Презентація "Володимир Великий"

Про матеріал
Презентація до підручника історія України, 7 клас, автор Гісем О., Мартинюк О., 2020
Зміст слайдів
Номер слайду 1

“…Ідуть віки, похмурі і суворі, Та сяють нам твої діла, як зорі… “

Номер слайду 2

Актуалізація опорних знань Розгадайте історичні задачі. Впізнайте київських князів за описом.

Номер слайду 3

Загадки: Усе життя провів він у походах, На битву як на свято йшов Та на Дніпровських, на порогах Свою геройську смерть знайшов Хан з його черепа Чашу зробив Якого князя хан розбив?- Чекаю відповідь я вашу.

Номер слайду 4

Був я князем у киян, А точніше я не князь був, а каган, Саме так я називався. Я ходив на ворогів. Аж на південь Каспію добрався. Що ж такий я невгамовний, нічого не вдію Аж чотири рази я ходив на Візантію, Дуже вигідні умови підписали зі мною роми Та в 882 році Олег Київ захопив І мене убив. Кажуть йому волхви дуже підмогли Введення християнства мені простить не змогли.

Номер слайду 5

А я собі смерть знайшов, Коли на древлян пішов. Вони мене до вершин дерев прив’язали, Пустили дерева й мене розідрали.

Номер слайду 6

Жона….Вдова…….. Княгиня….. Мати…. Яку ти мужність осягла? Як високо змогла піднятись. І влади велич вознесла! Тобі вдалось зміцнить державу, намітить християнству путь, Творить земні, славетні справи… Цього не вправі ми забуть…

Номер слайду 7

Він був грозою Царгороду, Прибив свій щит там на врата І вигідну уклав угоду-але пророцтво волхви склали, Що від коня свого помре. Сміявся, бо не знав, що з черепа змія ужалить Давно було це та легенда ще живе.

Номер слайду 8

Був першим князем –християнином, Морські походи споряджав, І сам участь у них брав

Номер слайду 9

«Виправ помилку» 1. Столицею Візантії було місто Херсонес. 2. Першу державу на наших землях чужинці знали під назвою Україна 3. У 782 р. владу в Києві захопив князь Олег. 4. Олег прибув з півночі, з Новгорода, і привіз із собою малолітнього Ігоря з князівського роду Києвичів. 5. Князь Олег загинув під час бунту, який спалахнув через невдоволення деревлян розмірами накладеної на них данини. 6. Після смерті князя Олега в 912 році повновладним Київським правителем стала його дружина Ольга. 7. Перед початком військових походів , за свідченням літописця, княгиня Ольга посилала до інших земель послів зі словами : « Хочу на вас іти». 8. Князь Ігор був першим київським володарем, який з руським посольством відвідав візантійського імператора. 9.Титул каган мав князь Олег . 10. За смерть Ігоря помстився син. 11.Хай буде Київ матір'ю містам руським,-належить Аскольду .

Номер слайду 10

«Виправ помилку» 1. Столицею Візантії було місто Херсонес. (Константинополь) 2. Першу державу на наших землях чужинці знали під назвою Україна ( Русь) 3. У 782 р. владу в Києві захопив князь Олег. (882р.) 4. Олег прибув з півночі, з Новгорода, і привіз із собою малолітнього Ігоря з князівського роду Києвичів. (Рюриковичів) 5. Князь Олег загинув під час бунту, який спалахнув через невдоволення деревлян розмірами накладеної на них данини. (Ігор) 6. Після смерті князя Олега в 912 році повновладним Київським правителем стала його дружина Ольга. (Ігоря) 7. Перед початком військових походів , за свідченням літописця, княгиня Ольга посилала до інших земель послів зі словами : « Хочу на вас іти». (Святослав) 8. Князь Ігор був першим київським володарем, який з руським посольством відвідав візантійського імператора. (княгиня Ольга) 9.Титул каган мав князь Олег (Аскольд) 10. За смерть Ігоря помстився син. (дружина-Ольга) 11.Хай буде Київ матір'ю містам руським, належить Аскольду (Олегу)

Номер слайду 11

“…Ідуть віки, похмурі і суворі, Та сяють нам твої діла, як зорі… “

Номер слайду 12

Володимир Великий Розгадайте ребус і дізнайтеся тему уроку

Номер слайду 13

Тема уроку: “Володимир Великий” На сьогоднішньому уроці ви дізнаєтеся: про особливості зовнішньої та внутрішньої політики князя Володимира Про політику християнізації Київської Русі,з’ясуєте відмінності між язичництвом і християнством. Навчитеся: Вдосконалити вміння аналізувати історичні джерела Вдосконалите вміння працювати з картою Оцінювати внесок історичних діячів у розвиток держави.

Номер слайду 14

Мета: проаналізувати основні напрями політики князя Володимира, визначити роль його діяльності для зміцнення держави на Русі; на основі знань учнів про причини виникнення релігій з'ясувати загальні ознаки й відмінності між язичництвом та християнством; з'ясувати значення прийняття християнства для Русі; розвивати вміння працювати з картою, історичними документами, текстом підручника, давати оцінку історичним явищам; виховувати почуття патріотизму на прикладі життя й діяльності історичних діячів. Основні терміни: культ, язичництво, християнство. Основні дати: ·         980-1015 pp. — князювання Володимира Великого; ·         988 р. — проведення адміністративної реформи; ·         988 р. — запровадження християнства. Очікувані результати Після цього уроку учні зможуть: визначати роль історичної особи в історії; вдосконалити навички роботи з історичною картою; працювати з різними історичними джерелами; вдосконалити вміння аналізувати історичні документи; визначати відмінні ознаки християнства та язичництва; визначати та аргументувати свою позицію; з'ясовувати історичне значення хрещення Русі.

Номер слайду 15

Володимир позашлюбний син князя Святослава і рабині Малуші Сергей Ефошкин. Мати із сином. Малуша прощається з Володимиром Малуша

Номер слайду 16

Чому князь Володимир дістав прізвиська “Ясне сонечко, Святий, Великий”?

Номер слайду 17

План Початок правління Володимира Великого. Зовнішня політика Внутрішні реформи князя Хрещення Русі

Номер слайду 18

Завдання. Подовжити заповнювати хронологічну таблицю. Князь. Роки правління Внутрішня політика Зовнішня політика Володимир Великий 980 – 1015 рр.

Номер слайду 19

Володимир і брати Ярополк та Олег Єдине прижиттєве зображення князя, що збереглось на княжій печатці Ярополк Святославич-Київ Олег Святославич- древлянські землі

Номер слайду 20

Князь Володимир і варязьке військо Князь Володимир. Під вічним небом Варяги вирушають у морський похід. Середньовічний малюнок Варяги

Номер слайду 21

Смерть Ярополка Сергій Єфошкін Кн. Володимир и кн. Ярополк

Номер слайду 22

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Змієві вали: реконструкція.

Номер слайду 25

Златник Злотник Володимира Святославича (Великого).  Кінець Х - початок ХІ ст. (Ермітаж, Росія). 

Номер слайду 26

Срібляник Срібляник Володимира. Кінець Х ст. ("Владімір' а се його сребро / ис хс").

Номер слайду 27

Сучасна гривня Гривня зразка 1996 року Гривня зразка 2013 року Пам’ятна монета до 1025 річчя Хрещення Русі Монета зразка 2004 року

Номер слайду 28

Премислава одружена -угорським королем Ладиславом Лисим Доброніга-Марія Володимирівна із Казимиром Обновителем

Номер слайду 29

Святополк та Ярослав (зять Шведського короля Олафа, дружина Ярослава-Інгінгерда-Ірина)

Номер слайду 30

Похід Володимира на Херсонес( Корсунь) 986 Похід Володимира  з дружиною на Корсунь (з Радзивілівського літопису 13 ст) Реріх М. Похід Володимира на Корсунь ( Червоні вітрила)

Номер слайду 31

Бронніков Федор –Хрещення Володимира

Номер слайду 32

При хрещенні Володимир прийняв імя Василій на честь візантійського імператора,який тоді правив

Номер слайду 33

Хрещення князя Володимира

Номер слайду 34

Хрещення Київської Русі

Номер слайду 35

Анна

Номер слайду 36

Хрещення України

Номер слайду 37

Знищення ідолів Язичницькі боги – ідоли: Перун - бог блискавки і грози; Сварог - бог світла і неба; Дажбог - бог сонця; Стрибог – бог вітру; Сварожич - бог вогню; Ярило - бог урожаю…

Номер слайду 38

Храми Київської Русі Василівська церква-ротонда  у Володимирі Десятинна церква у Києві

Номер слайду 39

Перші школи на Русі Єфошкін С. В школі І подбав князь про створення першої в Києві школи. “І почав Володимир-свідчить літописець,-забирати дітей у нарочитих мужів своїх і віддавати на навчання книжне.”

Номер слайду 40

Пам’ятник Володимиру Великому на березі Дніпра

Номер слайду 41

Закріплення знань “Міцний ланцюжок” Закінчив…… об'єднання слов'янських племен Побудував… Змієві вали, гради-міста –фортеці, Десятинну церкву Підкорив….. в'ятичів, радимичів, ятвягів Заснував….. м. Володимир Прийняв….. християнство Карбував….. златники, срібники Переміг… печенігів Укріпив …. Київ

Номер слайду 42

Прочитати 6, відповідати на запитання усно. Продовжити заповнювати таблицю правління Володимира Великого.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Міанович Володимир
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
ppt
Додано
24 жовтня 2023
Переглядів
7779
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку