Дослідити, проаналізувати та узагальнити історію розвитку, архітектурно – композиційні особливості, символіку та сучасний стан Свято - Іллінської церкви села Залужжя.
Останнє слово завжди каже Бог…Багато люди говорити можуть,Та з висновків і рішень багатьох. Збувається єдино вірне — Боже.
Номер слайду 2
Благословен Господь у сяйві небесної блакиті,Благословен Господь у золоті церковних куполів,Благословен Господь, для нас створив святу обитель,Вогонь молитви на цім місці запалив.
Номер слайду 3
Мета роботи. Дослідити, проаналізувати та узагальнити історію розвитку, архітектурно – композиційні особливості, символіку та сучасний стан Свято - Іллінської церкви села Залужжя.
Номер слайду 4
Завдання роботи:- провести пошукову роботу з історії заснування церкви;- проаналізувати архітектурно - композиційні особливості та символіку церкви села Залужжя;- систематизувати матеріали про діяльність настоятеля храму.
Номер слайду 5
Вивченню історії православних храмів України в окремо взятому населеному пункті, особливо у сільському, не приділяється значна увага на державному рівні. А на місцевому рівні ця проблема, зокрема історія Свято – Іллінської церкви, майже не вивчена зовсім.
Номер слайду 6
Основою наукової роботи став матеріал, зібраний та систематизований з метою поширення у першу чергу серед жителів села Залужжя, для уроків християнської етики. Призначається ця робота для людей, що вже визнали буття Бога і бажають Його пізнати, людей, що цікавляться православ'ям, відчувають, нехай неусвідомлено, свій внутрішній зв'язок з Ним.
Номер слайду 7
Матеріали наукової роботи містять дані про історію заснування, архітектурно - композиційні особливості, символіку Свято - Іллінської церкви села Залужжя Дубровицького району Рівненської області, а також діяльність настоятеля храму та його роль у житті села.
Номер слайду 8
Характерними ознаками Свято - Іллінської церкви є стриманість декоративного оздоблення і лаконізм об’ємно - просторової композиції, обумовлений використанням зрубів найпростішої чотирикутної форми.
Номер слайду 9
6 травня 1991 року перший камінь нової будови освятив митрофорний протоієрей отець Федір (Деркач Федір) благочинний Дубровицького благочиння Рівненської єпархії Української Православної Церкви.
Номер слайду 10
1 лютого 1992 року керуючий Рівненською єпархією Української Православної Церкви, Високопреосвященніший архієпископ Рівненський і Острозький Іриней (Середній Іван Петрович) освятив новозбудований православний храм, який за бажанням всіх причетних до будівництва названо на честь пророка Іллі – Свято - Іллінським .
Номер слайду 11
27 вересня 1992 року настоятелем нашої Свято - Іллінської церкви призначено отця Павла (Коваль Павло Сергійович), а псаломщиком - матушку Марію (Коваль Марія Іванівна)
Номер слайду 12
Неодноразово відвідував наш храм для духовного наставлення православних залужан Високопреосвященніший митрополит Сарненський і Поліський Анатолій .
Номер слайду 13
13 жовтня 2016 року встановлено на місці старої дерев’яної фігури пам’ятний знак – хрест - фігуру на честь 25 річчя заснування Свято - Іллінської церкви.
Номер слайду 14
У селі Залужжя діє православна громада, яка належить до Дубровицького благочиння Сарненської єпархії Української православної Церкви (19.03.1991 р.№173; зміни:12.12.2002 р.№719;29.07.2004рр.№391)
Номер слайду 15
Різдвяні свята
Номер слайду 16
Чудотворні ікони, які перебували у Свято-Іллінському храміПризри на смирениеІкона Почаївської Божої Матерi
Інокиня Димитрія (Людмила Міщур) – Скит Святої Праведної Анни Миколаївсько – Городоцького жіночого монастиря
Номер слайду 19
Село Новоставці Гощанського району Рівненської області – Олексієвець Сергій Іванович. Свято-Георгіївське подвор’є Миколаївсько – Городоцького жіночого монастиря – Міщур Сергій Васильович
Номер слайду 20
В сані диякона – м. Київ, церква Святої Рівноапостольної Ольги – Олексієвець Василь Сергійович
Номер слайду 21
Полонне Хмельницької області – псаломщик Ткачук Лілія Сергіївна. Місто Житомир – псаломщик Борканин Ганна Сергіївна
Номер слайду 22
Храмове свято
Номер слайду 23
Таким чином, я зробив спробу написати невеличкий літопис Святої Святих з тою метою, щоб люди тягнулися до церкви, довіряючи слову її проповідника, і в цій вірі виховували своїх дітей. Щоб наше село ставало морально здоровішим, гуманнішим. І в цьому була пріоритетною роль церкви.
Номер слайду 24
Допоки відчинені ще Божі храми,Допоки стоїть свята обитель. Не минай, друже, цієї брами,Тут двері храму для всіх відкриті…