Презентація виступу на педраді "Інтерактивне навчання як спосіб мотивації на уроках природознавства і географії"

Про матеріал

Однією з проблем, що заслуговує особливої уваги, є відсутність інтересу до навчання, небажання дитини ходити до школи.

Запитання: «Навіщо ти вчишся?» - часто заганяє в глухий кут. Дитина прагне уникнути відповіді, тому що не знає її або не може чітко сформулювати. Найчастіше і досить прогнозовано відповідають: «Навчатися!».

Якщо такі бажання дитина не може реалізувати, шкільна освіта може втратити для неї свою привабливість і перестане цікавити.

В цьому випадку не йдеться про внутрішній інтерес до предмета пізнання, наявність якого автоматично забезпечує успішне навчання і знімає проблему негативного ставлення до освіти.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Інтерактивне навчання як спосіб мотивації на уроках природознавства і географії. Виступ на педагогічній радіВчитель Гриценко О. В

Номер слайду 2

Усі наші задуми, усі пошуки й побудови перетворюються на порох, якщо учень не бажає вчитися. В. О. Сухомлинський

Номер слайду 3

Однією з проблем, що заслуговує особливої уваги, є відсутність інтересу до навчання, небажання дитини ходити до школи. Запитання: «Навіщо ти вчишся?» - часто заганяє в глухий кут. Дитина прагне уникнути відповіді, тому що не знає її або не може чітко сформулювати. Найчастіше і досить прогнозовано відповідають: «Навчатися!».

Номер слайду 4

Дійсно, інший варіант важко передбачити. Сенс слова «навчатися» в дитячому розумінні може бути значно ширшим, ніж просто набування знань. Бажання побачити друзів, побігати-погратися, поспілкуватися,обмінятися думками дитина також включає в поняття шкільного навчання.

Номер слайду 5

Якщо такі бажання дитина не може реалізувати, шкільна освіта може втратити для неї свою привабливість і перестане цікавити. В цьому випадку не йдеться про внутрішній інтерес до предмета пізнання, наявність якого автоматично забезпечує успішне навчання і знімає проблему негативного ставлення до освіти.

Номер слайду 6

Як правило, навчальна діяльність дитини збуджується не одним мотивом, а цілою системою різноманітних мотивів, які переплітаються, доповнюють один одного, знаходяться у певному співвідношенні між собою. Мотиваційна сфера -ядро ​​особистості.

Номер слайду 7

Моєю стрижневою ідеєю навчально-виховної діяльності є вдосконалення викладання географії і природознавства через використання елементів інтерактивного навчання

Номер слайду 8

Що значить інтерактивне навчання?

Номер слайду 9

Починаємо з мети уроку:5 клас. Формування природознавчих компетентностей п’ятикласників шляхом організації різноманітних форм навчальної діяльності: Уроки – квести «Знайди скарб», «Цікаві місця поряд з вами», «Збери і прочитай карту», «Розгадай явища»…Уроки – «Інтелектуальні змагання»Уроки – екскурсії в природу «Що? Де? Коли? Чому? Як?»

Номер слайду 10

Починаємо з мети уроку:6 клас: створити умови для формування в учнів загальних уявлень про географію як науку; свідомого ознайомлення зі структурою курсу, джерелами географічних знань; розвитку первинних навичок добору географічної інформації з різних джерел географічних знань; сприяти розумінню ролі географічних знань у житті людей, усвідомленню необхідності читати;створювати умови для зацікавлення учнів у вивченні географії.

Номер слайду 11

Починаємо з мети уроку:7 клас: сприяти засвоєнню знань про основні риси ФГП материків, удосконаленню роботи учнів з картами, вчити аналізувати, робити висновки, розширювати кругозір дітей щодо історії відкриття та освоєння материка, зацікавити темою, розвивати вміння працювати в колективі, працювати з тематичними картами;розвивати пізнавальний інтерес, творче мислення, виховувати культуру спілкування, самостійність

Номер слайду 12

Починаємо з мети уроку:8 клас: створити умови для систематизації знань, отриманих впродовж вивчення теми і формуванню навичок роботи з картою; сприяти розвитку навичок мислення високого порядку.9 клас: через мотивацію навчальної діяльності створити умови для визначення факторів, що впливають на динаміку та структуру міжнародної торгівлі; розвивати навички аналізу статистичних даних; удосконалювати навички побудови картосхем; виховувати зо­середженість, уважність.

Номер слайду 13

Функція мотивації як етапу уроку – швидко налаштувати клас на роботу відповідно до теми уроку:мотиваційний етап кожного уроку повинен бути різним за змістом і формою;обов’язково враховувати вікові особливості учнів; продумувати засоби, методи, способи формування мотивів і пізнавальних інтересів, використовувати краєзнавчий принцип навчання та набуття учнями життєвих компетентностей.

Номер слайду 14

Проектна діяльність – спосіб мотивації на підвищення рівня НДУУстановка на створення учнівських проектів протягом навчального року 6 класи «Зміни складових географічної оболонки людством. Зміни природних комплексів Землі. Забруднення довкілля та його охорона» на основі принципу екологічного краєзнавства8 класи«Використання природних умов і природних ресурсів України та їх охорона. Використання природних умов і природних ресурсів Запорізької області, м. Запоріжжя, Заводського району» 9 класи «Географія Запорізької області, міста Запоріжжя, Заводського району» з актуальних питань економічної географії, географії населення, екологічного краєзнавства.10 класи« Інтернаціоналізація, інтеграція, інформатизація та глобалізація як найважливіші тенденції розвитку світового господарства. Місце і роль України і м. Запоріжжя в світових процесах». 11 класи «Бізнес – план реальної справи» на основі практики планування і організації власної економічної , екологічної діяльності, вирішення життєвих ситуацій…

Номер слайду 15

Широке поле діяльності для мотивації роботи єпозакласна робота з географії, робота з обдарованими дітьми, залучення їх до географічних конкурсів, турнірів, олімпіад

Номер слайду 16

Мотивація навчальної діяльності через класні веб- сайти :

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Номер слайду 21

Номер слайду 22

Мотивація навчальної діяльності через спеціальні веб - сайти

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Номер слайду 25

Номер слайду 26

Результати анкетування за методикою Є. П.Ільїна та Н. А. Курдюкової «Спрямованість на набуття знань», «Спрямованість на оцінку»

Номер слайду 27

В процесі НВД з’ясовано, що: поєднання мотивації і краєзнавства сприяє розвитку творчого мислення;компетентність, підсилена мотивацією, впливає на більш високий рівень засвоєння теоретичного матеріалу, на пізнавальні процеси та поведінку особистості

Номер слайду 28

Умови оточення учня, які наділяють його свободою вибору, дозволяють йому почуватися більш впевненим, внаслідок чого формується внутрішня мотивація

Номер слайду 29

Умовою успішного навчання є мотивація, котра спонукає дитину до певної діяльності з метою розширення й поглиблення своїх знань

Номер слайду 30

Навчання, яке ґрунтується на внутрішній зацікавленості, буде значно успішнішим, тому що при наявності такої зацікавленості дитина здатна працювати довше без будь-яких зовнішніх підкріплень

Номер слайду 31

Чим більше навчальне завдання дозволяє дитині почуватися компетентною та ефективною, тим вищою в неї буде внутрішня мотивація до певного виду діяльності.

Номер слайду 32

Учні, яких приваблює насамперед інтерес до самого процесу навчання, схильні обирати складніші завдання, що позитивно впливає на розвиток їх пізнавальних процесів.

Номер слайду 33

Навчальна діяльність має бути оптимальною за рівнем складності. Якщо перед дитиною стоїть надто просте завдання, воно не викличе в неї інтересу і внутрішньої мотивації

Номер слайду 34

Важливою умовою зростання внутрішньої мотивації є така характеристика навчальних завдань як новизна і непередбачуваність, що, як правило, викликає внутрішній інтерес дитини

Номер слайду 35

Слова, які надихають. Поважайте незнання дитини! Поважайте працю пізнання! Поважайте невдачі і сльози! Поважайте поточний час і сьогоднішній день! Як дитина зуміє жити завтра, якщо ми не дамо їй жити сьогодні свідомим, відповідальним життям? (Я. Корчак)

Номер слайду 36

Дякую за увагу!

pptx
Додано
31 жовтня 2019
Переглядів
1600
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку