Презентація "Серветки. Скатертини. Рушники."

Про матеріал
Історичний екскурс МЕТА: Дослідити історію серветок, визначити роль скатертин в побуті та роль рушника в національній культурі українців.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Історичний екскурс МЕТА: Дослідити історію серветок, визначити роль скатертин в побуті та роль рушника в національній культурі українців.

Номер слайду 2

Серветки Серветка- кусок тканини прямокутної, або іншої форми, призначена для видалення в побуті або по господарству різних речовин з поверхні.

Номер слайду 3

Історична довідка Греки (до нашої ери) замість серветок використовували звичайні листя дерев і квітів, як правило це були листя фіги.

Номер слайду 4

Стародавні римляни ввели традицію робити серветки з матерії, хоча і не вважали ганьбою витерти свої руки об поділ скатертини на столі.

Номер слайду 5

Серветки були дуже широко поширені в країнах Близького, Середнього Сходу, в Іспанії, у Франції, у Португалії - в тих державах, де чоловіки носили вуса та бороди.

Номер слайду 6

Кажуть, що моду на серветку, як і на інші нововведення європейської культури , в Росії ввів сам Петро Перший.

Номер слайду 7

Етикет для серветок В даний час для сервірування столу використовують два види серветок з тканини і паперові. Тканинними серветками, як правило, губи не витирають: їх кладуть на коліна. У цьому випадку на стіл ставлять паперові серветки.

Номер слайду 8

Існує кілька загально прийнятих правил сервірування, що стосуються серветок. Вони завжди повинні бути бездоганно чистими, плями абсолютно недопустимі. Серветки кладуть під прилади гостей, а також під вази з фруктами, цукерками, ємності з хлібом.

Номер слайду 9

Декорування серветок

Номер слайду 10

Скатертина Спеціальний текстильний або в'язаний виріб, яким накривається стіл. Скатертина виконує кілька функцій: 1.Захищає поверхню столу від забруднень і пошкоджень; 2.Прикриває дефекти поверхні столу 3.Є елементом декору приміщення

Номер слайду 11

СКАТЕРТИНА (або СКАТЕРКА) – символ хатнього достатку і показник культури та порядку в домі, який забезпечується, в основному, жіночою «половиною» родини, в першу чергу, господинею-матір'ю. Крім цього, скатертина свідчить про талант, працьовитість та бачення краси домогосподинею.

Номер слайду 12

Скатертина більше святковий, аніж щоденний атрибут життя родини; нею накривають стіл, як правило, в урочисті моменти.

Номер слайду 13

Рушник – це один із небагатьох предметів, який містить в собі так багато різних символічних значень:

Номер слайду 14

Історична довідка Здавна оселя кожного українця була в рушниках: тканих, вишиваних.

Номер слайду 15

Символічні значення рушників Гостинність на ньому гостям подавали хліб-сіль, і це означало велику гостинність господарів;

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Дорога – рушник давали близьким людям в добру дорогу, на щастя та швидкого повернення; Будівництво - будуючи домівку, на завершення даху останню крокву заносили на рушниках;

Номер слайду 18

Оберіг – рушники завжди відігравали велике значення, адже вони мали захисну роль, відганяли нечисту силу; На іконах – з часів прийняття християнства існувала традиція прикрашати ікони рушниками, вони мали назву «божнички»;

Номер слайду 19

Сватання – рушники дарували старостам, якщо на заручинах дійшли до згоди. Весілля - дуже велике значення відігравав рушник у весільному обряді. Кожна наречена вишивала рушник на весілля собі сама, найкращого рушника стелили дружби молодим під час вінчання в церкві, щоб їхнє подружнє життя було щасливе, а ще була така традиція — хто перший стане на рушник, той буде головним в сім'ї.

Номер слайду 20

Дякуемо за увагу.

ppt
Додано
19 лютого 2019
Переглядів
501
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку