П.І.Б. учня Кількість балів Всього балів Оцінка 1 завдання 2 завдання 3 завдання
Номер слайду 3
1 завдання «Без минулого немає майбутнього!» 1. Принцип відносності А.Ейнштейна А) Усі процеси природи протікають однаково в усіх неінерціальних системах відліку. Б) Принцип сталості швидкості світла. Швидкість світла у вакуумі однакова для всіх ІСВ, вона не залежить ні від швидкості джерела, ні від швидкості приймача світлового сигналу. 2. Як уявляв Ейнштейн просторові розміри і час? 3. Формула визначення часу в рухомих системах відліку. 4. Формула визначення лінійних розмірів тіла в рухомих системах відліку. 5. Що це за закон: Е=mc2 ? 6. Релятивістський закон додавання швидкостей. 7. Вкажіть правильне твердження: А) зі збільшенням швидкості до значень близьких до щвидкості світла маса тіла зменшується; Б) зі збільшенням швидкості до значень близьких до щвидкості світла маса тіла збільшується; В) зі збільшенням швидкості до значень близьких до щвидкості світла маса тіла не змінюється. 8. Формула маси тіла в рухомій системі відліку. 9. Релятивістський імпульс. 10. Кінетична енергія тіла.
Номер слайду 4
1 4 2 3 5 6
7 9 8 10
Номер слайду 5
Два автомобілі рухаються в одному й тому самому напрямі зі швидкостями v1 і v2 відносно поверхні Землі. Чому дорівнює швидкість світла від фар першого автомобіля в системі відліку, зв’язаній із іншим автомобілем? Укажіть усі правильні відповіді:
Номер слайду 6
. Позначимо через l0 довжину стрижня в системі відліку K, відносно якої стрижень нерухомий. У системі відліку, відносно якої він рухається, довжина стрижня l . Укажіть усі правильні твердження.
Номер слайду 7
Який із наведених нижче виразів являє енергію спокою системи? Укажіть усі правильні відповіді.
Номер слайду 8
Дві фотонні ракети віддаляються одна від одної зі швидкістю 0,65 с відносно земного спостерігача. Чому дорівнює відносна швидкість ракет?
Номер слайду 9
Чому дорівнює довжина метрового стрижня (для земного спостерігача), що рухається зі швидкістю 0,6 с?
Номер слайду 10
Маса потяга 2000 т. На скільки збільшується його маса під час підйому на мост висотою 25 м?
Номер слайду 11
З якою швидкістю відносно Землі має рухатися космічний корабель, щоб його поздовжні розміри для земного спостерігача були в 2 рази меньші за справжні?
Номер слайду 12
Чайник, куди налито 2 кг води, нагріли від 10 °С до кипіння. На скільки змінилася маса води?
Номер слайду 13
Чи можуть люди створити такий космічний корабель, який рухався б із швидкістю світла?
Номер слайду 14
Фізична величина Символ для позначення Одиниця вимірювання Формула для визначення t
Маса
Час с
m Кінетична енергія Ек Дж, еВ Ек =Е-Е0 КГ
Номер слайду 15
Номер слайду 16
Експериментальне завдання Дослідження зміни маси деформованої пружини від її видовження Мета: дослідити зміну маси деформованої пружини від її видовження. Обладнання: динамометр, пружина, лінійка, штатив, 4 тягарці по 100г кожний.