Презентація "ВИГОТОВЛЕННЯ ТА ВЛАСТИВОСТІ ДРОТУ. ВИДИ ДРОТУ ТА ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ"

Про матеріал
Презентація НА ТЕМУ "ВИГОТОВЛЕННЯ ТА ВЛАСТИВОСТІ ДРОТУ. ВИДИ ДРОТУ ТА ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИГОТОВЛЕННЯ ДРОТУ, ВИДИ ДРОТУ ТА ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ

Номер слайду 2

- Дріт — металевий виріб у вигляді гнучкої нитки або тонкого прута. Дріт, як правило, круглого, рідше — прямокутного або овального перерізу виготовляють зі сталі, алюмінію, міді, цинку, їх сплавів та інших металів. Дріт одержують шляхом прокатування або протягування (волочіння) через отвори, які послідовно зменшуються. Діаметр дроту має розмір від сотих часток міліметра до десятків міліметрів.

Номер слайду 3

Розміри, форма і властивості дроту визначені державними стандартами. Залежно від матеріалу та призначення дріт певного типу має відповідні властивості. Наприклад, сталевий дріт, який використовуватимуть як конструкційний матеріал, має високу міцність, він є пружним або пластичним залежно від призначення.

Номер слайду 4

Мідні й алюмінієві дроти здебільшого використовують як провідники електричної енергії, тому вони можуть бути захищені ізоляційними матеріалами (пластмаса, гума та лакофарбові матеріали).

Номер слайду 5

Виготовлення дроту починають з таких операцій, як кування з наступним прокатуванням (мал. 25), тому такий дріт отримав назву катанка, та волочіння дроту (мал. 26) через пластину з отвором, так звану волоку. У процесі волочіння відбувається видовження дроту без втрати матеріалу. Виробничий цикл, таким чином, полягає у протягуванні дроту через усе менші й менші отвори, поки він нарешті не набуде потрібного діаметра (мал. 27). Прокатуванням виготовляють дріт діаметром від 5 мм і більше, волочінням — діаметром менше 5 мм. Мал. 25. Прокатування дроту. Мал. 26. Волочіння дроту через пластину з конічним отвором

Номер слайду 6

Мал. 27. Послідовне протягування дроту через декілька волок з метою отримання потрібного діаметра. На малюнку 28 показано готовий дріт різних діаметрів.

Номер слайду 7

Здавна технологічний процес волочіння дроту проходив виключно з використання м’язової сили людини. У період пізнього середньовіччя це була суто фізична і дуже відповідальна робота (мал. 29). Мал. 29. Ручне виробництво дроту. На старовинних гравюрах і креслениках, датованих XIV ст., можна побачити процес волочіння дроту з використанням сили водяних коліс, установлених на річках (мал. 30). До початку XIX ст. для здійснення цього процесу також використовували енергію вітру (вітряки).

Номер слайду 8

З початку XIX ст. для приведення в дію волочильних верстатів почали використовувати енергію парових машин. Мал. 30. Використання водяного колеса у виробництві дроту

Номер слайду 9

На малюнку 31 можна побачити, який вигляд мав цех із промислового волочіння дроту в 1920—1950 роках. Мал. 31. Майстерня з виробництва дроту до середини XX ст.

Номер слайду 10

Дріт як конструкційний матеріал широко використовується у промисловості. Без дроту більшість винаходів і відкриттів XIX—XX ст. були б неможливими. Усі види дроту можна поділити на електричні та конструкційні (що їх використовують як частини конструкції виробу, споруди тощо). Електричний дріт застосовують у всіх галузях виробництва. Залежно від призначення випускають дріт із певними властивостями.

Номер слайду 11

Наприклад, мідний і алюмінієвий дроти, які добре проводять електричну енергію, використовують для виготовлення електричних проводів та кабелів (мал. 32). Мал. 32. Мідний та алюмінієвий електродроти

Номер слайду 12

Оскільки в цьому навчальному семестрі працюватимемо з конструкційним дротом, то зупинимось детальніше на його видах. Найбільш розповсюдженим є сталевий дріт загального призначення діаметром від 0,3 до 6 мм. Такий дріт може бути м’яким та жорстким, оцинкованим і чорним.Існує також дріт, призначений для виконання зварювальних робіт, і він може мати діаметр від 0,8 до 6 мм., такі кріпильні вироби, як. цвяхи (мал. 33) та шурупи. Для їх виготовлення використовують дріт для холодного штампування. З цього дроту на спеціальних верстатах шляхом штампування формуються головних цвяхів та головки і нарізка гвинтової канавки шурупів.

Номер слайду 13

Дроти з кольорових металів (алюмінію) використовують для виготовлення заклепок (див. мал. 34), будову та призначення яких ми вивчали раніше. Із сталевого круглого дроту виготовляють різноманітні пружини (мал. 35), а також, деякі інструменти, наприклад рисувалку, якою розмічають деталі на тонколистовому металі. Мал. 34. Заклепки з різних металів та з різною формою шляпки. Мал. 35. Пружини різної форми та призначення

Номер слайду 14

Мал. 36. Канат (трос): а — промислового виробництва;б — виготовлення в умовах шкільної майстерніШирокого застосування в сучасній техніці набув канатний дріт. У багатьох з вас є велосипеди і ви, мабуть, бачили, що гальма приводяться в дію за допомогою тросика, який складається з переплетених тонких жил. Це і є канатний дріт (мал. 36, а, б). Зазвичай він має діаметр від 0,28 до 4,00 мм. Широкого розповсюдження набув дріт з особливими якостями, який використовують для виготовлення приладів теплової дії (печі, електроплити, електричні духовки).

Номер слайду 15

Додаткова інформація. Багато дроту використовують для виготовлення будівельних виробів. Зі сталевого дроту великого діаметра виготовляють арматуру (мал. 37). Це дротяні сітки і каркаси, які вставляють у спеціальні ящики (форми) і заливають рідким бетоном. Після його тверднення отримують дуже міцні залізобетонні конструкції — панелі стін і перекриття для будинків (мал. 38), залізобетонні палі для будівництва мостів тощо. Мал. 37. Будівельна арматура. Мал. 38. Будівельний залізобетон

Номер слайду 16

Новітні технології виготовлення сталевих канатів створили можливості для побудови сучасних підвісних мостів через річки (мал. 39). Мал. 39. Південний вантовий міст через Дніпро в Києві

pptx
Пов’язані теми
Технології, 6 клас, Презентації
Додано
14 лютого 2023
Переглядів
1920
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку