Що потрібно знати про туберкульоз?
Ці бактерії дуже стійкі. При температурі 100 °С вони зберігають життєздатність до 5 хв. У навколишньому середовищі (водоймах, ґрунті, на пасовищах) мікобактерії живуть від кількох місяців до кількох років. На особистих речах хворого, у його кімнаті — до 6 місяців. Смертність від туберкульозу до середини XX століття була високою. З винайденням антибіотиків поширення хвороби вдалося призупинити. Однак згодом хвороба знову поширилася. Це сталося через появу нової стійкої до антибіотиків форми збудника та поєднання двох інфекцій — туберкульозу та ВІЛ/СНІД. З 1993 року Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) вважає туберкульоз світовою небезпекою.
Кип’ятіння та ультрафіолетове опромінювання знищують мікобактерії туберкульозу за кілька хвилин, сонячне світло — за кілька годин. Знищують бактерії також препарати, які містять хлор.
Існує специфічна профілактика туберкульозу – використання
живої вакцини БЦЖ. Її вводять всім новонародженим у Значна увага приділяється пологовому будинку. Ревакцинацію проводять через кожні 5 профілактичній освіті молоді.
років до 30-річного віку всім особам, які мають негативну пробу Манту.
▪ Туберкульоз — небезпечна інфекційна хвороба. Її збудник потрапляє в організм людини здебільшого повітрянокрапельним шляхом. Поширенню інфекції сприяє поєднання туберкульозу з ВІЛ. Імунітет убезпечує організм людини від захворювання на туберкульоз.
▪ Потрібно зміцнювати імунітет, додержуватися правил особистої гігієни. Важливо вчасно робити профілактичні щеплення, проходити обстеження.
▪ За перших ознак хвороби треба негайно
звернутися до лікаря.
ДЯКУЮ ЗА УВАГУ ! БУДЬТЕ ЗДОРОВІ! |