Презентація "Структура обчислювальної системи, її апаратне забезпечення"

Про матеріал
Слайди презентації містять перевірені практикою графічні схеми та екранні скріни, які наочно представляють і допомагають краще запам’ятати, узагальнити і систематизувати інформацію, що стосується теми "Структура обчислювальної системи, її апаратне забезпечення".
Зміст слайдів
Номер слайду 1

СТРУКТУРА ОБЧИСЛЮВАЛЬНОЇ СИСТЕМИ, ЇЇ АПАРАТНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ 2024

Номер слайду 2

Структура обчислювальної системи, її апаратне забезпечення Комп'ютер — це електронна обчислювальна система, яка призначена для опрацювання різних видів інформації, що подається в цифрових кодах за наперед складеними програмами (алгоритмами).

Номер слайду 3

Основні принципи функціонування комп'ютерів: Магістрально-модульний принцип їх будови; принцип числового кодування даних; програмний (командний) принцип керування роботою комп'ютера.

Номер слайду 4

Структурна схема ПК Відскануй QR-код

Номер слайду 5

Основні пристрої ПК Системний блок Монітор Клавіатура Маніпулятор «мишка»

Номер слайду 6

Мікропроцесор (МП) — це програмно-керований електронний цифровий пристрій, призначений для обробки різної інформації, що подається в числових кодах, і який функціонує на базі мікросхеми. Основні характеристики процесора: тактова частота; розрядність; об’єм адресного простору.

Номер слайду 7

Мікропроцесор виконує наступні функції: керує та координує роботу всіх інших пристроїв комп'ютера; здійснює читання кодів команд і даних для опрацювання із основної пам'яті; здійснює декодування команд; виконує арифметико-логічні та інші операції, які вказуються в командах; керує передачею даних між МП та оперативною пам'яттю, а також опрацьовує сигнали, які поступають від зовнішніх пристроїв.

Номер слайду 8

Регістри Пристрій керування Арифметико-логічний пристрій Основні складові частини мікропроцесора

Номер слайду 9

З іншими пристроями мікропроцесор пов’язаний декількома групами провідників, які називаються шинами. Види шин Адресна шина До адресної шини підключається мікропроцесор, для копіювання даних з чарунки в один із своїх регістрів. Шина даних По ній відбувається копіювання даних з ОП в регістри і навпаки. Шина команд Для того, щоб мікропроцесор міг обробляти дані йому потрібні команди

Номер слайду 10

Пам’ять комп’ютера Зовнішня пам’ять Внутрішня пам’ять Оперативний запам’ятовуючий пристрій Постійний запам’ятовуючий пристрій Вінчестер Магнітні носії, флеш-карти

Номер слайду 11

Адаптери – спеціальні пристрої, які використовують для перетворення форм подання інформації Види адаптерів: Відеоадаптер; Контролер дисків; Контролер введення-виведення (адаптер портів); Мережні плати; Звукові карти.

Номер слайду 12

Відеоадаптер (відеокарта) — пристрій, що перетворює набір даних, які характеризують зображення на екрані монітора, на відеосигнал, що посилається монітору по кабелю. Основні характеристики відеокарти: - швидкість роботи; - продуктивність відеокарти.

Номер слайду 13

Пристрої введення-виведення інформації: Клавіатура Монітор(дисплей) Сканер Принтер

Номер слайду 14

Клавіатура призначена для введення символьної інформації, а також для керування роботою ПК

Номер слайду 15

Монітор (дисплей) — це пристрій для відображення на екрані текстової та графічної інформації Основні характеристики моніторів: розмір екрана по діагоналі; роздільна здатність; кількість кольорів; частота оновлення зображення.

Номер слайду 16

Принтер (друкарський пристрій) призначений для виведення інформації на папір. Види принтерів: матричні, струменеві, лазерні.

Номер слайду 17

Сканер – пристрій для отримання електронних копій текстових та графічних документів За способом переміщення зчитуючого вузла щодо оригіналу сканери поділяють на: планшетні, барабанні, ручні.

ppt
Додано
29 грудня 2024
Переглядів
25
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку