаються, а ведучий зриває листочок або будь-яку рослину. Завдання гравців — якомога швидше знайти таку ж саму.
Номер слайду 10
«Вище-нижче»Запропонуйте гравцям подивитися навколо і назвати все, що знаходиться «вище дерева», «нижче куща», «вище мами», «нижче черевика» тощо.