узагальнити та систематизувати знання учнів з теми «Раціональні числа та дії з ними», підготувати учнів для написання контрольної роботи; Розвивати зацікавленість учнів, логічне мислення, техніку обчислень; розширити знання учнів про рідну державу; виховувати в учнів почуття патріотизму, любові до рідної землі, поваги до історичного минулого свого народу.
№ 1369 1) – 67928 : 1213 – 625 : ( - 25 ) = - 31; 2) – 512 : 256 + ( - 201) : 67 – 968 : ( - 22) = 39. № 1373 1) – 8679 : ( - 789) + ( - 2025) : ( - 45) = 56; 2) – 3564 : ( - 9) : ( - 11 Ч 2 – 0 : ( - 34)) = - 18. № 1380 1) ( Х – 36) : 54 = 0, Х = 36; 2) (0,2 + Х) : ( - 14) = 0, Х = - 0,2; 3) | Х |: | - 10 | = 0, Х = 0.
У південно-західній частині Мукачева стоїть Мукачівський замок, одна з найцінніших історичних і воєнно-архітектурних пам'яток Закарпаття XIV—XVII століть. Нині в Мукачівському замку розміщений історичний музей. Перші відомості про кам’яний замок належать до ХІ ст., коли король Угорщини Ласло І Святий дав вказівку укріпити фортецю кам’яними стінами від набігів кочівників. У 1321 р. король Карл Роберт запросив майстрів із Італії для розбудови фортеці. У 1396 р. право на володіння замком отримав родич короля Жигмунда І подільський князь Федір Корятович. Пізніше за наказом Ласло ІІ фортеця перейшла до угорської корони. Під час Визвольної війни угорського народу 1703—1711 рр. фортеця була взята військами Ференца ІІ Ракоці і стала на час повстання його резиденцією.
* * Навколо стін замку був викопаний сухий рів. На випадок облоги Корятович велів видовбати в скелі колодязь. На внутрішній стінці колодязя видовбані кручені сходи, а також резервуари для зберігання великого запасу води. Для тих часів це була складна споруда; недарма народний переказ приписує його створення дияволові.
* * Ужгородський замок – найстаріша з усіх фортець Закарпаття. Він розташувався на високій горі вулканічного походження, що нависає над річкою Уж. – на Замковій горі. Це унікальний зразок укріплень бастіонного типу на закарпатських землях, шедевр романського архітектурного стилю. Споруди фортеці відносяться до XII - XIII ст… У 1322 р. замок був переданий італійському графу Філіпові Другету. Рід Другетів володів замком 1322 – 1691рр. У 1691 р. новим власником замку став Міклош Берчені, який значно розбудовує його . Під час Визвольної війни угорського народу 1703—1711 рр. замок був взятий повстанцями. Після 1711 р. замок був перетворений у церковну гімназію. У 1968 р. почата реставрація замку. Від 1947 року замок використовується як краєзнавчий музей.
* * Не виконуючи дії, скажіть, який знак має значення числового виразу: а) (-3,1) · (-2,1) · (-1) · (2,6) · (-5,2) · (-1,1) · 4,1 · (-3/7) · (-0,2); б) (-1,2) : 6,3 · 3,7 : (-2,5) : в) 6,8 · (-2,3) · (-3,7) · (-4,2) : 6,3 : (-2,9) : (-1) : (-5); г) (-3,4) · (-7,2) : 6,1 : (-3,2) : (-2) · (-1,5) · (-3,9) : (-1/2)
* * почав будувати ужгородський господар-граф Іван X Другет. У 1644 році будівництво було майже закінчене, але цьому перешкодила війна між Трансільванією та Австрією. Під час війни нові будівлі були пошкоджені, і тільки в 1646 році будівництво собору завершилося, після чого сюди була переведена єзуїтська колегія з міста Гуменного (Словаччина) — родинного маєтку графів Другетів. Собор спочатку слугував як церква для єзуїтського монастиря, який був у будинку резиденції єпископа. Сам собор являє собою цегляну будову, головний фасад якої увінчаний трикутним фронтоном, до нього примикають восьмигранні триярусні вежі з курантами. Важливе місце у загальному вигляді собору посідає чотириколонний портик коринфського ордера. Центральний неф перекритий напівциркульними склепіннями. Інтер'єр собору оформлений у стилі рококо. Кафедральний собор зазнав значних руйнувань під час Визвольної війни угорського народу в 1703—1711 роках, але вже в 1718 році в ньому велася Служба Божа. У 1878 році собор був перебудований за проектом Луки Фабрі, де поєдналися риси класицизму і необарочні тенденції. У такому стилі пам'ятка збереглася і до сьогодні. УЖГОРОДСЬКИЙ ХРЕСТО-ВОЗДВИЖЕНСЬКИЙ КАФЕДРАЛЬНИЙ СОБОР
* * Доба розвитку виноградарства в історії села Середнє, Ужгородського району пов’язана з родом Добо. Вони зміцнюють місцевий замок і розвивають виноробство в Середньому. Син Іштвана Добо з компаньйонами, силами полонених турків, розширють і поглиблюють винні підвали. Підвали сьогодні використовує місцевий винзавод "Леанка". Завершилось будівництво і укріплення підвалів в 1557 р. Підвали довгий час називались турецькими. Спершу підземелля слугували сховищем для людей при графському дворі від нападу ворогів. Унікальність споруд полягає в тому, що вони мали виходи на поверхню в тихих безпечних місцях, куди можна було б виводити людей. Згодом підземелля втратило своє призначення захисту людей і перетворилось на виносховище. Середнянські вина з графських підвалів надсилали багатьом коронованим особам Європи. У 1711 р. цією територією проїжджав цар Росії Петро І. Він скуштував тут вина, і йому так сподобалося, що на його прохання були закуплені виноградники, які увійшли в історію як «царські». Вина з підвалів взимку і влітку поставлялись у Петербург.
* * У ХІІІ ст. на місці сучасного селища Середнє був збудований замок найбільш потужного в Західній Європі католицького ордену тамплієрів(храмовників). Після розпаду ордену у 1312 р. замок перейшов до рук монахів ордену Святого Павла. Протягом XVII—XVIII століть Середнянський замок ще не раз міняв своїх володарів під час численних австро-турецьких та австро-угорських війн. У цих війнах замок поступово руйнувався, ремонтні роботи ніхто не проводив, оскільки архаїчна кам'яна будівля вже не відповідала стилю життя дворян того часу. Відчутного удару замку було завдано під час антигабсбургського руху угорських дворян під керівництвом Ференца ІІ Ракоці в 1703—11 роках, після чого замок з навколишньою територією, як і весь край, відійшов до Габсбургів. Після цього він більше не відновлювався.
* * Невицький замок — зруйнований замок біля села Невицьке в Ужгородському районі Закарпатської області. Невицький замок вперше згадується на початку ХІV ст. як база місцевої феодальної фронди проти королівської влади Карла Роберта Анжу. У XIV ст. замок переходить до володінь роду графів Другетів, які будують на місці дерев’яного замку кам’яний. У 1644 р. під час релігійних воєн трансіль-ванський князь Дьордь ІІ Ракоці зруйнував замок.
* * У мікрорайоні м. Ужгорода, "Горянах" розташована одна з найстаріших будов на Закарпатті. Це — Горянська ротонда Св. Анни, з готичною прибудовою церкви Св. Миколая. В архітектурі ротонди у Горянах проявляється пізньоантична (візантійська) будівельна традиція. Горянська ротонда в плані шестикутна, однак цей шестикутник настільки згладжений, що майже всі дослідники зображали план фундамента згладженим, тобто круглим. Стіни також покриті розписами, що зараховуються до ХІV ст., очевидно, що попередні фрески були пошкоджені. У ХV ст. до ротонди прибудовано прямокутний неф церкви Св. Миколая.