користуєшся тілами з однієї і тієї ж речовини. Але одне виготовлене з меншої, а інше - з більшої кількості речовини.
Номер слайду 3
Фізичну величину, яка визначає, скільки речовини містить те або інше тіло, називають масою. Маса додається, коли тіла з’єднуються разом.
Номер слайду 4
Масу тіла вимірюють вагами, порівнюючи її з масою взірця - еталона маси. Донедавна міжнародним еталоном був металевий циліндр зі спеціального сплаву масою 1 кг. На практиці використовують також інші одиниці маси: грам, міліграм, тонна.
Номер слайду 5
Ваги мають різне призначення: для вимірювання маси складових ліків, вагона, автомобіля, продуктів на кухні; напільні, іграшкові, музейні. Є ваги технічні, електронні, торговельні (зокрема електронні).
Номер слайду 6
Найпростіші ваги - важільні терези. Саме з важільними терезами в руці та із зав’язаними очима зазвичай зображають богиню правосуддя Феміду. Терези в її руках - символ точності і зваженості правосуддя. Терези - це коромисло (важіль), до кінців якого прикріплені шальки. Щоб визначити масу тіла, терези зрівноважують, на одну шальку кладуть тіло невідомої маси, а на іншу - гирьки, на яких зазначена їхня маса. Якщо терези в рівновазі, маса тіла дорівнює масі гирьок.
Номер слайду 7
Для зважування на саморобних терезах можна використати саморобні «гирьки». Тобі знадобиться пластиковий шприц. Що менша ціна поділки шприца, то точніші будуть твої вимірювання. Набери у шприц води. що 1 мілілітр води має масу 1 грам. «Гирьки» готові - можна «капати» їх у пластикову склянку і зважувати дрібні предмети - гумку, намистинки, скріпки, кнопки тощо.
Номер слайду 8
Поклади тіло, масу якого потрібно визначити, всередину однієї шальки терез, а в іншу потроху наливай воду зі шприца. Зазнач, який об’єм води був у шприці на початку зважування, і скільки води залишиться після того, як встановилася рівновага терезів. Різниця між цими об’ємами визначає об’єм води, яка має таку ж масу, що й тіло, яке ти зважуєш. Отже, маса тіла в грамах чисельно дорівнює кількості мілілітрів води, яку ти вилив/-ла у шальку, зрівноважуючи тіло.
Номер слайду 9
Д/З опрацювати параграф 14 стр. 53 – 56. Виконати завдання: Обрати модель і виготовити саморобні терези мал.60 стр. 55 на вибір