Володимир Сосюра. Коротко про поета. Патріотичні мотиви його творів. Любов до Батьківщини як важливий складник життя людини («Любіть Україну!») ТЛ: громадянська лірика
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Робота з епіграфом уроку. Як не любити той край,де вперше ти побачив солодкий дивний світ?В. Сосюра – Як ви розумієте вислів В. Сосюри ? – Поясність, як ці слова пов’язані із сьогоднішнім уроком.
Номер слайду 15
Проблемне питання уроку: «Яку людину можна вважати патріотом?»
Номер слайду 16
Номер слайду 17
Номер слайду 18
Номер слайду 19
Словникова робота Купина - у біблійній міфології - кущ, який горить і якимсь чудом не згорає;зойки – крики;пурпуровий – темно – червоний;канонади – гучні звуки від пострілів;багнети – ножі на рушницях. Словникова робота
Номер слайду 20
Вправа «Асоціативний кущ»Україна
Номер слайду 21
Вправа «Коло думок»Якою В. Сосюра зображує Україну? Чим вона нагадує людину?- До кого звертається В. Сосюра із закликом любити Україну? Чому?- Від чого застерігає автор поезій юнака і дівчину у своєму зверненні до них? Підтвердіть рядками вірша, що він написаний під час війни з фашистами. - Якими словами поет закликає любити рідний край? - З якою метою Україна порівнюється з купиною?
Номер слайду 22
{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}ТемаІдея. Жанр. Зображення поетичного образу України, її величі та краси. Возвеличення палкої любові українців до рідного краю, до своєї Батьківщини Громадянська,патріотична лірика, хоча в поезії є і філософські мотиви, особисті
Номер слайду 23
{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Художні засоби. Приклад. Епітети Вишнева Україна, мова солов’їна (саме він розкриває красу рідного слова, синівську любов), хмари пурпурові, весни світлі і щирі (використовує точні і влучні епітети), кривенькі тини, дівочі очі…Порівняння «Любіть Україну, як сонце, любіть, як вітер, і трави, і води»; «Любіть, як пісню, що лине зорею», «як та купина, що горить – не згора» (передають красу рідного краю, його природи). Анафора. Любіть Україну (робить вірш струнким і композиційно завершеним). Звертання. Юначе! Дівчино!
Номер слайду 24
Домашнє завдання Для всіх учнів.1. Читати підручник на с. 82 – 85.2. Вивчити напам’ять вірш «Любіть Україну!»За бажанням намалювати ілюстрації до поезії.
Номер слайду 25
Номер слайду 26
Вірш «Любіть Україну» було написано: А 1943 Б 1944 В 1945 Г 1951.
Номер слайду 27
2. Поезія має форму: А послання. Б монологу В діалогу Г полілогу.
Номер слайду 28
3. Художній засіб у творі «Любіть Україну!»: А гіпербола. Б анафора В антитеза Г епітет.
Номер слайду 29
4. Уперше вірш був опублікований у: А «Громаді»Б «Житті і слові» В «Літературній газеті»Г «Новій зорі».
Номер слайду 30
5. Україну В. Сосюра називає: А могутньою. Б великою В радісною. Г вишневою.
Номер слайду 31
6. З порадою бути вірним у своїй палкій любові рідній Україні звертається поет до: А юнака Б дівчини В вихованців дитячого закладу Г тих, хто зрадив її.
Номер слайду 32
7. «Всім серцем любіть Україну свою – і вічні ми будемо з нею». Дані рядки в композиційній будові твору є: А експозицією. Б кульмінацією. В зав’язкою. Г розв’язкою
Номер слайду 33
8. Дерева, які шумлять над ставком: А тополіБ берези В верби Г клени.
Номер слайду 34
9. Українську моау В. Сосюра називає: А милозвучною. В гучною. Б соловї’ною Г веселою.
Номер слайду 35
10. Рідна країна горить – не згорає, як та: А зірка. Б веселка В діброва Г купина.
Номер слайду 36
11. Любити свій край потрібно: А як вишневий сад. Б у годину негоди В мов цінну річ. Г не звертаючи уваги на недоліки його народу.
Номер слайду 37
12. Без Батьківщини кожний українець: А сирота. Б вітер у полі В порох і дим Г дорожній пил.