Урок читання 4 клас Тема. В. О. Сухомлинський «Як Павлик списав у Зіни задачу»
Номер слайду 2
Мовна розминка. Дихально-зорова вправа. Прочитайте слова на одному диханні. Знайдіть в них інші, які заховалися. Посуд, весело, сервіз, другий, чудово, просторий, пряма, план.embedded1
Номер слайду 3
Мовна розминка2. Гра «Називай якомога більше слів»Читаю - … (книгу, газету, журнал…)Скупався - … (в річці, озері, морі…)Відпочити - … (вдома, в лісі, на пляжі…)Хотів би стати - … (поетом, вчителем, лікарем…)
Номер слайду 4
Мовна розминка. Перевіримо настрій. Жовті, червоні листочки тихо на землю летять.-Прочитайте, будь-ласка, це речення з сумом- Читаємо сердито. - Читаємо весело. З яким настроєм ми будемо працювати на уроці?
Номер слайду 5
ІІІ. Перевірка домашнього завдання. Вірш «Буває все»Які слова є головною думкою твору?Вірш «Краще з друзями разом»Чому Славко не відгукнувся на запрошення хлопців?Які рядки можуть бути прислів’ям?3. Вірш «Словник Славка»Що б ти порадив Славкові?- Ви гарно справились із завданням. То як же ви зрозуміли вислів «А дружити треба вміти» (відповіді дітей). Саме такі поради можна знайти в творах автора: прізвище його ви відгадаєте, коли пригадаєте в яких творах, вивчених у попередніх класах зустрічались ці персонажі. Хто ж із вас має найкращу пам’ять?
Номер слайду 6
Номер слайду 7
завданнями уроку
Номер слайду 8
Словникова роботаа) прочитайте швидко, без помилок, змінюючи слова;б) читання пірамідок.
Номер слайду 9
Читання твору частинами- Чому Павлик прийшов до школи стурбований?- Що заважало йому виконати завдання?- З яким проханням хлопчик звернувся до Зіни?- Що помітив Павлик у зошиті дівчинки?- Поміркуйте, чому він не сказав про помилку Зіні.- Які оцінки одержали діти?- Як вони відреагували на них?- Чи доводилось вам потрапляти у схожу ситуацію?- Як би ви вийшли з неї?
Номер слайду 10
Робота з ілюстрацією до оповідання. Розгляньте малюнок до твору. Знайдіть і зачитайте уривок твору, який зобразив художник. Якими ви уявляєте дітей? (відповіді дітей)
Номер слайду 11
Опрацювання твору «Найкраща лінійка»Словникова роботаписьмові працінайкращі лінійкаручної оцінкикострубата роботигладенька- Що спільного у словах кожної колонки? Утворіть словосполучення.- Який іменник поєднується з двома прикметниками?- Як ви розумієте значення слова «кострубата»?
Номер слайду 12
Аудіювання1. Цей твір є…а) казкою; б) оповіданням.2. Микола і Роман були…а) однокласниками; б) сусідами.3. За письмові роботи найкращі оцінки у...а) Романа; б) Миколи.4. Після уроку мови діти пішли…а) у майстерню; б) додому.5. Найкраща лінійка вийшла у…а) Миколи; б) Романа.6. Для чого Роман взяв свою лінійку до класу?а) Йому було шкода залишати її в майстерні; б) Хотів показати, що і він може зробити щось найкраще.
Номер слайду 13
Рефлексія. Чи можемо ми вже дати відповідь на запитання: «Що ж треба цінувати?». (відповіді дітей)