Мета: перевірити закони відбивання світла на практиці. Обладнання: вимірна лінійка, транспортир, джерело напруги (4,5 В), електрична лампочка на підставці (свічка), вимикач, з'єднувальні проводи, плоске дзеркало, екран з щілиною, аркуш білого паперу, листок пакувального картону, три шпильки, сірники.
Номер слайду 3
Порядок і хід виконання роботи Перший спосіб За допомогою вчителя складіть електричне коло і увімкніть електричну лампочку (або самі запаліть свічку). Розташуйте на папері екран і дзеркало так, щоб отримати чіткий відбитий пучок променів. Олівцем проведіть на папері вздовж дзеркала лінію, на відрізку якої відмітьте , точку О падіння променя,точку А початку променя, що падає на дзеркало (біля самої щілини) і точку 'В кінця відрізку відбитого променя. Вимкніть електричну лампочку . На папері за допомогою лінійки проведіть олівцем відрізки ліній, по яких розповсюджувались падаючий і відбитий промені, а також, використавши транспортир, — перпендикуляр до дзеркала в точці О. Кінець перпендикуляра позначте точкою С. Виміряйте за допомогою транспортира кути падіння і відбивання променя і запишіть їх: AOC= BOC=
Номер слайду 4
А О С В
Номер слайду 5
А С В
Номер слайду 6
А С В 40
Номер слайду 7
А С В 40
Номер слайду 8
Другий спосіб Розмістіть папір і дзеркало на картонному листку, розміри якого мають бути не меншими за розміри паперу так, як показано на схематичному малюнку. Вздовж дзеркала проведіть олівцем лінію. В точках А, О і В поставте вертикально шпильки. Шпильку в точці В поставте гак, щоб вона закривала собою зображення в дзеркалі шпильок, що поставлені в точках А і О. Зніміть дзеркало і шпильки з паперу. За допомогою лінійки з'єднайте точки А, О і В лініями. Використавши транспортир, проведіть до лінії дзеркала в точці О перпендикуляр і виміряйте кути падіння і відбивання — АОС і ВОС: АОС = ; ВОС = .
Номер слайду 9
А А1 О В С
Номер слайду 10
А С В
Номер слайду 11
А С В 40
Номер слайду 12
А С В 40
Номер слайду 13
Висновок: (порівняйте виміряні кути падіння і відбивання та сформулюйте відповідний закон)