Блистівський навчально-виховний комплекс. Новгород-Сіверської районної ради. Чернігівської областіРоботу виконала. Фазан Анастасія Іллівна учениця 5 класу. Блистівського навчально-виховного комплексу Новгород-Сіверської районної ради Чернігівської областіКерівник: вчитель біології та природознавства. Шульга Інна Михайлівна
Зміст 1 дослід. Вплив води і повітря на проростання насіння 2 дослід. Вплив температурних умов на проростання насіння.3 дослід. Вплив запасних поживних речовин на проростання насіння.4 дослід. Вплив глибини закладання насіння в грунт для проростання5 дослід. Вплив світла на проростання насіння
Висновки • Для проростання насінню необхідне і повітря ( для дихання) і вода( для розчинення запасних поживних речовин). • З цього досліду ясно видно, що насіння дихає, в ньому відбувається обмін речовин, а це доводить, що насінина – жива. ПОРАДИ • Не заливайте насіння надмірною кількістю води, але й слідкуйте, щоб насіння не висихало.
Дослід №2 Вплив температурних умов на проростання насінини • 1. Взяли 2 склянки і поклали в них насіння, додали невеличку кількість води, забезпечили достатню кількість повітря. 1 склянка – поставили в прохолодне приміщення, за температури + 5 градусів 2 склянка – поставили в тепле приміщення, за температури +20 градусів
Висновки • Для проростання насінню необхідне тепло ( для активного проходження обмінних процесів), але для різних рослин необхідна різна температура проростання. ПОРАДИ Перед пророщуванням слід визначитись, до яких рослин відноситься ця рослина, яку ми збираєтесь вирощувати та температуру проростання її насінини. Обов‘язково враховуйте температурні умови при пророщуванні. Недотримання цих умов може привести до послаблення або навіть загибелі рослинного організму.
Висновки• 4. Проведений експеримент дає нам привід стверджувати, що насінині для проростання необхідний певний повноцінний запас поживних речовин, бо за умови їх нестачі проростання не відбудеться, а якщо навіть і відбудеться, то рослина буде дуже сильно відставати у розитку. ПОРАДИ Перед пророщуванням слід добре перебрати насіння та відібрати тільки великі і цілі насінини без пошкоджень, тоді є гарантія, що ви отримаєте дружні та міцні паростки.
Спостереження • 1 склянка – проростання відбулося на 5-6 день і рослина після проростання розвивається швидко. • 2 склянка – на 5-6 день проростання не відбулося, хоча насіння в обидві склянки були висіяне набухле і готове до проростання. Проростання в цій склянці відбувається уповільнено і є небезпека того, що після проростання паросток буде ослабленим і розвиватиметься також уповільнено.
Висновки • На швидкість і якість проростання насіння рослин дуже впливає глибина загортання. ПОРАДИ 1. Чим більший розмір насінини, тим глибше її сіють. 2. Наддрібне насіння сіють на поверхні грунту, середніх розмірів загортають на глибину до 3 сантиметрів, велике - до 5 сантиметрів. 3. На глибину загортання впливає також якість грунту: чим легший грунт, тим більшою може бути глибина загортання.