Презентація "Степ" (за мотивами анімаційного серіалу "Моя країна - Україна"

Про матеріал
Презентація уроку з циклу "Моя країна - Україна" Це розробка уроків, створених за мотивами однойменого анімаційного серіалу авторства Сашка Лірника. Може бути використаний і на уроках "пізнаю природу", географії та у позакласній чи гуртковій роботі. У матеріалі йдеться про степову зону України.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

СТЕПУрок з циклу розробки «Моя країна – Україна». Розроблений за мотивами однойменного мультсеріалу авторства Сашка Лірника

Номер слайду 2

Моя країна - Україна«Моя країна Україна» — український анімаційний народний казково-пізнавальний серіал. Виконаний переважно в техніці пластилінової анімації. Серія 3. Луганський степhttps://youtu.be/fk. GCMIsz_Jw?si=h3sab. Cyz. L6 L1 N5mg

Номер слайду 3

Що таке степ?Великий безлісий, вкритий трав'янистою рослинністю, рівнинний простір у зоні сухого клімату. Світає,Край неба палає;Соловейко в темнім гаїСонце зострічає. Тихесенько вітер віє,Степи, лани мріють,Меж ярами над ставами. Верби зеленіють.

Номер слайду 4

Степ в УкраїніСтеп займає близько 40% площі України і є найбільшим зональним природним комплексом. Він простягається від південної межі лісостепу до берегів Чорного й Азовського морів.. Безмежні простори лугів. Десь далеко вечірній дзвін.І прадавня, вічно сумна пісня пастуша. Пролітає самотній птах.І ниви так солодко пахнуть, як дома.

Номер слайду 5

Степ – символ волі і козацтва. Український степ. Його широчіні немає ні кінця ні краю. Це – безмежна рівнина, вкрита густою ковилою, на якій блищить ранкова роса. Вітерець підхоплює і жене хвилі гіркого й терпкого аромату полину. Небо блакитне і чисте. Споконвіку степ був годувальником. Люди жили з рибальства, полювання та бджільництва. Річки пінилися від риби. У степу випасали худобу. Пізніше розорали землю й почали вирощувати пшеницю і соняшник. Для українців степ став символом вільнолюбства. У низинах Дніпра виникли перші козацькі січі, які відіграли неоціненну роль у становленні нашої державності.

Номер слайду 6

Степ, оспіваний в піснях. Що це, степ, про який у піснях співають?Уявіть себе малим, дуже малим чоловіком, отак на палець завбільшки. Уявіть собі, що вас, того маленького чоловіка, поставили на широкій рівній оболоні, на якій зрідка стоять порослі травою старі мурашники. Між травою квіти аж хапають за очі своїми кольорами. А гляньте довкола себе... Ніде краю не видно. Обрій неба, наче вижолоблена півкуля, лише мурашники видно. А поїдете десять миль у який-небудь бік — те саме й те саме... Ні краю, ні берега.

Номер слайду 7

КОВИЛАСеред різноманіття трав та злакових степу вирізняється ковила, або ковил, яка здавна зачаровувала своїм виглядом. Наприкінці травня українські ковилові степи вкриваються дивовижними рослинами – стають зеленими, срібними, жовтими морями. Вони зачаровують своїм виглядом – тоненькими стеблами та ніжними, невагомими квітками. В описах ковилу порівнюють із шовком або сріблом, що розлилося та блищить на сонці, тому в народі вона знана ще як «шовкова трава». Сама ж назва «ковила» походить від праслов’янського «kovylь», пов’язаного зі словами «кувати», «бити», «рубати», тобто, скошувати, бо здебільшого ковила була рослиною для покосу.

Номер слайду 8

Однак, існує ще одна версія походження назви, яка показувала що наші предки вміли бачити не лише зиск, а й красу в природі. Під час вітру стебла рослини хвилеподібно пригинаються до землі, ніби хвилюючись, і створюючи оптичну ілюзію моря зі срібла. До речі, цікаво, що в українській мові прислівник «хвилюватися» використовують для позначення стану людини або моря, бо походить від слова «хвиля». Люди, які проживають у степу, могли ніколи не бачити моря. Рослини ж та дерева, які нам можуть нагадувати море, колихаються (від слова «колихати, погойдувати»). Тому вважається, що свою назву трава отримала від прислівника «колихатися».

Номер слайду 9

БАБАК – один з героїв серіалувартовий луганських степів Великий гризун, товстий і незграбний, що живе в степу в норах; з ранньої осені до весни впадає в сплячку; цінний своїм хутром і шкірою.

Номер слайду 10

Номер слайду 11

ГРИЗУНИ – жителі степової зони

Номер слайду 12

Птахи степу. Куріпка сіражайворонок

Номер слайду 13

ДРОХВА

Номер слайду 14

ЛУГАНЬЛуга́нь — річка в Україні, в межах Донецької та Луганської областей. Права притока Сіверського Дінця.

Номер слайду 15

Сіверський Донець. Сіверський Донець – головна водна артерія сходу України і величезна притока Дону (басейн Азовського моря). Довжина ріки 1053 км.

Номер слайду 16

Незвичні скульптури ... Як вони з’явилися в наших степах, хто й для чого їх встановив? Коли ? Чому? Що вони увіковічують? – Відповіді немає. Тільки є припущення, вигадки, фантазії …

Номер слайду 17

Кам’яні баби.. Є гіпотеза, що ці кам’яні статуї  розглядалися давніми людьми як ідоли-обереги – надіслані їм з неба.  Як стверджують вчені, вони з'явилися в українських степах приблизно в середині першого тисячоліття до нашої ери.         На каменях не збереглося жодних написів, позначок,  жодних слідів, які б вказували на походження дивного пам’ятника. Дослідники, що віднайшли ці пам’ятники давнини, охрестили їх просто і невигадливо –  «Скіфська баба». Ця назва збереглася й понині, стала загальнопоширеною.

Номер слайду 18

ЛУГАНСЬК

Номер слайду 19

ДОНЕЦЬК

Номер слайду 20

ТЕРИКОНЛуганщина – батьківщина шахтарів. Природно, візитна картка краю – його шахти. Поруч із шахтами – терикони. Колись це були просто купи непотребу, вивезеного з підземелля разом із вугіллям і зваленого в рукотворні гори. Однак десь у 70-ті їх спробували озеленяти. З тих спроб нічого путнього не вийшло – дерева відмовлялися рости на голій породі. Але років за тридцять після завершення експерименту раптом виявилось, що багато териконів поросли лісом. Навіть ті, яких експериментом не зачепило.

Номер слайду 21

Приємного перегляду Зацвітає калина,Зеленіє ліщина,Степом котиться диво-луна,Це моя Україна,Це моя Батьківщина,Що, як тато і мама, одна.https://youtu.be/fk. GCMIsz_Jw?si=_Tca. KH518w4_G19t

pptx
Пов’язані теми
Географія, 8 клас, Презентації
Додано
12 грудня
Переглядів
23
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку