Був я князем у киян, А точніше я не князь був, а каган, Саме так я називався. Я ходив на ворогів. Аж на південь Каспію добрався. Що ж такий я невгамовний, нічого не вдію Аж чотири рази я ходив на Візантію, Дуже вигідні умови підписали зі мною роми Та в 882 році Олег Київ захопив І мене убив. Кажуть йому волхви дуже підмогли Введення християнства мені простить не змогли.
«Виправ помилку» 1. Столицею Візантії було місто Херсонес. 2. Першу державу на наших землях чужинці знали під назвою Україна 3. У 782 р. владу в Києві захопив князь Олег. 4. Олег прибув з півночі, з Новгорода, і привіз із собою малолітнього Ігоря з князівського роду Києвичів. 5. Князь Олег загинув під час бунту, який спалахнув через невдоволення деревлян розмірами накладеної на них данини. 6. Після смерті князя Олега в 912 році повновладним Київським правителем стала його дружина Ольга. 7. Перед початком військових походів , за свідченням літописця, княгиня Ольга посилала до інших земель послів зі словами : « Хочу на вас іти». 8. Князь Ігор був першим київським володарем, який з руським посольством відвідав візантійського імператора. 9.Титул каган мав князь Олег . 10. За смерть Ігоря помстився син. 11.Хай буде Київ матір'ю містам руським,-належить Аскольду .
«Виправ помилку» 1. Столицею Візантії було місто Херсонес. (Константинополь) 2. Першу державу на наших землях чужинці знали під назвою Україна ( Русь) 3. У 782 р. владу в Києві захопив князь Олег. (882р.) 4. Олег прибув з півночі, з Новгорода, і привіз із собою малолітнього Ігоря з князівського роду Києвичів. (Рюриковичів) 5. Князь Олег загинув під час бунту, який спалахнув через невдоволення деревлян розмірами накладеної на них данини. (Ігор) 6. Після смерті князя Олега в 912 році повновладним Київським правителем стала його дружина Ольга. (Ігоря) 7. Перед початком військових походів , за свідченням літописця, княгиня Ольга посилала до інших земель послів зі словами : « Хочу на вас іти». (Святослав) 8. Князь Ігор був першим київським володарем, який з руським посольством відвідав візантійського імператора. (княгиня Ольга) 9.Титул каган мав князь Олег (Аскольд) 10. За смерть Ігоря помстився син. (дружина-Ольга) 11.Хай буде Київ матір'ю містам руським, належить Аскольду (Олегу)
Тема уроку: “Володимир Великий” На сьогоднішньому уроці ви дізнаєтеся: про особливості зовнішньої та внутрішньої політики князя Володимира Про політику християнізації Київської Русі,з’ясуєте відмінності між язичництвом і християнством. Навчитеся: Вдосконалити вміння аналізувати історичні джерела Вдосконалите вміння працювати з картою Оцінювати внесок історичних діячів у розвиток держави.
Мета: проаналізувати основні напрями політики князя Володимира, визначити роль його діяльності для зміцнення держави на Русі; на основі знань учнів про причини виникнення релігій з'ясувати загальні ознаки й відмінності між язичництвом та християнством; з'ясувати значення прийняття християнства для Русі; розвивати вміння працювати з картою, історичними документами, текстом підручника, давати оцінку історичним явищам; виховувати почуття патріотизму на прикладі життя й діяльності історичних діячів. Основні терміни: культ, язичництво, християнство. Основні дати: · 980-1015 pp. — князювання Володимира Великого; · 988 р. — проведення адміністративної реформи; · 988 р. — запровадження християнства. Очікувані результати Після цього уроку учні зможуть: визначати роль історичної особи в історії; вдосконалити навички роботи з історичною картою; працювати з різними історичними джерелами; вдосконалити вміння аналізувати історичні документи; визначати відмінні ознаки християнства та язичництва; визначати та аргументувати свою позицію; з'ясовувати історичне значення хрещення Русі.
Закріплення знань “Міцний ланцюжок” Закінчив…… об'єднання слов'янських племен Побудував… Змієві вали, гради-міста –фортеці, Десятинну церкву Підкорив….. в'ятичів, радимичів, ятвягів Заснував….. м. Володимир Прийняв….. християнство Карбував….. златники, срібники Переміг… печенігів Укріпив …. Київ