Презентація "У чому мудрість батьківської любові"

Про матеріал

Презентація містить поради для батьків, консультацію про стилі батьківської поведінки, прислів'я та приказки про батьків та дітей. Цей матеріал можна використати для різних форм роботи з батьками.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

У чому мудрість батьківської любові

Номер слайду 2

. Родина, рід…Які слова святі! Вони потрібні кожному в житті. Бо всі ми з вами ніжні гілочки На дереві, що вже стоїть віки. Це дерево – наш славний родовід, Це батько, мати, прадід твій і дід…

Номер слайду 3

Сім’я для малої дитини- це Космос , де мама- Сонце, а тато- Місяць. Саме тут вона черпає сили і енергію для життя . Вчиться мудрості, набирається досвіду. В дитячому серці зароджуються моральні почуття – любов до людей , милосердя , доброта , що є сутністю вихованої людини.

Номер слайду 4

Мати і батько – головні природні вихователі дитини. Недарма в народі кажуть: « Яблуко від яблуні недалеко падає», « Яке дерево, такі і віти , які батьки , такі і діти»

Номер слайду 5

Кажуть, діти – дорогоцінність, а ще більша дорогоцінність їх виховати, так як сам процес виховання – безперервна робота серця, розуму і волі батьків. «Не думайте, що ви виховуєте дитину тільки тоді, коли з нею розмовляєте чи повчаєте, чи караєте її. Ви виховуєте її кожної миті свого життя, навіть тоді, коли вас немає вдома» А. С. Макаренко.                                            С

Номер слайду 6

Усі ми вважаємо себе люблячими батьками, і це природно. Ми дійсно любимо своїх дітей. Сьогодні ми з вами повинні усвідомити те, що ваша любов принесе дитині більше щастя, якщо вона буде постійно бачити і відчувати її. «Наші діти – це наша старість. Правильне виховання – це наша щаслива старість, погане виховання – це наше майбутнє горе, це наші сльози, це наша провина перед іншими людьми, перед усією країною» . Сім’я…Що значить це – то кожен знає, Хто зріс в сімї і хто її не має, І як тут не приховуй, не таї, Залежить наше щастя від сімї. Кожна сімя щаслива по – своєму…

Номер слайду 7

Важко переоцінити вплив сім’ї , родини на розвиток , навчання і виховання дитини. Від народження дитини і до кінця свого життя батьки турбуються про долю дитини. Це було відомо здавна і знайшло своє відображення у піснях , прислів’ях, крилатих фразах, примовках. Завдання « Народна мудрість»

Номер слайду 8

Яке дерево, такі в нього й квіточки, які батьки…Який корінь, такий і пагінець, які самі… Який кущ, така й калина, яка мати…Який дуб, такий й тин… Не навчив батько, не навчить і… Коли дитину не навчиш у пелюшках, то не навчиш…

Номер слайду 9

Умів дитя народити, умій… Як під сонцем квітам… Як мати рідненька, то й сорочка…На сонці тепло, а біля матері…Мати однією рукою б’є… У дитини заболить пальчик, а в матері…

Номер слайду 10

Родина- основа зростання здорової дитини, це світ . В якому людина навчається жити. Саме родина вводить людину у світ стосунків з іншими , виконуючи функції, які в різний час і в різних народів оцінювалися по- різному. Ставлення батьків до своєї дитини залежить від багатьх обставин: - від культурних традицій власних родин: - від національних традицій родинного виховання; -від індивідуальних особливостей батька й матеріУ родині стосовно дитини створюються певні установки , які визначають емоційну атмосферу і стиль взаємин

Номер слайду 11

У кожній сім’ї свій своєрідний стиль спікування. Як ви спілкуєтеся з своїми дітьми?Власне взаємодіяти з дітьми- дуже важлива річ. Ви скажете . А де знайти час на спілкування . Адже динаміка життя надто швидка. Усе відбувається поспіхом. Пригадайте, як починається ранок у вашому домі. Зранку ви віддаєте накази дітям, нагадуючи . Як потрібно себе поводити протягом дня. Наступного разу зустрічаємося з дітьми уже ввечері. Спільна вечеря ,розмова створюють сімейний комфорт. Саме такі хвилини можуть згуртувати і зміцнити сім’ю. однак спілкування обмежується короткими фразами. Хіба ж можна поспілкуватися , коли ввімкнутий телевізор, і якась жінка втретє рекламує переваги прального порошку?

Номер слайду 12

Дослідники стверджують, що батьки розмовляють із дітьми приблизно 15- 20 хвилин на день. Із них 10-12 хвилин припадає на роздавання наказів. Важливо знати стилі батьківської поведінки .

Номер слайду 13

Стилі батьківської поведінки: Авторитетний Авторитарний. Ліберальний Індеферентний

Номер слайду 14

Авторитетний . Високий рівень. Теплі стосунки. Діти дуже добре адаптовані, впевнені у собі, мають високу самооцінку. Така родина вирізняється високою відповідальністю за дитину і свідомим ставленням до її виховання. Тут дитині виражають любов і доброзичливість , грають і розмовляють на теми, що її цікавлять. Дитина знає, що таке «треба» і уміє себе дисциплінувати. В умовах такої родини росте повноцінна людина з відчуттям власної гідності і відповідальності за рідних.

Номер слайду 15

Авторитарний. Високий рівень Віддають накази та чекають їхбезумовногоконтролю виконання. ХолодніЗакриті для постійного спілкування з дітьми встановлюють жорсткі вимоги та правила, не допускають їх обговорення, дозволяють дітям лише незначною мірою бути незалежними від них. Діти в таких родинах відлюдкуваті, боязкі та похмурі, невибагливі та дратівливі, хлопчики можуть стати некерованими та агресивними а дівчатка – пасивними та залежними. Допускаються фізичні покарання. Діти самотні та нещасливі. У подальшому в таких родинах виростають або невпевнені в собі, невротизовані люди, або агресивні і авторитарні – подібність своїм батькам

Номер слайду 16

Індеферентний . Низький рівень. Не встановлюють для дітей ніяких обмежень. Байдужі до власних дітей. Холодні. Закриті для спілкування. Обтяжені власними проблемами, а тому не залишається сил для виховання. Така родина відчужена, незацікавлена в дитині. У такій родині дорослі або байдужі до своєї дитини, або активно уникають спілкування з нею і вважають за краще тримати її на відстані.

Номер слайду 17

Ліберальний . Низький рівень. Слабо або взагалі не регламентують поведінку контролю дитини, безумовна батьківська любов. Теплі стосунки. Відкриті для спілкування з дітьми. Дітям надана необмежена свобода за умови незначного керівництва з боку батьків. Батьки не встановлюють будь яких обмежень. Діти схильні до неслухняності та агресивності. У присутності людей поводять себе імпульсивно. Родина будує стосунки з дітьми на принципі вседозволеності. Дитина в такій родині будує стосунки на рівні вимог «Дай!», «Хочу!», «Не хочу!», «Буду Не буду!». Відсутнє поняття «Треба». У родині формується незадоволений навколишнім егоїст, який не вміє вступати в позитивні взаємини з іншими людьми, конфліктна і важка людина. Вона буде нещаслива серед людей.

Номер слайду 18

Вправа « Батьківськівські настанови та їх наслідки»

Номер слайду 19

Не твоє діло Нічого не вмієш робити. Не будеш слухатися з тобою ніхто не буде дружити. Геть з моїх очей, стань у куток. Нікому не поступайся, завжди давай здачіУсі люди підлі,сподівайся тільки на себе

Номер слайду 20

Не кричи так , оглушнеш. Ти нехороший маму ображаєш , я піду від тебе до іншої дитини. Бруднуля . завжди десь влізеш. Не можна бездозволу нічого робити Горе ти моєОт дурний , хотів все віддати

Номер слайду 21

pptx
Пов’язані теми
Дошкільна освіта, Сценарії
Додано
29 березня 2018
Переглядів
2259
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку