Технічні й програмні засоби добування інформаціїПрезентацію підготувала. Потьомкіна Дар'я Володимирівна,учениця 10 – Г класу гімназії №46м. Запоріжжя
Номер слайду 2
Технічні та програмні засоби добування інформації - це подолання системи захисту, обмеження або заборона доступу до них посадових осіб, дезорганізації роботи технічних засобів, вивід з ладу комунікаційних і комп'ютерних мереж, усього високотехнологічного забезпечення функціонування системи управління.
Номер слайду 3
Спроба одержати несанкціонований доступ до комп'ютерної мережі з метою ознайомитися з нею, залишити інформацію, виконати, знищити, змінити або викрасти програму або іншу інформацію кваліфікується як «комп'ютерне піратство»
Номер слайду 4
Способи несанкціонованого доступу до інформації здійснюються шляхом
Номер слайду 5
Технічні засоби добування інформації:
Номер слайду 6
Програмні засоби добування інформації
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Класифікація: За видом програмного забезпечення ● програми, що вимагають програм-носіїв: люки; логічні бомби; троянські коні; віруси. ● програми, що є незалежними: черв’яки, зомбі; утиліти прихованого адміністрування; програми-крадії паролів; “intended”-віруси; конструктори вірусів; поліморфік-генератори. За наявністю матеріальної вигоди ● що не приносять пряму матеріальну вигоду тому, хто розробив (встановив) шкідливу програму: ● хуліганство, жарт; ● самоствердження, прагнення довести свою кваліфікацію; ● що приносять пряму матеріальну вигоду зловмисникові; ● крадіжка конфіденційної інформації, включаючи діставання доступу до систем банк-клієнт, отримання PIN кодів кредитних карток і таке інше; ● отримання контролю над віддаленими комп'ютерними системами з метою розповсюдження спаму з численних комп'ютерів-зомбі За метою розробки ● програмне забезпечення, яке з самого початку розроблялося спеціально для забезпечення несанкціонованого доступу до інформації, що зберігається на ПК з метою спричинення шкоди (збитку) власникові інформації і/або власникові ПК; ● програмне забезпечення, яке з самого початку не розроблялися спеціально для забезпечення діставання несанкціонованого доступу до інформації.
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Номер слайду 15
Номер слайду 16
Номер слайду 17
Використані джерела інформації: Сайт «На урок» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://naurok.com.ua/prezentaciya-tehnichni-y-programni-zasobi-dobuvannya-informaci-304908.html (Дата звернення: 06.02.2024) Сайт «Всеосвіта» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://vseosvita.ua/lesson/tekhnichni-ta-prohramni-zasoby-dobuvannia-informatsii-176056.html (Дата звернення: 10.02. 2024)Вікіпедія. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: ВІКІПЕДІЯ (Дата звернення: 10.02. 2024)[Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://kryvoruchko-gubin.blogspot.com/p/blog-page_39.html (Дата звернення: 12.02.2024)