Літературне читання Тарас Шевченко «Реве та стогне Дніпр широкий»
Номер слайду 2
Повідомлення теми уроку Сьогодні на уроці продовжимо знайомитись із творчістю Тараса Григоровича Шевченка. Будемо працювати над виразним читанням вірша
Номер слайду 3
Мотивація навчальної діяльності Очікування- Я очікую…- Я думаю…- На мою думку…- Я навчусь…
Номер слайду 4
Девіз уроку. Ти зосередься, до праці мерщій,Усі перешкоди здолати зумій. Працюй наполегливо, швидко, старанно,Щоб кожна хвилина не тратилась марно.
Номер слайду 5
«Хмаринка слів»
Номер слайду 6
Перевірка домашнього завдання. Тест за посиланнямhttps://naurok.com.ua/test/join?gamecode=8800115
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Опрацювання вірша - Яким настроєм пройнятий вірш?- Коли може відбуватися таке явище в природі?- Яка річка описана у вірші? ppt_x
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Що робив ясен?Яке ще дерево згадується у творі?Де перекликалися сичі?Із чого виглядав блідий місяць?6. З чим поет порівнює місяць?
Номер слайду 11
Робота над образними висловами - Як розумієте вислови?«Реве та стогне Дніпр широкий»« Сердитий вітер завива»« Горами хвилю підійма»« Ще треті півні не співали»
Номер слайду 12
Прийом «Піктограми»та. Д,,,, , підійма.гне
Номер слайду 13
Прийом «Стенографіст»І блдй мсць на ту прІз хмр де –де вглдв,Ннч чвн в снм мр,То врнв , то птпв. Ще трт пвн не спвл,Нхт нд не гмнв,Сч в гаю прклклсь. Та ясн раз у раз скрпв.
Номер слайду 14
Сенкан1.Іменник (тема вірша).2. Два прикметники (описують іменник).3. Три дієслова (називають дії, пов’язані з іменником).4. Речення з чотирьох слів.5. Висновок (синонім до іменника).
Номер слайду 15
1. Дніпро.2. Могутній, широкий.3. Тече, біжить, стогне.4. Дніпро – найбільша річка України.5. Дніпро – символ.
Номер слайду 16
Номер слайду 17
Сьогодні на уроці я навчився/навчилася…На уроція запам’ятав/запам’ятала…Найкраще мені вдалося…Найбільше мені сподобалося…Урок завершую з настроєм…Труднощі виникали…Рефлексія «Загадкові листи». Обери лист, який ти хочеш відкрити(для відкриття по листі варто натиснути)