— певна акцентованість ансамблю (костюму в широкому сенсі), продиктована такими ознаками (або їх сукупністю): віком, статтю, професією, соціальним статусом, приналежністю до субкультури, особистим смаком людини, епохою життя суспільства, національністью , релігійною приналежністю, доречністю, функціональністю, способом життя та індивідуальними особливостями. Акценти розставляються зазвичай за допомогою аксесуарів, взуття, забарвлення тканини, принтів, фурнітури, деталей обробки і фактури тканини, кроєм моделі одягу, комбінаторикою. Стиль одягу є одним з основних елементів іміджу людини або компанії. У рамках одного з стилів іноді розрізняють його різновиди — підстилі або мікростилі. СТИЛЬ ОДЯГУ
Класичний стиль (консервативний) — це стримана простота в лініях, лаконічний крій. Його девіз «Усе і нічого зайвого». Речі цього стилю привабливі своєю високою якістю і добротністю матеріалів. Переважає ахроматична колірна гамма або пастельні відтінки. Це самий неемоційний стиль, все в ньому вкрай помірно. Відсутність гостромодних деталей. Довжина, ширина, обсяги і пропорції завжди середні, звичні для ока.
Романтичний стиль в одязі характеризується створенням піднесеного, витонченого образу. Для стилю характерне використання рюшів, воланів, довгих суконь летючого крою. Для чоловіків в романтичному стилі характерні жилети, шийні хустки, сорочки з широкими рукавами та романтичні фасони капелюхів. Стилю властивий квітковий принт, а також ніжна пастельна колірна гамма.
Спортивний стиль характеризується волею, не стискує руху одягом, призначеної для занять спортом та активного відпочинку або повсякденного одягу, стилізованого під спортивну, що має атрибутику притаманну спортивній екіпіровці. Досить яскравий і динамічний за своїм характером одяг відрізняється практичністю і зручністю
Стиль Сафарі набув популярності з 60-х років ХХ століття. Це спортивний стиль, який запозичив елементи уніформи військових в тропіках; характерне використання легких, стійких до зносу тканин бежевого, коричневого і хакі кольорів, безліч накладних кишень зі складкою посередині, клапани і погони.
Стиль Оверсайз - стиль, в якому одяг не має форми, вона об'ємна, безрозмірна і багатошарова. Також цей стиль є дизайнерським рішенням, при якому речі в гардеробі мають розмір на порядок більше власного. Оверсайз в одязі віддають перевагу тим, хто обожнює простоту і зручність у повсякденному житті.
Кежуал (Casual)Кежуал (англ. Casual) - стиль одягу для повсякденного використання, головними рисами якого є зручність та практичність. З'явився у Європі серед представників субкультури 1950—1960-х років Teddy Boys. Для стилю casual характерна відмова від формальності ділового одягу, декоративності, яскраво вираженої класики у складових костюма, практикуються поєднання, на перший погляд довільні, предметів одягу від фірм-виробників в одному образі
Стиль БОХО, або богемний стиль в одязі, натхненний духом свободи 1960-х і 1970-х років. Його особливість - це плавні або багаторівневі сукні та спідниці, селянські блузи, етнічні елементи, прикраса вишивкою, яскравим принтом, бісером, бахромою і помпонами. Найчастіше це багатошаровий, яскравий і барвистий одяг.
Авангардний стиль одягу - стиль, потребуючий внутрішньої неординарності, передбачає незвичайну форму і можливу яскравість. Авангард дуже поширений серед модельєрів-новаторів. В авангарді є 2 напрямки: подіумні колекції і ті, що шиють для магазинів. Людина, вибравша стиль авангард, має відповідати цьому стилю і своїм внутрішнім станом.
Анімалізм. Анімалістичний принт, тваринний малюнок, розфарбування під шкіру тварини... Як би ми його не називали, але забарвлення, що імітує шкіру або хутро, стала вже класикою жіночого гардеробу і на протязі не одного десятиліття залишається в топі модних трендів. Починаючи з 50-х років, кожен показ мод не обходиться без принтів під леопарда, зебру, ягуара, тигра, змії, жирафа і т. д. Так і в новому сезоні анімалістичні принти все так само продовжують надихати дизайнерів, навіть не збираючись здавати своїх позицій.
Діловий стиль одягу — основна ідея стилю в тому, щоб одяг не відволікав увагу від ділових якостей співробітника. Одяг в діловому стилі повинен бути стриманим і елегантним, але, при цьому, на відміну від консервативного стилю, ділової стиль схильний до модних тенденцій. Лінії, форми, силуети все повинно бути чітким і визначеним.
Фольклорний стиль (фолк стиль) — одяг, стилізований під національні костюми. Ідея стилю полягає в тому, щоб не повністю копіювати національні вбрання, а лише запозичувати певні елементи, включаючи їх у сучасні моделі. Широко використовується в’язка, плетіння, клаптева техніка, аплікації і різноманітна вишивка. Фолк стиль відрізняється зручністю.
Кантрі стиль (від англійського слова country — село) — сільський стиль американського заходу кінця 19 століття. Американці називають цей стиль Вестерн (western — західний). Стиль ковбоїв і фермерів. Відрізняється натуральними тканинами теракотових відтінків, джинсами, картатими сорочками, а також ковбойськими капелюхами і чобітьми.
Піжамний стиль. В одязі піжамного стилю використовуються різноманітні принти і малюнки: смужка, горох, клітина, квіти, птахи. Тканини легені і хвилясті: шовк, сатин, бавовна, атлас. Під одягом не повинен просвічуватися тіло, крій вільний, моделі не мають чітко окреслених форм і ліній. Така одяг створює відчуття затишку та комфорту. Сучасний піжамний стиль - Це легкі, хвилясті тканини і силуети, що дуже нагадують традиційну нічний одяг. З шовкових і атласних тканин дизайнери конструюють блузки, спідниці, шорти, сукні, брючні костюми, широкі штани і об'ємні сорочки, піджаки. Колірна палітра вибирається переважно в спокійних тонах - бежевий, білий, блакитний, синій, сірий. Але деякі дизайнери використовують для своїх колекцій яскраві кольори - насичений помаранчевий, зелений, гірчичний, фіолетовий, червоний, квіткові принти і принти в смужку і клітку.
Стиль Вамп в одязі жінки може сказати багато чого про свою господиню. Настільки яскравий, сексуальний і розкішний спосіб зможе підійти далеко не кожній представниці слабкої статі. Лише дуже харизматичні і ефектні жінки можуть дозволити собі даний стиль. Таких жінок називають жінки-вамп. Історія цього стилю в одязі починається в Голлівуді на початку двадцятого століття, коли кінозірка Теда Бара вирішила зробити свій образ незабутнім, почавши яскраво підводити очі і губи, провокаційно і сексуально одягатися. Незабаром цю тенденцію підтримали багато інших знаменитостей, а далі й прості дівчата з яскравою зовнішністю.