Створення індивідуальної програми розвиткудля учня з особливими освітніми потребами28.02.2022 Миколаївський ліцей № 51, Ухань В. В.
Номер слайду 2
Індивідуальна програма розвитку (ІПР) – документ:- що забезпечує індивідуалізацію навчання особи з особливими освітніми проблемами (ООП);- де закріплено перелік необхідних психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових послуг;- який розробляється групою фахівців з обов'язковим залученням батьків дитини. Мета створення ІПР – побудова якісного навчального процесу для дитини з ООП у відповідності до її реальних можливостей, виходячи з особливостей розвитку дитини та освітніх потреб. Що таке ІПР?
Номер слайду 3
ІПР обов'язково містить:1. Період виконання.2. Загальну інформацію про дитину.3. Відомості про особливості розвитку дитини.4. Наявний рівень знань.5. Додаткові освітні і соціальні потреби учня.6. Психолого-педагогічна допомога у позаурочний час.7. Характеристика учня.8. Навчальні предмети.9. Адаптація (середовище, психологічно-педагогічна, навчального матеріалу).10. Індивідуальний навчальний план (ІНП).11. Джерела інформації для розроблення ІПР.12. Склад групи з розробки ІПР.13. Лист узгодження ІПР.14. План консультування батьків в процесі розроблення/виконання ІПР.15. Моніторинг стану розвитку учня та його навчальних досягнень. Структура ІПР
Номер слайду 4
Адаптація – змінює характер подачі матеріала, але не змінює зміст або концептуальну складність навчального завдання. Адаптація vs. Модифікація. Модифікація – трансформує характер подачі матеріалу шляхом зміни змісту або складності навчального завдання.
Номер слайду 5
Поточні цілі:- формувати вміння використовувати вивчений матеріал під час розв'язання задач;- формування вміння знаходити значення виразів, ознайомити з таблицею множення і ділення чисел;- розвивати мислення. ІНП. Кейс «Математика»
ІНП. Кейс «Читання»Казка «Лисичка та рак». Переказ за малюнками
Номер слайду 10
Поточні цілі:- вчити користуватися засобами рідної мови, її стилями, жанрами в усіх видах мовленнєвої діяльності (аудіювання, говоріння, письмо, читання) – комунікаційна компетентність;- створення власних письмових висловлювань;- користування правилами переносу слів;- використання лексичного багатства української мови у власному мовленні;- спостерігає за роллю дієслів у мовленні і застосовує у власному висловлюванні;- досліджує числівники і використовує їх у мові;- розпізнає текст за основними ознаками. ІНП. Кейс «Українська мова»
Номер слайду 11
ІНП. Кейс «Українська мова»
Номер слайду 12
ІНП. Кейс «Українська мова»
Номер слайду 13
Для досягнення мети використовуються:- ігрові технології;- діагностичні ігри;- технології інтенсифікації навчання на основі схемних і знакових моделей навчального матеріалу;- метод проектів;- використання комп'ютерних технологій. ІПР. Ефективність
Номер слайду 14
Інклюзивне навчання є одним із напрямків реформування системи освіти, мета якого – реалізація права на освіту осіб з ООП без дискримінації. В основі трансформації системи і розвитку інклюзивного навчання лежать правові акти. ІПР розробляються для успішного навчання дітей з ООП у закладах загальної середньої освіти. ІПР. Підсумок
Номер слайду 15
«У природи немає дитини безталанної, ні на що не здатної. Кожному можна дати щастя творіння, кожного треба вивести в люди». Дякую за увагу!Сухомлинський В. О.