Презентація Утилізація акумуляторів

Про матеріал
Презентація на тему: "Утилізація акумуляторів". Загальна інформація, сучасні методи переробки та утилізації акумуляторів та батеройок. Шляхи вирішення проблеми забруднення навколишнього середовища.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Утилізація акумуляторів

Номер слайду 2

Світ розвивається стрімкими темпами, сьогодні кожний з нас являється власником або користувачем маси приладів, робота котрих напряму залежить від живлення акумуляторних батарей. У кожній такій батареї є свій термін придатності, по закінченню котрого вона стає непридатна для використання, тому від неї потрібно позбавлятися. На жаль, практично ніхто не думає про те, що це вид відходів, що потребує своєчасної якісної утилізації.

Номер слайду 3

Що таке акумулятор? Хімічне джерело струму. А що таке відпрацьований акумулятор?- Це загроза для екологічності та чистоти простору життя людини. Утилізація акумуляторів – необхідна послуга для всіх підприємств, пов’язаних з обслуговуванням автомобілів – СТО, авто-підприємств, ремонтно-сервісних баз, де використовуються джерела безперервного живлення. Основні складові акумулятора: свинець та інші сполуки важких металів; электроліт – кислоти, луги.

Номер слайду 4

Утилізація акумуляторів включає в себе переробку двох основних їх типів: Утилізація свинцево-кислотних акумуляторів. Свинець - небезпечний елемент, що належить до групи важких токсичних металів, але цінний. Використовується в подальшому як вторинний ресурс для виготовлення нових батарей. Утилізація акумуляторів такого типу починається з нейтралізації сірчаної кислоти, після приступають до відокремлення свинцевих пластин від корпусу. Утилізація срібно-цинкових акумуляторів. Такий тип акумуляторів використовують в годинниках, іграшках, пристроях, малогабаритній техніці. Вони небезпечні тим, що після закінчення термінів експлуатації ртуть, що міститься всередині, роз'їдає корпус і може витекти назовні.

Номер слайду 5

Часто з метою зберегти цінну сировину - свинець, недбайливі мисливці за кольоровими металами просто зливають в навколишнє середовище небезпечні луги і кислоти з акумуляторів, забираючи лише корпуси. Це карається існуючим екологічним законодавством. Зокрема, потрібно згадати про статтю 17 Закону України «Про хімічні джерела Струму», де йдеться мова про те, що всі юридичні і фізичні особи повинні здавати в спеціалізовані організації та пункти прийому на утилізацію акумулятори, ємність яких складає більше 7А / год, і отримати документи, які підтверджують, що акумулятор зданий за всіма законно встановленими правилами.

Номер слайду 6

Також неприпустимо викидати просто в контейнер з побутовими відходами звичайні пальчикові і мізинчикові батарейки. Вони підлягають утилізації, оскільки сама назва говорить про їх склад: вугільно-цинкові, літієві, лужні, нікель-кадмієві, нікель-метал-гідридні. Майже всі невеликі побутові електронні прилади та пристрої живляться від батарей. Хоча багато пристроїв постачають з акумуляторними батареями, та навіть акумуляторні батареї з часом стираються і потребують заміни. Правильна утилізація всіх батарей особливо важлива, щоб уникнути забруднення навколишнього середовища.

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Попит на батареї зростає з кожним роком, набуваючи глобального статусу: швидкий розвиток інноваційних технологій та збільшення переносних енергоємних продуктів, таких як наші улюблені мобільні телефони та відеокамери, іграшки та найдрібніші побутові прилади. Щороку споживачі використовують мільярди акумуляторів, які містять токсичні або корозійні матеріали. Батареї виготовляються з різних матеріалів. До яких належать кислота, гідрат закису нікелю, гідрат металевої ртуті, літій, свинець, нікель, кадмій. Останні чотири містять токсичні метали, які стають небезпечними відходами і створюють загрозу для  здоров'я людини та навколишнього середовища при неправильній утилізації.

Номер слайду 9

 Коли батареї не утилізуються належним чином, корпус може розпастися, а токсичні хімічні речовини, які містяться  всередині можуть просочитися в навколишнє середовище. Матеріал, що протікає, може забруднювати грунт і воду, а деякі елементи можуть накопичуватися в дикій природі і навіть людському організмі, тим самим руйнуючи його.

Номер слайду 10

Номер слайду 11

ppt
Додано
23 травня 2022
Переглядів
1133
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку