5 клас Підгірненська ЗОШ І-ІІІ ступенів Бейдик Н. І. 2020
Номер слайду 2
Коли первісна людина з полювання приносила здобич у свою печеру, то їй потрібно було її розділити, а без дробового поділу це зробити було неможливо. Вполювавши одну тварину, потрібно було цю здобич поділити на декілька мисливців. Тому історія виникнення дробів ведеться майже з самого початку розвитку людства.
Номер слайду 3
У Європі сучасний запис дробів у 1200 році ввів італієць Фібоначчі. Він першим ужив термін "дріб". Назви "чисельник" і "знаменник" у XIIIст. зустрічаються у грецького математика М.Плануда.
Номер слайду 4
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Таку форму запису дробів називають десятковою, а дроби – десятковими дробами. Для дробів із знаменниками 10,100,1000, 10000 і т. д., придумали “одноповерхневу” форму запису:
Номер слайду 7
Якщо історія виникнення звичайних дробів почалася в Єгипті, то десяткові вперше з'явилися в Китаї. У Піднебесній імперії їх стали використовувати приблизно з III століття до нашої ери. Історія почалася десяткових дробів з китайського математика Лю Хуэя. У III столітті нашої ери десяткові дроби в Китаї стали застосовуватися при розрахунку ваги та об'єму.
Номер слайду 8
Незалежно від китайських попередників десяткові дроби відкрив астроном аль-Каші з древнього міста Самарканда. Жив і працював він в XV столітті. Свою теорію вчений виклав у трактаті «Ключ арифметики», що побачив світло в 1427 році. Аль-Каші запропонував використовувати нову форму запису дробів. І ціла і дробова частина тепер писалися в одному рядку.
Номер слайду 9
Голландський вчений Симон Стевин видав математичну працю «Десята» в 1585 році. У ньому вчений виклав теорію використання десяткових дробів в арифметиці, у грошовій системі і для визначення мір і ваг.
Номер слайду 10
Вперше кома розділила дві частини десяткового дробу тільки в 1592 році. В Англії, однак, замість неї стали застосовувати точку. На території США досі десяткові дроби пишуть саме таким чином.
Номер слайду 11
Цілу частину відокремлюють від дробової частини комою. Наприклад, замість пишуть 4,3 (читають: «4 цілих і 3 десятих»). Замість пишуть 5,19 (читають: «5 цілих і 19 сотих»).
Номер слайду 12
Після коми чисельник дробової частини повинен мати стільки ж цифр, скільки нулів в знаменнику.
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Прочитати
Номер слайду 15
Робота з підручником
Номер слайду 16
Номер слайду 17
До зустрічі! Сайт Підгірненської ЗОШ І-ІІІ ст. https://sites.google.com/a/podschool.com.ua/pidgirnenska-skola/