Презентація «Утворення форм рельєфу»

Про матеріал
Презентація « Утворення форм рельєфу » дає уявлення про рельєф та поверхню Землі, про утворення гірських масивів та різноманіття рівнин, про вплив зовнішніх та внутрішніх процесів на рельєф . Дає можливість розширити свої знання про поверхню Земної кулі. Даний матеріал можна використовувати на уроках «Я досліджую світ» та географії.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Утворення форми рельєфу. Підготувала вчитель початкових класів. КЗ Лозівський ліцей ст. №8 Ковальчук Катерина Віталіївна(до підручника Т.Єресько, О. Безкоровайної,,Я досліджую світ’’ за редакцією М. С. Вашуленка, 4 клас)

Номер слайду 2

Якщо уявити собі поверхню планети без океанічних вод, то на ній чітко виявляється найбільші її нерівності: високі частини – материки і низькі – западини океанів. Як утворюються різні форми рельєфу? Чому одні ділянки простягаються на сотні і тисячі кілометрів рівними просторами, а інші підносяться вгору  у вигляді гострих піків? Шукати відповіді на ці питання ми з вами будемо протягом кількох уроків. Сьогодні ми вивчимо особливості форм рельєфу. Рельєф — сукупність форм земної поверхні, різних за обрисами, розмірами, походженням, історією розвитку та утворених під дією внутрішніх і зовнішніх процесів. Природа, яку ми бачимо навколо , здається нам вічною, але насправді  це не так. Кам'яне обличчя нашої планети змінюється протягом тисяч і мільйонів років. Так що ж змінює цей вигляд? Висловте свої при­пущення.

Номер слайду 3

Земна поверхня нерівна. В одних місцях вона рівнинна, в інших горбиста, а в третіх - піднімаються гори. Усі нерівності земної поверхні складають рельєф. Процеси, які впливають на форми рельєфу діляться на : внутрiшнi i зовнiшнi. Внутрішні Зовнішнішні Землетруси Виверження вулкана. Дія води сонця вітру дії людини. До найбільших форм земної поверхні належать материки та океанічні впадини. Основні форми рельєфу – це гори та рівнини. Дрібні форми рельєфу – це річкові долини, яри, балки, каньйони, дюни, бархани, ущелини. Дюна. Ущелина

Номер слайду 4

Форми земної поверхніРівнина. Каньйон. Пагорб(висота нижче 200м)Бархани. Балка Гори

Номер слайду 5

Під впливом інтенсивних внутрішніх сил Землі відбувається процес формування гірських систем - гороутвориння Не даром кажуть «вода камінь точить» Сукупність зовнішніх процесів, які руйнують гірські породи називають - вивітрюванням. Виділяють основні форми рельєфу : рівнини і гори. Що таке рівнини – це території суші, які мають відносно рівну поверхню. На рівнинах трапляються ліси, поле, луки, річки, яри та невеликі підвищеннябалки, пагорби. Рівнини поділяються на: Низовини(від 0 до 200 м над рівнем моря) Височини(від 200 до 500 м над рівнем моря) Плоскогір’я(від 500 до 700 м над рівнем моря)

Номер слайду 6

Номер слайду 7

— Яким кольором позначені на карті рівнини? За шкалою висот визначте,  яким кольором позначений кожен з типів рівнин? Чому не одним, а кількома?Попрацюйте в парах. Висновок: рівнини різняться між собою за висотою: низовини, ви­сочини, плоскогір'я.(дивіться на карті вище)

Номер слайду 8

Первинними називають рівнини, які колись були морським дном, але з часом земна кора піднялася, море відступило, а його дно стало суходолом. (Західносибірська рівнина, Причорноморська низовина). Вторинні рівнини утворюються внаслідок руйнування гір, як-от на території Африки та Східносибірське плоскогір’я. Або внаслідок річкових наносів, як Індо-Гангська та Месопотамська низовини в Азії, Амазонська низовина в Південній Америці. В Україні значною мірою річковими наносами Дніпра утворені Придніпровська та Поліська низовини. Як утворилися рівнини?Західносибірська рівнина. Полі́ська низовина́Причорноморська низовина

Номер слайду 9

Дякую за увагу! Робота в групах Порівняйте пагорб і гору. Що спільного? Чим відрізняється?

Номер слайду 10

Хвилинка – цікавинка Вели́кий каньйо́н— один з найглибших каньйонів світу, розташований на північному заході американського штату Аризона на плато Колорадо, в середній течії річки Колорадо. У Гранд-Каньйоні знаходять безліч морських скам’янілостей (корали, губки, троглодити), але тут немає кісток динозаврів – все тому, що його породи сформувалися задовго до появи величезних ящерів (200-1000 млн років тому). Сам же каньйон почав формуватися 5-6 млн років тому. Протяжність Гранд-Каньйону становить 446 км, максимальна глибина – 1,8 км, максимальна ширина – 29 км (щоправда, внизу, біля підніжжя гір, ширина не перевищує 1 км).

Номер слайду 11

Слово «каньйон» зазвичай асоціюється у нас із Диким Заходом. Утім, не обов’язково їхати у Колорадо, аби побачити таке диво природи – і у нас, в Україні є декілька великих каньйонів. Дністер – одна з трьох найбільших річок України, і каньйон, утворений нею, – найдовший серед усіх. Розташований на межі чотирьох областей – Івано-Франківської, Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької, він тягнеться дві з половиною сотні кілометрів. На своєму шляху річка робить безліч стрімких закрутів. Довжина найбільшого з них – 27 км, при цьому ширина перешийка – якихось 2 км. Мабуть, найвідоміший закрут — це той, всередині якого лежить місто Заліщики. Якщо піднятися стежиною від автомобільного мосту через Дністер на гору, з оглядового майданчика ви зможете помилуватися славнозвісним краєвидом «міста на острові» (хоча насправді – на «півострові»). Хвилинка – цікавинка ДНІСТРОВСЬКИЙ КАНЬЙОНЗнайдіть інформацію та прочитайтепро інші п’ять каньйонів України.

Номер слайду 12

Найцікавіші гори нашої планети. Радужні гори в Китаї Національний парк Чжанцзяцзе, Китай. Каппадокія, Туреччина. Башта Диявола, СШАХребет Бангл-Бангл в АвстраліїРоман-Кош. Крим

Номер слайду 13

Дякую за увагу. Краса природи — справжнє диво. Краса природи — справжнє диво. Все неповторне і живе. Де не поглянь, скрізь так красиво: По небу сонечко пливе,Навколо височіють гори,Між горами дзюрчить вода. А ліс зелений, наче море,І всюди казка ожива!(Надія Красоткіна)

pptx
Додано
12 січня 2024
Переглядів
972
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку