Започаткування Олімпійські ігри зародилися у Стародавній Греції ще у VIII столітті до нової ери і регулярно проводилися понад тисячу років. Безпосередньо зародження Олімпійських ігор пов’язують із легендарними іменами грецького героя Геракла, царя Пелопса, спартанського законодавця Лікурга та еллінського царя Іфіта. Вважають, що Олімпійські ігри Стародавньої Греції почали свій відлік у 776р. до н.е., коли офіційно було зафіксовано ім’я першого переможця Ігор Коройба з Еллади. Кожні чотири роки в Олімпії - давногрецькому місті Греції, в області Еллади на Пелопоннесі проходили олімпійські ігри.«Немає нічого благороднішого за сонце, що дає стільки світла і тепла Так і люди прославляють ті змагання, величаво яких немає нічого, - Олімпійські ігри.» Піндар.
Учасниками Ігор могли бути вільні греки – чоловіки та юнаки. Жінкам, за винятком жриці храму богині Деметри, не дозволялось бути присутніми на стадіоні. Для жінок в Олімпії проводилися ігри на честь богині Деметри, програма цих змагань включала один вид змагань – біг на 160м. Участь брали тільки незаміжні жінки. Учасники Олімпійських ігор
П’ять незабутніх днів. Олімпійські ігри проводилися надзвичайно урочисто і тривали в період свого розквіту до 5днів. Перший день: жертвопринесення богам, клятва суддів, знайомство учасників з суддями і один з одним. Подальші три дні : змагання атлетів. П'ятий день: нагородження переможців (олімпіоників) перед храмом Зевса.
Правитель Еллади Іфіт. Спартанський законодавець Лікург. Володар Піси Клейстен884р. до н.е.- договір про священне перемир’я - екехейрія«Олімпія є священним місцем, і той, хто посміє ступити сюди зі зброєю у руках , буде затаврований як богохульник. Таким же безбожником буде і той, хто, якщо буде це в його владі, не помститься за злодіяння»Будь-які військові конфлікти та сутички в регіоні, де відбувалися Олімпійські ігри, заборонялися. Перемир’я могло тривати до 3 місяців.
П'ятиборство (пентатлон) - головне змагання Олімпійських ігор, яке складалося із змагань з п'яти видів спорту. П’ятиборство. Стрибки у довжину. Біг. Метаннядиска. Метання спису. Боротьба. Простий. Подвійний. На довгудистанцію. Проста. Кулачнийбій. Панкратіон. У Стародавній Греції п'ятиборство вважалося вінцем Олімпіади, а його переможець оголошувався головним олімпіоником.
Нагородження переможців. На світ олімпіоніки являлисьІ перемогами своїми прослявлялись,Оливи гілку на чолі несли. Нагородження переможців відбувалося у п’ятий день. Олімпійських святкувань.●Головною винагородою переможцеві Олімпійських ігор служив вінок з оливкових гілок. Їх зрізали золотим ритуальним ножем із старого дерева, яке, як вважалося, посадив Геракл.●Окрім вінка переможець отримував пальмову гілку, його також пов’язували вовняними стрічками навколо голови, рук та ніг. ●Ім'я атлета висікалося на мармурових колонах, які встановлювали уздовж річки Алфей в Олімпії.●Олімпіоник, що переміг в змаганнях тричі, отримував право поставити в Олімпії свою статую. ●Жителі міста, в якому жив переможець, обдаровували його дорогими дарунками, звільняли від податків, призначали довічну пенсію, надавали безкоштовне місце в театрі. ●Повернення переможця до себе на Батьківщину перетворювалося на достовірно тріумфальний хід.
Занепад Олімпійських ігор«Проіснували Ігри декілька віків,А потім Римський імператор Феодосій Заборонив їх існування, а роки,І варвари й стихіїЗнесли, прибрали з пам’яті людськоїСлаветне місто ритуалів і споруд».Імператор Феодосій IЗа Олександра Македонського і Римської імперіїсенсаційність, комерційність і вимоги атлетів дедалі більшої винагороди змінили систему цінностей та релігійне значення Ігор. Олімпійські ігри припинилися в 393році нової ериу період правління християнського імператора Феодосія I. У 426р. за наказом Феодосія II всі споруди було знесено. Землетруси й повені довершили руйнацію і поховали Руїни. В стародавній Греції ігри проводилися 293 рази з 776 р.до н.е по 394 р.н.е.
Перші Олімпійські ігри відбулися в _______ році до н.е. Вони присвячувалися богу _______ . З усіх кінців Греції поспішали люди на чудове видовище, яке проводилося лише раз на ________ роки. Проводилися Олімпійські ігри в __________________________________________________________________Під час ігор заборонялося ___________ Винні у порушенні правил платили великий штраф. Атлети повинні були попередньо записатися в списки учасників і тренуватися близько року у себе на батьківщині і ще місяць в _______________ Рабів, чужоземців і __________ на ігри не допускали. Свято продовжулося ______ днів. На стадіоні змагалися у п'ятиборстві, на іподромі - в___________В якості нагороди вони отримували __________________________________ Нагородження проходило перед храмом Зевса, де знаходилася знаменита статуя роботи Фідія, визнана одним з _______ чудес світу. Завдання 1. Вставити пропущені слова в тексті "Олімпійські ігри".?
Перші Олімпійські ігри відбулися в 776 році до н.е. Вони присвячувалися богу Зевсу. З усіх кінців Греції поспішали люди на чудове видовище, яке проводилося лише раз на чотири роки. Проводилися Олімпійські ігри в Олімпії. Під час ігор заборонялося воювати. Винні у порушенні правил платили великий штраф. Атлети повинні були попередньо записатися в списки учасників і тренуватися близько року у себе на батьківщині і ще місяць в Олімпії. Рабів, чужоземців і жінок на ігри не допускали. Свято тривало п'ять днів. На стадіоні змагалися у п'ятиборстві, на іподромі - в гонках на колісницях. В якості нагороди вони отримували оливкову гілку. Нагородження проходило перед храмом Зевса, де знаходилася знаменита статуя роботи Фідія, визнана одним із семи чудес світу. Зразок виконаного завдання
Відродження Олімпійських ігор сучасностіІ ось людина – П’єр де Кубертен,Французький педагог, барон, спортсмен,З палким натхненням взявся за роботу,Щоб відродити славу давніх днів,Щоб олімпійське гасло засіяло всім. П'єр де Кубертен01. 01.1863 - 02.09.1937 Французький історик, літератор, педагог, громадсько-політичний діяч; Засновник сучасного олімпійського руху;29 років він був беззмінним президентом міжнародного олімпійського комітету (МОК)У 1912 р. написав гімн «Ода спорту», який складається із 9 глав. Перші сучасні Олімпійські ігри відбулися за його ініціативою в 1896 році в Афінах. У змаганнях брало участь 245 атлетів - тільки чоловіки із 14країн світу. У червні 1894 року скликав у Парижі Міжнародний Конгрес для відновлення Олімпійських ігор
Олімпізм. П’эр де Кубертен та його соратники сформолювали основні завдання олімпійського руху: Сприяти розвитку тих фізичних і моральних якостей, які є основою спорту. Виховувати молодьзасобами спорту в дусікращого взаєморозуміння та дружби. Поширювати олімпійські Принципи в усьому світі для створення міжнародної доброї воліЗбирати раз на 4 рокиатлетів усього світуна Олімпійські ігри. Сукупність ідеалів і цінностей, які є засадами Ігор, відомі як олімпізм. Врівноваженість якостей тіла, волі, розуму. Поєднання з культурою та освітою. Дотримання способу життя,який грунтується на радощах,здобутих власними зусиллями. Поважання загальних основних етичних засад. Гармонійний розвиток людини. Сприяння утвердження мирного суспільства. Поважання людської гідностіРозбудова мирного, кращого світу завдяки вихованню молоді засобами спорту. Заняття спортом без будь-яких дискримінацій Взаєморозуміння в дусідружби і чесної гри
Олімпійські кільця. Олімпійські кільця символізують толерантність і дружбу між усіма, хто бере участь в Олімпійських іграх з усіх п’яти континентів нашої планети. Вперше олімпійські кільця з’явились на Олімпійських іграх 1920 року в Антверпені(Бельгія). Автор – П’єр де Кубертен. КОЛЬОРИ ОЛІМПІЙСЬКИХ КІЛЕЦЬСинійЄвропа. Чорний. Африка. Червоний. Америка. Жовтий. Азія. Зелений. Австралія
Олімпійське гасло“ C i t i u s • A l t i u s • F o r t i u s ”(в перекладі з латинської «Швидше, вище, сильніше» висловлює прагнення олімпійського руху. Автором девізу був священик Анрі Дідон, директор одного з коледжів Франції.)Змінено 20 липня 2021 року на:“ C i t i u s • A l t i u s • F o r t i u s •Communiter”( в перекладі з латинської “ Швидше, вище, сильніше – разом”)
Олімпійська емблема. Олімпійська емблема чітко визначена в Олімпійській Хартії — правовому документі олімпійського руху. Основний її елемент — п'ять кілець, поєднаних з іншими елементами. Наприклад, емблема Міжнародного олімпійського комітету (МОК) — олімпійські кільця на білому фоні з гаслом: «Швидше ■ вище ■ сильніше».
Олімпійський прапор. П'ять кольорових кілець — синє, чорне, червоне, жовте, зелене — на чисто-білому полотнищі — це олімпійський прапор. Він урочисто підіймається в Олімпійському місті на високій щоглі олімпійського стадіону, там, де майорять прапори всіх держав-учасниць Олімпійських ігор.٭Білий фон прапора, на якому розташовані кільця, доповнює ідею співдружності всіх без винятку націй Землі.٭Вперше прапор на Олімпійських іграх був піднятий в 1920 році.
Олімпійський вогонь Δ Запалення олімпійського вогню-один з головних ритуалів на урочистій церемонії відкриття ігор, запалюванню передує факельна естафета, що бере початок у Греції.Δ Вперше церемонія запалювання олімпійського вогню була проведена на іграх ХI Олімпіади 1928 р. в Амстердамі і на зимових іграх в 1952 р. в Осло.Δ Олімпійський вогонь горить безперервно протягом Ігор і гаситься на церемонії закриття. Церемонія запалювання олімпійського вогню В ОлімпіїОлімпійський вогонь на церемонії відкриття ігор
Талісман Олімпійських ігор. Зазвичай талісманом оголошують зображення якоїсь тварини, популярної в країні, яка проводить Олімпійські ігри. Вперше талісман з’явився на Олімпійських іграх у Мехіко у 1968році. Це був ягуар. На олімпіаді в Пекіні у 2008 р. було відразу п'ять талісманів: риба, панда, дух олімпійського вогню, тибетська антилопа і ластівка. Мірайтова - талісман Олімпійських та Паралімпійських ігор в Токіо 2020 р.
Олімпійські нагороди. Медалями та дипломами нагороджують переможців, які вибороли перше, друге і третє місця. Церемонія нагородження включає виконання на честь атлетів національного гімну тієї країни, спортсмен якої посів перше місце, і підняття державних прапорів країн,спортсмени яких вибороли перше, друге і третє місця. Перемога в Олімпійських іграх вважається найбільшим спортивним досягненням!
Ігри, що підкорили світ. I1896 Афіни, Греція II1900 Париж, Франція III1904 Сент-Луїс, СШАДодатк.1906 Афіни, Греція. IV1908 Лондон, Великобританія. V1912 Стокгольм, Швеція. VI1916 ( ні)Берлін, ФРНVII1920 Антверпен, Бельгія. VIII1924 Париж, Франція. IX1928 Амстердам, Голландія. X1932 Лос-Анджелес, СШАXI1936 Берлін, ФРНXII1940 (ні)Токіо, Японія / Хельсінгі, Фінляндія. XIII1944 (ні)Лондон, Великобританія. XIV1948 Лондон, Великобританія
XV1952 Хельсінгі, Фінляндія. XVI1956 Мельбурн, Австралія (Стокгольм, Швеція)XVII1960 Рим, Італія. XVIII1964 Токіо, Японія. XIX1968 Мехіко, Мексика. XX1972 Мюнхен, ФРНXXI1976 Монреаль, Канада. XXII1980 Москва, СССРXXIII1984 Лос-Анджелес, СШАXXIV1988 Сеул, Південна Корея. XXV1992 Барселона, Іспанія. XXVI1996 Атланта, СШАXXVII2000 Сідней, Австралія. XXVIII2004 Афіни, Греція. XXIX2008 Пекін, Китай. XXX2012 Лондон, Великобританія. XXXІ2016 Ріо, Бразилія. XXXII 2020 Токіо, Японія
Географічна хронологія зимових олімпійських ігор. IIIIIIIV --VVIVIIVIIIIXXXI1924192819321936194019441948195219561960196419681972 Шамоні, Франція. Санкт-Моріц, Швейцарія. Лейк-Плейсід, СШАГармиш-Партенкірхен, ФРНСаппоро, Японія / Санкт-Моріц,Швейцарія. Кортіна д'Ампеццо, Італія. Санкт-Моріц, Швейцарія. Осло, Норвегія. Кортіна д'Ампеццо, Італія. Скво-Веллі, СШАІнсбрук, Австрія. Гренобль, Франція. Саппоро, Японія
XIIXIIIXIVXVXVIXVIIXVIIIXIXXXXXIXXIІXXIІІ197619801984198819921994199820022006201020142018Інсбрук, Австрія. Лейк-Плейсід, СШАСараєво, Югославія. Калгарі, Канада. Альбервілль, Франція. Ліліхаммер, Норвегія. Нагано, Японія. Солт-Лейк-Сіті, СШАТурін, Італія. Ванкувер, Канада. Сочі, Росія Пхьончхан (Південна Корея)
XXIII Зимові Олімпійські ігри 2018з 9 по 25 лютого 2018 року у місті Пхьончхані (Південна Корея)Емблема ігор. Емблема Олімпіади-2018 символізує світ, відкритий для всіх. Вона поєднує в собі зображення льоду та снігу, зимових спортивних зірок (спортсменів) та людей з усього світу, які збираються разом у Пхьончхані. Талісман. Талісманами ігор стали: тигреня Сухоран (для Олімпійських ігор) і ведмежа Пандабі(для Паралімпійських ігор). Сухоран — захисник усіх спортсменів та вболівальників, Бандабі є символом волі. На Олімпійських іграх-2018 виступили понад 2500 атлетів з 92 країн.
Україна на зимових Олімпійських іграх 2018 МедаліСпортсмени. Вид спорту. Дисципліна. Дата Золото. Олександр Абраменко. Фристайлакробатика (чоловіки)18 лютого. Спорт. Чоловіки. Жінки. Всього. Біатлон5611 Гірськолижний спорт112 Лижне двоборство101 Лижні перегони224 Санний спорт426 Скелетон101 Сноубординг011 Фігурне катання224 Фристайл123 Всього171633
XXXII літні Олімпійські ігриІгри XXXII Олімпіади, так звані літні Олімпійські ігри 2020, пройшли з 23 липня по 8 серпня 2021 року в Токіо, Японія Логотип ігор Учасники. Країн учасниць – 205 Спортсменів - 11091 Олімпійські об’єкти. Логотип ігор зібраний з трьох різних прямокутних форм, що об’єднуються в єдине кільце. За задумом, різні за розмірами й формою прямокутники відображають різноманіття. Попри те, що люди різняться між собою, завдяки взаємоповазі та підтримці різноманіття стає одним цілим. Основний меседж олімпійської спільноти закладений у цей логотип — незалежно від здібностей ми єдині у своїй людяності. Національний стадіон Токіо. Національний стадіон ЙойогіПалац бойових мистецтв. Морський парк Одайба
БРОНЗАСтаніслав Горуна (карате, до 75 кг)Ярослава Магучіх (стрибки у висоту)Хвала, українські олімпійці, за вашу силу молоду!Як між солдатами гвардійці, Ви перші в першому ряду. По всій землі хорошу славу несуть народи вдаль і вшир. Зробили Ви велику справу у боротьбі за честь і мир. Платон Воронько. Марина Алексєєва, Владислава Алексєєва, Марта Федіна, Катерина Різник, Анастасія Савчук, Аліна Шинкаренко, Ксенія Сидоренко, Єлизавета Яхно (артистичне плавання, групи)
XXXIII літні Олімпійські ігри. Літні Олімпійські ігри 2024 (англ.2024 Summer Olympics, фр. Jeux Olympiques d'été de 2024, офіційна назва Ігри XXXIII Олімпіади) — літні Олімпійські ігри, що пройдуть в столиці Франції Парижі з 26 липня по 11 серпня 2024 року. Логотип ігор. Емблема Олімпійських ігор 2024 року в Парижі об'єднує в собі образи золотої медалі, вогню та обличчя Маріанни - символу революції і народу Франції. Планується, що в Парижі зможуть виступити близько 10 тисяч атлетів.
Перевір себе{775 DCB02-9 BB8-47 FD-8907-85 C794 F793 BA}Питання для порівняння. Олімпійські ігри в Стародавній ГреціїОлімпійські ігри СучасностіПеріодичність1 раз в 4 роки (тільки літні)1 раз в 4 роки (зимові та літні)Тривалість5 днів. Тривалість літніх ігор -15 днів, а зимових-10 днів. Місце проведення. Олімпія. За рішенням МОКТрадиції1. Прекращались війни2. Приймали участь тільки греки - чоловіки.3. Переможець нагороджувався оливковим вінком, пальмовою гілкою.4. В перервах між змаганнями виступали поети та музиканти.1. Не дотримується2. Приймають участь чоловіки і жінки. 3. Переможці отримують золоті, срібні та бронзові медалі. 4. Велика культурна програма.
Використана література3. Булатова М. М. Твій перший олімпійський путівник. - К.: Олімпійська література, 2004.- 86с. 4.Єрмолова В. М. Олімпійська освіта в школі / В. М.Єрмолова. – К:, 2009. – 85с. 5. Стасюк О. Історія міжнародного олімпійського руху//Здоров’я та фізична культура. – 2007.- №8.- С.5-13. 2. Булатова М. М. Енциклопедія олімпійського спорту в запитаннях та відповідях. Друге видання. – К.: Олімпійська література. 2011.- 400с.: іл.6. Інтернет-сайт ukrpress.info7. Інтернет-сайт facty.com.ua8. Інтернет-сайт sport.ua 1. Бубка С. Н., Булатова М. М. Ігри, що підкорили світ. – 2-ге видання./С. Н. Бубка, М. М. Булатова.- К.,2012.-132с.