Сучасний урок:вимоги,проблеми,шляхи удосконалення. Здоров’язберігаюча компетентність сучасного вчителя. Учителю, будь сонцем, яке випромінює людське тепло, будь грунтом, збагаченим ферментами людських почуттів, і сій знання не тільки в пам’яті та свідомості своїх учнів, а й у душах і серцях. Ш. Амонашвілі
Номер слайду 2
Можливості уроку невичерпні та сила його чарівна. Кожен урок – це крок до дозрівання інтелекту учня, цеглина в основі чарівного будинку на ім’я Розвиток і Знання, без яких неможлива розумна, діяльна людина-творець.
Номер слайду 3
«Піраміда навчання»
Номер слайду 4
Дослідження психологів
Номер слайду 5
Кредо сучасного навчання: Те,що я чую,я забуваю. Те,що я бачу і чую , я трохи пам’ятаю. Те,що я чую,бачу і обговорюю,я починаю розуміти. Коли я чую,бачу,обговорюю і роблю, я набуваю знань і навичок. Коли я передаю знання іншим,я стаю майстром.
Номер слайду 6
Сучасний урок – це урок демократичний. Він проводиться не для учнів, а разом з ними. Його характеризує не навчання словом, а навчання справою. Урок спрямований на те, щоб кожна дитина збагнула себе як самодостатню особистість.
Номер слайду 7
Здоров’язберігаюча компетентність є необхідною умовою успішної професійної діяльності сучасного педагога.
Номер слайду 8
Здоров’язберігаючий урок включає такі складові:1. Відповідне розміщення дітей у класі — по периметру уздовж стін чи півколом, що дає змогу відчувати себе в колективі та творчому взаємозв’язку, єдності спілкування та діяльності.2. Позитивне емоційне налаштування, яке знімає напругу, що могла з’явитися раніше й виступає організаційним моментом і настановою на урок чи тему. Це може реалізовуватися, наприклад, через привітання в парах, групах, у колі.3. Активне міжособистісне спілкування, що ґрунтується на атмосфері вдячності та обміну позитивними емоціями.4. Використання рухових дидактичних ігор, різноманітних активних дій, пересування учнів у просторі класу.5. Мотивація педагогів до набуття здоров’язберігаючих компетенцій шляхом формування відповідальності за здоров’я дитини.
Номер слайду 9
6. Тісна взаємодія з медиками та батьками з метою інформування про стан здоров’я учнів, наявність хронічних захворювань, факторів ризику здоров’я.7. Побудова уроку з використанням передових технологій з урахуванням здоров’язбреження.8. Забезпечення умов для продуктивної пізнавальної діяльності з урахуванням стану здоров’я, особливостей розвитку, інтересів, задатків та потреб.9. Встановленні міжпредметних зв’язків.10. Логічність та емоційність всіх етапів навчально-виховного процесу, варіативне використання правил здорового способу життя залежно від конкретних умов проведення уроку.11. Ретельна діагностика, прогнозування планування і контроль кожного уроку з урахуванням особливостей учнів.