Презентація "Використання прийомів казкотерапії в навчально-виховному процесі"

Про матеріал

Казкотерапія – це один із ефективних методів роботи з учнями початкових класів, які зазнають тих чи інших емоційних та поведінкових труднощів. Презентація містить різноманітні види робіт з казкою, що дозволяють дітям усвідомити та проаналізувати свої проблеми, побачити шляхи їх вирішення.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Венгер А. О., вчитель початкових класів МЗОШ №44, вчитель-методист. Використання прийомів казкотерапії у навчально-виховному процесі

Номер слайду 2

У казках є засоби, які можутьвиправити чи відродити будь-яку втрачену душевну пружину. Кларіса Пінкола Естес

Номер слайду 3

Казка для дитини – це не просто вигадка, фантазія, це особлива реальність світу почуттів.

Номер слайду 4

Казка розсуває рамки звичайного життя; тільки в казковий формі діти стикаються з такими складними явищами і почуттями, як життя і смерть, любов і ненависть, гнів і співчуття, зрада і підступність.

Номер слайду 5

Казка – це стародавній спосіб підтримати людину за допомогою слова.

Номер слайду 6

Казкотерапія – це один із ефективних методів роботи з учнями початкових класів, які зазнають тих чи інших емоційних та поведінкових труднощів.

Номер слайду 7

Суть методу полягає у створенні особливої казкової атмо-сфери, яка робить мрії дитини дійсністю, дозво-ляє дитині вступити у боротьбу зі своїми стра-хами, комплексами.

Номер слайду 8

 Казкотерапія процес пошуку сенсу, розшифровки знань про світ та системи взаємовідносин у ньому;       процес об’єктивізації проблемних ситуацій;процес активізації ресурсів, потенціалу особистості;процес екологічного навчання й виховання дітей; розкриття внутрішнього та зовнішнього світу, осмислення пережитого, моделювання майбутнього, процес підбору кожній людині своєї особливої казки. 

Номер слайду 9

   У процесі казкотерапії людина навчається сприймати себе такою, якою вона є, усвідомлювати себе й інших людей, кожного, як неповторну індивідуальність.

Номер слайду 10

У кожній людині існує потреба у самовираженні, яка здебільшого, залишається незадоволеною, що породжує внутрішній конфлікт.

Номер слайду 11

Процес казкотерапії дозволяє дитиніусвідомити та проаналізувати свої проблеми, побачити шляхи їх вирішення.

Номер слайду 12

Основний принцип казкотерапіїцілісний розвиток особистості, турбота про душу, зцілення казкою.

Номер слайду 13

Казкотерапія добре долає у дітей високий рівень тривожності, різноманітні страхи, агресивність, адаптує до різних дитячих колективів.

Номер слайду 14

Суть методу казкотерапії:казка доступно пояснює, що добре, а що погано.

Номер слайду 15

Терапевтична казка відрізняється від звичайної тим, що її вигадують спеціально з урахуванням особливостей дитини.

Номер слайду 16

Головне завдання казок: через казкові події показати герою ситуацію з іншого боку, запропонувати альтернативні моделі поведінки.

Номер слайду 17

Алгоритм підбору (складання) терапевтичної казки. Чітко визначте проблему, яку слід вирішити. Підберіть можливі шляхи її подолання у реальному житті. Втільте в характері головного героя казки (це може бути вже існуюча казка) ті риси, страхи, комплекси, яких слід позбутися. В процесі розгортання подій казки головний герой має позбутися своїх недоліків.

Номер слайду 18

Основні прийоми роботи з казкою. Аналіз казок.  Мета: усвідомлення, інтерпретація того, що стоїть за казковою ситуацією, конструкцією сюжету, поведінкою героїв.

Номер слайду 19

Запитання до дитини: Як ви думаєте, про що ця казка?Хто з героїв найбільше сподобався і чому?Чому герой зробив ті чи інші вчинки?Як герой знайшов вихід із складної ситуації?

Номер слайду 20

2. Спільне обговорення казки у колі Кожна дитина ділиться враженнями від казки, висловлює свою думку відносно поведінки головних героїв, відповідає на питання вчителя.

Номер слайду 21

3. Розповідання казок. Прийом спрямований на розвиток фантазії та творчої уяви. Дитині або групі дітей пропонується розповісти казку від першої або третьої особи, а також від імені інших казкових героїв.

Номер слайду 22

4. Переписування казок. Переписуючи казку, дописуючи свій кінець або вставляючи інші персонажі у казку, дитина сама обирає найбільш відповідний її внутрішньому стану сюжет і знаходить той варіант руйнування ситуацій, який дозволяє звільнитися їй від внутрішньої напруги.

Номер слайду 23

Номер слайду 24

5. Постановка казок із допомогою ляльок. Робота з ляльками дозволяє удосконалювати і проявляти через ляльку ті емоції, яких зазвичай дитина не може собі дозволити проявляти.

Номер слайду 25

6. Малювання за мотивами казки.  Вільні асоціації дитини виявляються в малюнку. Малюнки аналізуються, обговорюється поведінка і мотиви дій персонажа, діти дають їм оцінку: добре – погано.

Номер слайду 26

7. Програвання епізодів казки. Програвання епізодів казки дає можливість дитині відчути деякі емоційно значущі ситуації і пережити певні емоції.

Номер слайду 27

8. Складання казок. Цей процес сприяє розвитку уяви, дозволяє дитині повідомити оточуючим про свої проблеми.

Номер слайду 28

Рекомендації дорослим щодо складання терапевтичної казки. Почніть здалеку. Традиційно використо-вуються фрази, що позначають час: «давним-давно», «в давнину», «в минулому році».

Номер слайду 29

Позначте місце, де будуть відбуватися події. У класичних казках це звучить так: «в деякому царстві-государстві», «в тридесятому царстві», «в одному лісі».

Номер слайду 30

Вигадайте головного героя, який би був схожим на дитину, якій адресується казка. Треба зробити персонажа казковим, цікавим, кумедним, чарівним, що викличе у дитини найгарячіші симпатії і бажання опинитися на його місці.

Номер слайду 31

Позначте символічно проблему. Вона має відображати ситуацію, в яку потрапила дитина.

Номер слайду 32

Придумайте продовження історії. Тут можна ввести в гру антигероя/героїв, які посилять проблему, або ж обійтися без них.

Номер слайду 33

Разом з героєм вирішуйте його казкову проблему. Герой казки має прийти до вирішення проблеми так, щоб дитина побачила вихід зі своєї власної – тієї, під яку і вигадувалася казка.

Номер слайду 34

Виведіть свого героя з усіх пригод безумовним переможцем. Радійте разом з дитиною його успіху й хоробрості, а потім обговоріть з дитиною, чому навчила персонажа казки ця історія, як він надалі буде вести себе, потрапивши в схожу ситуацію.

Номер слайду 35

Казка повинна надати дитині можливість вдатися до самоаналізу. Головний герой переживає ті ж емоції, що і дитина, долає ті ж страхи та комплекси, знаходить виходи із проблемної ситуації. Дитина порівнює себе з персонажем, аналізує його поведінку і, як результат, вчиться долати труднощі різного характеру у реальному житті, позбувається тих недоліків, які притаманні їй зараз.

Номер слайду 36

Казка - чудовий інструмент для педагога, психолога, батьків, з її допомогою легше знайти спільну мову з дитиною.  

Номер слайду 37

Интернет – ресурсы:http://www.info-library.com.ua/books-text-4991.htmlhttp://inclusive.ostriv.in.ua/publication/code-4 F8 F0 EB5450 A9/list-298514 DBB27http://osvita.ua/school/lessons_summary/psychology/38675/

pptx
Пов’язані теми
Педагогіка, Інші матеріали
Додано
26 серпня 2018
Переглядів
7084
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку