Презентація "Технологія виготовлення браслета дружби" є матеріалом до уроку трудового навчання в 5 класі за темою: "Виготовлення прикраси з ниток». Також ще додається презентація "Про нитки".
ПРЕЗЕНТАЦІЯ “ТЕХНОЛОГІЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ВИРОБІВ З НИТОК” ЩАСЛИВСЬКИЙ ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ І-ІІ СТУПЕНІВ – ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ПОПЕЛЬНАСТІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ОЛЕКСАНДРІЙСЬКОГО РАЙОНУ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПІДГОТУВАЛА ВЧИТЕЛЬ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ ФЕДОСЕНКО НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНАДОДАТОК ДО УРОКУ ”ВИГОТОВЛЕННЯ ПРИКРАСИ З НИТОК”
Номер слайду 2
ДЕВІЗ НАШОЇ РОБОТИ: Про свої здібності людина може дізнатися, тільки спробувавши прикласти їх. Сенека
Номер слайду 3
Фе́нічка або браслет дружби (жарг. «фенька», імовірно, від англ. thing — «річ, штука») — браслет ручної роботи із бісеру, ниток, шнурівок, стрічок, шкіри чи замінника шкіри. Може бути як одного кольору, так і різноманітного забарвлення. Розповсюджена серед неформалів. Дуже популярні в Україні, оскільки часто мають відношення до візерунків національної вишивки.
Номер слайду 4
Історія цих стрічок бере початок із традицій індіанців Центральної Америки. Згідно з ними, той хто отримав браслет, повинен був носити його, поки шнурки не зношувалися і браслет не спадав із руки природно. Ідея полягала в тому, що друг вкладає працю в те, аби виготовити браслет, а той хто отримує, відплачує тим, що вшановує його роботу. Зняття браслета до його природного зношування означало, що дружба не склалася. Історія походження браслета дружби
Номер слайду 5
В новітній час популярність цих браслетів поширилася завдяки хіпі, серед яких фенічки циркулювали дуже широко, фактично практика обміну давала юридичні підстави для загального братерства хіпі. Їх також використовували замість каблучок: тоді браслети плели однаковими і дарували одне одному.
Номер слайду 6
Сьогодні дарування браслета дружби має велике сентиментальне значення, оскільки показує другові, що він чи вона є особливим для того, хто дарує браслет. Існує багато різних варіантів виконання цих браслетів, що залежить від особистих смаків. Вони є популярними серед людей різної статі та віку.
Номер слайду 7
Різні кольори і візерунки на фенічці мають свою символіку. Вони можуть дати певну інформацію про людину, яка їх носить, повідомити про внутрішній стан власника. Однак єдиної системи символів для фенічок немає і тому в різних групах всередині субкультури (в тому числі і в хіпі) одні й ті ж кольори фенічок можуть означати різне і зовсім протилежне. Символіка браслета дружби
Номер слайду 8
Вироби - аналоги
Номер слайду 9
Фенічки роблять вручну, зазвичай з ниток або бісеру. Найпопулярнішими нитками для плетіння є муліне, «ірис», «мак» і «лілія». Із сучасних матеріалів можуть використовуватися телефонні дроти і вита пара. Основними видами плетіння вважається косе (мозаїчне) та пряме плетіння. Даний розподіл справедливий як для плетіння нитками, так і бісером. Найпопулярнішою схемою плетіння є «смужечка», або «класика», яку можна плести як косим, так і прямим плетінням. Іноді замість фенічок-браслетів роблять бісерні і нитяні кільця, а також хайратники і «ошийники». Виготовлення браслета дружби
Номер слайду 10
КОНЦЕПТУАЛЬНА КАРТАПРИКРАСА З НИТОКБРАСЛЕТ ДРУЖБИВИБІР ТА ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕМИ ПРОЄКТУПЛАНУВАННЯ РОБОТИ З ВИКОНАННЯ ПРОЄКТУПРОЄКТУВАННЯ ПРИКРАСИ МЕТОДОМ ФАНТАЗУВАННЯГРАФІЧНЕ ЗОБРАЖЕННЯДОБІР КОНСТРУКЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ, ІНСТРУМЕНТІВ ТА ПРИСТОСУВАНЬВИГОТОВЛЕННЯ ПРИКРАСИ ОСТАТОЧНА ОБРОБКА ВИРОБУЗАХИСТ ПРОЄКТУ
Номер слайду 11
Матеріали та інструменти. Нитки муліне, але можна й будь – які інші нитки. Простий олівець. Лінійка. Картон. Ножиці. Застібка (лумбенди)