Тема: Відпочинок на природіБезпечний пляж. Як правильно засмагати та купатися. Плавзасоби. Перші уроки плавання. Допомога потерпілим.
Номер слайду 2
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Відпочинок біля води потребує особливої обережності. ЧОМУ?
Номер слайду 7
Кожний четвертий потерпілий на воді — це хлопець чи дівчина віком до 16 років!
Номер слайду 8
Що робити, щоб відпочинок біля води був безпечним? Безпчне місце для купання. Назвати ознаки а) безпечного і б) небезпечного пляжу:
Номер слайду 9
1) знак «Купатися заборонено»; 2) розлитий бензин, бите скло, інше побутове сміття;3) тваринницька ферма, вигін для випасання худоби; 4) чистий берег (пісок, галька); 5) корчі у воді; 6) рятувальна служба, буйки, що обмежують акваторію для купання; 7) береги, укріплені бетонними плитами; 8) міст, причал, інчті гідротехнічні споруди; 9) обривистий берег, стрімка течія; 10) замулене дно, зарості очерету.
Номер слайду 10
Засмагати треба обережно!
Номер слайду 11
Можна отримати: Опіки. Теплові удари. Сонячні удари
Номер слайду 12
З 10.00 до 16.00 не ходити на пляж. Збільшувати час перебування на сонці поступово, починаючи з 5 —10 хвилин.
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Номер слайду 15
Пам’ятай: голову треба неодмінно захистити!
Номер слайду 16
Перша допомогу при тепловому чи сонячному ударі. Якщо хтось відчув слабкість, сонливість, головний біль, спрагу, нудоту, дій так: • відведи потерпілого у затінок; • розстебни йому комірець, зніми з нього взуття; • змочи обличчя і голову холодною водою або поклади на голову щось мокре й холодне; • обмахуй його рушником чи газетою; • дай випити води; • повідом медичного працівника.
Номер слайду 17
Чотири «надто небезпечних»ти надто втомлений; • ти надто далеко від друзів чи від берега; • тобі надто холодно; • тобі надто жарко.
Номер слайду 18
Не купайся без нагляду дорослих!
Номер слайду 19
Перші уроки плавання Присвячують умінню триматися і відпочивати на водіМЕДУЗАЗІРОЧКА
Номер слайду 20
Небезпечні ситуації на водіСУДОМА
Номер слайду 21
У водоймах, де багато рослин, пливи на самій поверхні води, намагаючись не робити різких рухів Коли руки або ноги заплутались у водоростях, прийми положення «медуза» і звільнися.
Номер слайду 22
Якщо тебе захопило течією, не намагайся боротися з нею. Пливти за течією, поступово, під невеличким кутом, наближаючись до берега.
Номер слайду 23
ПАНІКА
Номер слайду 24
Що робити?Поклич на допомогу. Намагайся не піднімати голову і руки над водою. Пам’ятай, що вага тіла у воді набагато менша, ніж у повітрі. Не бійся занурити голову — з’явиться додаткова сила, що виштовхуватиме тебе з води. Якщо ти побачив, що людина тоне, допоможи їй. Простягни руку (тільки у тому разі, якщо стоїш на мілині або тебе хтось міцно тримає), кинь їй надувний матрац або іграшку чи рятувальний круг, сповісти рятувальників або поклич на допомогу дорослих.