Презентацію «Школа-учні-батьки. Що заважає і що допомагає дитині вчитися" класний керівник може використати під час проведення батьківських зборів.
Із опитаних 20 учнів 1. Лінь - 17 Цю причину вказали більшість опитаних учнів 2. Інтернет (соціальні мережі) - Теж досить поширена серед учнів відповідь 3. Комп'ютер і телевізор - Ці технічні засоби названі більшістю опитаних учнів і займають перші 3 місця. З 4 по 7 місце вказані такі причини: 4. Телефон 5. Певні риси характеру (неуважність, незібраність, нерішучість) 6. Друзі 7. Надмірні навчальні навантаження
Зовнішні причини:зниження цінності освіти у суспільстві;нестабільність існуючої освітньої системи;недосконалість організації навчального процесу;негативний вплив середовища (ЗМІ, вулиця, родина). Внутрішні причини: послаблення здоров’я школярів; низький розвиток інтелекту; відсутність мотивації до навчання
Як батькам заохотити дитину до навчання? Перш за все, є те, чого робити не потрібно:• Не потрібно залякувати і карати, цим ви прищепите дитині не любов до навчання, а страх перед вами.• Не потрібно платити за гарне навчання - цим ви розвинете у дитини споживацьке ставлення до життя взагалі, і до вас зокрема.• Не потрібно ставити умови і обмеження в категоричній формі - нічого, крім негативних емоцій у дитини це не викличе.
З іншого боку, потрібно і навіть необхідно:• З самого дитинства заохотити дитину до постійного здобуття нових знань.• Сприяти дитині в навчальному процесі, але не робити нічого за дитину.• У випадку якщо є проблеми з вчителями, залагоджувати їх дипломатично.• У разі проблем з однолітками в школі, намагатися вирішити їх разом з дитиною.• Пояснити дитині, наскільки важливий результат отримання знань.І, нарешті, батькам необхідно пам’ятати, що життя людини не може складатися тільки з роботи і навчання, навіть якщо цій людині всього сім, дванадцять чи п’ятнадцять років.
Спільні завдання і сім'ї, і школи: - Поважати гідність дитини, - виховувати працелюбність, - почуття доброти, - милосердя, - шанобливе ставлення до України, рідної мови, культури, - шанобливе ставлення до сім’ї, повагу до національних, історичних, культурних цінностей інших народів; Сприяти здобуттю дітьми освіти або забезпечувати домашню освіту відповідно вимог щодо її змісту, рівня та обсягу. Виховувати повагу до законів, прав, основних свобод людини
Причинами спаду шкільної мотивації в подальшому стають: 1. У дівчаток 7-8 класу знижена вікова сприйнятливість до навчальної діяльності у зв'язку з інтенсивним біологічним процесом статевого дозрівання. 2. У підлітків спостерігається «гормональний вибух» і нечітко сформовано почуття майбутнього. 3. Особиста значущість предмета. 4. Нерозуміння мети навчання.
Тривалість підготовки домашніх завдань, (оптимальна тривалість з врахуванням психофізичного віку), складає: в 1 класі – до 1 години (3/4 години); в 2 класі – 1,5 години (1 година); в 3-4 класі – 2 години (1,5 години); в 5-6 класах – до 2,5 годин (2-2,5 годин); в 7-8 класах – до 3 години (2,5 години); в 9-11 класах – до 4 годин (3 години).
Кожен учитель прагне організувати роботу з батьками:• пізнати кожну дитину;• знати, як вона мислить, відчуває, сприймає;• вивчити характер, волю, інтереси дитини;• вивчити особливості її організму;• максимально зблизити сім'ю та школу на основі взаємоспілкування, взаєморозуміння, взаємодопомоги. Та натомість НЕ МАРНУЙТЕ ЧАСУ ДІТЕЙ
3. Навчіть дитину спілкуватисяЄ шість умов, за яких у дитини виробляються корисні навички: це щира любов до батьків, приязне ставлення до оточуючих, зовнішня привабливість, можливість спостерігати позитивні приклади соціального спілкування (поведінка батьків, учителів), висока самооцінка, достатній запас слів, уміння підтримувати розмову.
Та все ж основне – навчально-виховна діяльність, розвиток здібностей кожного учня, формування духовно багатої творчої особистості. Це слід робити щоденно, не зважаючи на кризу освіти й освітніх стратегій. Ще раз хочу наголосити на необхідності тісної співпраці батьківського та педагогічного колективу за формулою «батьки-діти-школа»
РІШИЛИ: Зобов'язати батьків щоденно здійснювати контроль за станом навчання та поведінки дітей в школі, станом ведення щоденників та зошитів . Відвідувати школу, проводити зустрічі з класними керівниками з метою ознайомлення зі станом навчання дітей в школі. Не допускати пропуску дітьми навчальних занять без поважних на те причин. Пропуски занять з поважних причин узгоджувати з класними керівниками чи дирекцією школи. Постійно контролювати дозвілля дітей в позаурочний час. Заборонити перебування дітей в розважальних закладах села без супроводу батьків. Проводити з дітьми бесіди про дотримання ними правил поведінки в позаурочний час з метою попередження правопорушень, збереження життя та запобігання дитячому травматизму. Постійно тримати на контролі стан здоров’я своїх дітей, здійснювати профілактику захворювання на грип та інші інфекційні хвороби. Забезпечити дітям належні умови в підготовці до ДПА. Класним керівникам, вчителям-предметникам: Щоденно контролювати ведення учнівських щоденників, виставлення в них оцінок та здійснювати відповідні записи щодо поведінки та успішності учнів. Використовувати можливості шкільного сайту та електронні адреси батьків для посилення зв’язку школи з батьківською громадськістю. Контроль за виконанням даного рішення покладається на дирекцію та батьківський комітет школи.