Стародавній Єгипет. Гуганова Н. В. Степівська гімназія Воскресенської селищної ради
Номер слайду 2
Стародавній Єгипет — цивілізація в стародавній Північній Африці, яка охоплювала територію в нижній течії річки Ніл на місці сучасної країни Єгипет. Стародавня єгипетська цивілізація сформувалась у процесі розвитку доісторичного Єгипту як єдине ціле близько 3100 р. до н. е. Стародавній Єгипет
Номер слайду 3
Річка Ніл. Річка Ніл має у довжину майже 6719 км. Перетинає 9 країн по всій Африці. Вважається найдовшою рікою в світі.
Номер слайду 4
Фараони Стародавнім Єгиптом правили фараони. Фараон вважався живим богом, який після своєї смерті повинен приєднатися до інших богів. Він носив титул Сина Сонця і мав релігійну, політичну та військову владу в усьому Єгипті..
Номер слайду 5
Піраміди Єгипетські піраміди — найбільша архітектурна пам'ятка Стародавнього Єгипту, одне з семи чудес світу. Піраміди — це величезні кам'яні споруди пірамідальної, ступінчатої чи баштоподібної форми, збудовані як гробниці для фараонів Стародавнього Єгипту. Всього в Єгипті знайдено 118 пірамід (на 2008 рік). За іншими даними кількість пірамід, що збереглися, сягає 238
Номер слайду 6
Мумії Єгиптяни вірили, що тіло потрібне людині в потойбічному житті, тому фараонів і заможних людей готували до поховання особливим способом. З тіла померлого робили муиію, клали її у саркофаг (труну) і разом зі скарбами ховали в піраміді.
Номер слайду 7
Коти в Стародавньому ЄгиптіКішка була однією з багатьох тварин, яким поклонялися в Стародавньому Єгипті. Їх цінували і вважали священними тваринами, символом родючості. Котів прикрашали різними нарядами, віддавали їм дари, поважали і шанували їх подібно божествам. До кішок, які жили в палацах фараонів, ставилися з найбільшою пошаною, а в день, коли вони вмирали, оголошувався сімдесятиденний траур.
Номер слайду 8
Одяг давніх єгиптянЄгипетський одяг робився переважно з льону і бавовняних тканин, часом застосовувалася і шкіра. Найбільш популярним кольором був білий. Часто одяг був прикрашений різними візерунками і орнаментами, які мали і певний символічний сенс. Зазвичай в якості прикрас були зображення різних тварин і комах, яких єгиптяни вважали священними. Особливою популярністю користувався жук-скарабей, що був у єгиптян сильним оберегом і символом воскресіння.