ВІСПА . КІР До запровадження вакцини в 1960-х роках щороку ця хвороба забирала приблизно 2,6 мільйона людських життів. З 2000 по 2017 рік вакцинація врятувала понад 20 мільйонів людських життів. ПОЛІМІЄОЛІТ ДИФТЕРІЯ До 1980-х у країнах, що розвиваються, на неї щороку хворіло близько мільйона людей, 50-60 тисяч із них помирало. Навіть сьогодні під час захворювання на дифтерію летальність може перевищувати 10%.
https://www.youtube.com/watch?v=GS7JNskveTA У XX столітті ця вірусна хвороба вбила понад 300 мільйонів людей. Близько 30% тих, хто заражалися віспою, вмирали, нерідко в муках, тому що все їхнє тіло вкривалося гнійними наривами. Решта сліпнули або залишалися на все життя з жахливими шрамами на шкірі. Вакцина проти віспи була введена англійським лікарем Едвардом Дженнером у 1796 роц. У бідних країнах віспа продовжувала лютувати ще понад півтори сотні років. Покінчити з нею допомогла програма масованого щеплення ВООЗ, яка стартувала в 1967 році.
ІСПАНКА https://www.youtube.com/watch?v=3Q29fR7hTZA Найбільша за смертністю пандемія грипу за всю історію людства (пандемії грипу). Тривала з січня 1918 року по грдень 1920-го. За цей час заразилося 500 млн осіб, або близько чверті тодішнього населення світу. За різними оцінками, у всьому світі від іспанки померло від 17 до 50 млн, а за деякими джерелами навіть до 100 млн осіб
Щороку вакцинація рятує 2-3 мільйони людей у всьому світі від небезпечних хвороб та попереджає 1,5 мільйонів летальних випадків від інфекційних хвороб. На сьогодні існують вакцини для запобігання більш ніж 20 хвороб, які загрожують життю. У період з 2010 по 2018 рік вдалося запобігти 23 мільйонів смертей лише шляхом вакцинації проти кору.
Попри наявність чималої кількості доказових фактів ефективності і безпечності вакцин існують особи, які не бажають вакцинуватися. Поширеними причинами такої відмови є як власні сформовані переконання, так і страх вакцинації чи її побічних наслідків. Зокрема, вакцинації перешкоджають ятрофобії, хемофобії, фармакофобії тощо. Особи, які виступають проти вакцинації, часто приховують свій страх перед нею, можуть шукати підтвердження правильності своєї позиції та тлумачити будь-які події та явища відповідно до своїх уявлень.
ГЕПАТИТ А https://tsn.ua/video/video-novini/zahvoriti-rizikuye-kozhen-naskilki-nebezpechniy-gepatit-a.html Спалах гепатиту А на Вінниччині визначено як надзвичайну ситуацію на рівні області захворювання печінки вірусного походження, що може мати як легкий, так і важкий перебіг. Вірус гепатиту А (ВГА) передається внаслідок уживання забруднених харчів або води. Ризик інфікування ВГA пов’язаний з відсутністю безпечної води і поганими санітарією та гігієною (наприклад, брудні руки). ВГА гине через 5 хв кип’ятіння. За кімнатної температури в сухому середовищі він зберігається протягом тижня, у воді — від 3 до 10 місяців, у випорожненнях — до 30 діб. Майже всі інфіковані повністю одужують від ВГА, однак зрідка бувають випадки, коли інфіковані помирають від блискавичної форми ВГА. Після перенесеного захворювання на ВГА формується довічний імунітет. Для профілактики інфікування ВГА існує безпечна та ефективна вакцина.
1.Краще перехворіти природним шляхом ніж зробити щеплення. Вакцинація — завжди найкращий варіант, оскільки вона або попереджає захворювання взагалі, або не допускає тяжкого перебігу хвороби і появи ускладнень внаслідок інфекційних хвороб. Якщо ваша дитина заразиться і перехворіє інфекційним захворюванням, у неї, певна річ, сформується імунітет проти цього захворювання. Однак інфекція може викликати ускладнення: параліч після поліомієліту, ураження серця при дифтерії, рак печінки через гепатит В, енцефаліт внаслідок кору. Ризик ускладнень після інфекційної хвороби набагато вищий, аніж ризик небажаних проявів після вакцинації.
Як зазначає ВООЗ, клінічні дослідження вакцин зазвичай проводяться в три фази: введення вакцини невеликому числу добровольців, щоб оцінити її безпеку, потім вакцина вводиться сотням добровольців для подальшої оцінки її безпеки і здатності генерувати імунну реакцію, наостанок вакцина вводиться тисячам добровольців, і проводиться порівняння з аналогічною групою людей, які не отримали вакцину, але отримали продукт порівняння, щоби визначити ефективність препарату і вивчити безпеку з-поміж більшої групи людей.
2.Вакцина може ослабити імунну систему Природне інфікування певними вірусами при природному захворюванні може ослабити імунну систему, опірність організму. Але вакцини діють по-іншому. Вони містять віруси, які відрізняються від вірусів, що викликають захворювання. Вакцинальні віруси самі настільки ослаблені, що не можуть ослабити імунну систему.
3.При вакцинації перевантажується імунна система Вакцинація не може перевантажити імунну систему. При перенесенні захворювання навантаження на імунітет у кількасот разів вище, ніж при вакцинації. Навіть якщо одночасно ввести вакцини проти 10 інфекційних захворювань, задіюється 0,1% імунної системи, тоді як при інфекційному захворюванні навантаження на імунну систему буде у кількасот разів вищим.
4.Вакцини вводять з різною періодичністю, а саме, через рік, 5, 10 років. Вакцини мають різну схему введення, яка складена за результатами численних досліджень. Є щеплення, які треба робити в дитинстві кілька разів, а потім періодично повторювати (наприклад, раз на десять років вакцинацію від кашлюку (дітям і вагітним), дифтерії та правцю), інші вводять курсом одразу, і пізніше більше не повторюють (гепатит В, вірус папіломи людини, вітрянка), а якісь треба робити частіше протягом всього життя (щеплення від грипу щороку).
6. Протягом одного дня можна зробити декілька щеплень. За один раз (протягом одного дня) можна зробити декілька щеплень. Для дітей створені рекомбінантні вакцини, де до складу однієї дози входить до шести антигенів різних збудників. А одночасно можна зробити додаткові щеплення, і за прийом малечу іноді захищать від десяти хвороб одразу. Дорослим також можна робити два, три і більше щеплень за один візит до лікаря.
7. Вакцинацію краще відкласти, якщо у людини температура? Тимчасово відкласти вакцинацію варто, якщо у вас гострий період захворювання, наприклад, застудного, з температурою вище за 38 градусів. Загалом же навіть при легких симптомах ГРВІ можна вакцинувати, це жодним чином не шкодить.
8. Людям з хронічними захворюваннями вакцинацію проводити не можна. Особам із хронічними захворюваннями можна і потрібно робити щеплення! Такі люди більш вразливі до інфекційних захворювань, котрі протікають у них значно важче і призводять до серйозніших ускладнень. Тому ці вони потребують вакцинації для створення захисту від інфекцій. Більше того, такі люди потребують також вакцинації від інфекцій, що не входять у перелік 10-ти, включених до календаря щеплень України. Наприклад, осіб з бронхіальною астмою і цукровим діабетом необхідно вакцинувати проти пневмококової інфекції і щорічно проти грипу