Нас оточують різноманітні тіла: природні та штучні; мікроскопічні, невидимі без збільшувальних приладів, і небесні тіла які можна побачити лише у телескоп. Те, що тіла та речовини такі різні, зумовлює розмаїття навколишнього світу.
Номер слайду 3
Що таке фізичне тіло. У науці фізичним тілом називають усе: води, землю, планета, слон, цвях. Фізичні тіла мають різні характеристики. Характеристики тіл – ознаки, за якими відрізняються між собою ( форма, температура, маса). Усі тіла поділяються на природні та штучні. Важливою величиною є об’єм - частина простору, яку вона займає.
Номер слайду 4
Номер слайду 5
Як оцінити розміри тіл. Більшість тіл, що нас оточують мають неправильну форму, наприклад яйце ( виміряти розміри складніше ), наприклад підручник має правильну форму ( можна виміряти довжину, ширину і висоту.
Номер слайду 6
Вражає різноманіття розмірів і у світі живих істот. Найменші можна побачити лише у мікроскоп. Найбільша тварина на Землі – синій кит – завдовжки понад 30 м і масою до 150 т.
Номер слайду 7
Усі природні об’єкти, які є в космосі називають небесними тілами. Серед них є і мікроскопічні частинки космічного пилу, і гігантські галактики, до яких належать сотні тисяч зір, схожих на наше Сонце.
Номер слайду 8
Із чого складаються тіла. Усі тіла складаються з речовин. Вода, залізо, крейда, олія – приклади речовин. Гелій – це речовина, а крапля роси і сніжинка – фізичні тіла. Є тіла, які складається із суміші речовин. Молоко, нафта, мило, соки – суміші речовин. Речовини, з яких виготовляють вироби, називають матеріалами. Речовина може мати смак чи запах, а може бути без смаку і без запаху; може мати блиск, колір чи бути безбарвною і прозорою, може розчинятися у воді, бути твердою, рідкою, газуватою.
Номер слайду 9
Д/З опрацювати параграф 7 стр. 25 – 29. Виконати завдання потрібно виміряти розмір різних тіл ( наприклад: гумка, підручник, зошит, ручка )Виміряти довжину та ширину)