Основні прийоми педагогічної технології "Створення ситуації успіху" "Вибір адекватних стимулів" — стимул для роботи повинен бути привабливим для учнів, а при втраті своєї актуальності змінюватись. "Допомога друга" — це вчасна допомога як з боку викладача, так і з боку учнів, що підтримує прагнення дитини стати на ноги, уселяє в неї впевненість у власні сили, у спроможність здолати труднощі. Сутність прийому "Еврика" є прагнення вчителя активізувати учнів нехай на маленьке, але власне відкриття відомих фактів, що спонукає їх мислити, відкривати для себе нове, розкривати красу процесу пізнання. Прийом "Навмисна помилка" активізує увагу учнів. Його рекомендується використовувати при перевірці знань.
Основні прийоми педагогічної технології "Створення ситуації успіху" "Гидке каченя" — прийом для "зневірених" учнів. Важливо вчасно побачити їхні позитивні якості, створити всі можливі умови для тих, кому так необхідно, щоб хтось повірив у них, допоміг удосконалитися. Сенс прийому "Емоційне заохочення" у тому, щоб уселити в дитину віру в себе, похвалити за будь-що, навіть незначне; усмішкою, поглядом дати зрозуміти учню, що серце, душа вчителя розкриті для нього. "Сходинки до успіху" — крок за кроком підніматися разом з учнем сходинками знань. - "Емоційне блокування" — це обмеження розгортання образи, розчарування, утрати віри у власні сили. Треба допомогти учневі пересилити свою невдачу, знайти її причину, переорієнтувати його з песимістичної оцінки подій на оптимістичну.
Основні прийоми педагогічної технології "Створення ситуації успіху" Прийом "Стеж за нами" використовується для дітей з інтелектуальною занехаяністю, з лінощами думки. Сенс його полягає в тому, щоб дати можливість учню відчути радість визнання в собі інтелектуальних сил. "Емоційний сплеск" — це спроба дати емоційний заряд упевненості в тяжку для учня хвилину, нагадавши йому про його великі інтелектуальні можливості, звільнити від психологічної затисненості енергію, думку, знання. Прийом "Обмін ролями" дає учням можливість проявити себе, наприклад, у ролі учителя, показує дітям, що вони здатні робити набагато більше, ніж від них очікують. "Створення ситуації змагань" — завдання педагога — виявлення гідного "суперника" й утримання ситуації інтелектуально-творчого змагання під педагогічним контролем.
Для створення ситуації успіху важлива емоційна культура вчителя, його психологічна компетентність, вербальна інструментовка, наприклад, такі висловлювання педагога: Це дуже важливо, і в тебе неодмінно вийде... Саме ти й міг би зробити таку справу... Це зовсім не складно. Навіть якщо не вийде — нічого страшного... Починай же! Я впевнений, ти це добре зробиш... Ось ця деталь вийшла в тебе дуже гарно!
Гра «Закінчи речення»Діти сидять у колі. Вчитель пропонує їм закінчити речення, висловлюючись по черзі.· Більшість дітей кожного класу…· Мені подобається, якщо діти…· Я не люблю, коли сміються над …· Мені соромно, коли …· Мені цікаво, коли …· Мені боляче, коли …· Я мрію …· Я вірю …· Я прагну …· Я люблю…· Я турбуюся…· Про мене турбуються…· У мене вірять…· Я сподіваюсь…· У майбутньому я хочу…· Мені сумно, коли…· Я радію, якщо…· Я не люблю, коли…