Презентація,Впровадження методики

Про матеріал

Впровадження методики "перевернутого класу" на уроках математики

Зміст архіву
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Впровадження методики «Перевернутого навчання»на уроках математики. Учитель математики. Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 Безрукова Лілія Володимирівна2017-2018 н.р.

Номер слайду 2

Ми позбавляємо дітей майбутнього, якщо продовжуємо вчити сьогодні так, як вчили цьому вчора. Джон Дьюї

Номер слайду 3

Заголовок слайда. Текст слайдаІнформаційні технології дозволяють поглянути на урок під іншим кутом.

Номер слайду 4

Заголовок слайда. Текст слайда

Номер слайду 5

«Дискусійне поле»

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Заголовок слайда. Текст слайда. Домашнє завдання

Номер слайду 8

Заголовок слайда. Текст слайда

Номер слайду 9

Текст слайда

Номер слайду 10

Результати успішності з теми «Показникова функція» (традиційний метод) та «Логарифмічна функція» ( перевернутий клас)

Номер слайду 11

Заголовок слайда. Текст слайда

Номер слайду 12

Заголовок слайда. Текст слайда

Перегляд файлу

         (слайд)     Впровадження методики «Перевернутого класу» на уроках алгебри при вивченні теми «Логарифмічні рівняння та нерівності» 11 клас.

 

         (слайд)      Ми позбавляємо дітей майбутнього, якщо продовжуємо вчити сьогодні так, як вчили цьому вчора.

                    Джон Дьюї (американський філософ, психолог та реформатор освіти)

Змінюється час, змінюються вимоги до вміння користуватися знаннями, інформацією,яку отримує учень; змінюються вимоги до  ролі вчителя: вчитель із носія знань має перетворитися на організатора  навчального процесу, який допомагає дитині розвивати вміння « вчити вчитися» та формує всі компетенції, що зазначені в  Концепції  Нової української школи.Одним із завдань методичної роботи на сучасному етапі є активізація творчих здібностей учителів. Творчий характер закладений у самій суті професії педагога. До творчості вчителя спонукає й сьогоднішній  учень — розвинена й нестандартна особистість, вимоглива до свого наставника. Отже, наразі необхідно формувати тип учителя-новатора, справжнього фахівця.

Успіх навчально-виховного процесу залежить від того, чи відмовиться педагог від стереотипів минулих часів, чи готовий він будувати стосунки з учнями на принципах гуманізму. Дійсність вимагає позбутися звичних установок, шукати нові форми спілкування як з учнями, як і з їхніми  родинами, так із вчителями.

Як же підготувати нового вчителя?

Один із таких підходів — застосування інноваційних технологій .

Сьогодні вже нікого не здивуєш демонстраційними презентаціями під час уроку. Технічний прогресс  швидко  рухається вперед. (слайд) Освіта теж не стоїть на місці. Інформаційні технології дозволяють поглянути на урок під іншим кутом. Селестен Френе в книзі "Педагогічні інваріанти" писав: "Основною турботою вчителя повинна стати не прискіплива перевірка учнівських робіт, а всебічна допомога дітям". Цій фразі близько 70 років, але вона не втратила  актуальності і сьогодні. В класі ми, вчителі, розказуємо, подаємо презентацію і т.д….( зауважимо, що це все може зробити учень вдома),а до дому  учень отримує завдання: проаналізувати, створити, спрогнозувати і т.д.(зауважимо,що такі дії учень має робити під керівництвом вчителя , щоб мати можливість корегувати, розвивати свої вміння і навички в процесі діяльності). А тепер спробуємо дати відповідь на запитання: чи всі учні чують нас на уроці? Якщо чують, то чи встигають задати нам запитання і отримати відповідь? Зазвичай, ні.  

На жаль, в такому вчителі вже немає необхідності. Сучасний учитель, крокуючий в ногу з часом, щодня задається питанням, як вчити дітей в нових умовах? Як правильно застосовувати технічні засоби, щоб твій урок був цікавим? Як навчитися розмовляти з сучасними учнями мовою гаджетів? Відповіддю на ці та інші питання є застосування в практиці технології «Перевернутий клас».   (слайд)     

"Перевернутий клас" (flipped learning) - це модель змішаного навчання, яка полягає в тому, щоб залучити учнів до реальної діяльності на уроці, а не пасивного прослуховування інформації, що надходить від учителя, і нудного записування правил за ним. (слайд)  Замість традиційного домашнього завдання учні дивляться відео-уроки, користуються електронними бібліотеками, on-line підручниками, тощо, необхідними для самостійного вивчення. Тобто самостійно проходять той матеріал, який повинні були б пройти в класі. А на уроці ,разом з учителем, виконують практичні завдання, закріплюючи теоретичні знання. Іншими словами, вдома діти виконують класну роботу, а в класі - домашню, перевернувши тим самим процес навчання.

При застосуванні моделі навчання «Перевернутий клас», віддаючи на домашнє вивчення нову тему, мотивація учнів до оволодіння новим матеріалом підвищується, адже засвоєння значної частини навчальної інформації відбувається вдома. Під час традиційних уроків учні можуть упускати важливі моменти, а використання відео та інших інформаційних носіїв дозволяє їм повністю контролювати зміст нової теми: вони можуть дивитися матеріал , зупиняти та перемотувати його  назад або вперед по мірі необхідності. Доступ до відео уроків мають і ті учні, що з певних обставин не відвідують школу. Особливо цей спосіб корисний для вразливих учнів, які відстають під час звичайного уроку.

(слайд)  Під час уроку учні , при співпраці з вчителем обмінюються своїми знаннями,ставлять запитання , створюючи при цьому «дискусійне поле». Модель «перевернутий клас» дає можливість вчителю вивільнити час для спілкування з учнями на уроці. З’являється можливість працювати з учнем один на один. Учитель приділяє більше уваги тим учням, яким важко дається навчальний предмет , або у яких виникають проблеми з виконанням домашніх робіт. Обдаровані учні  мають більше свободи для того, щоб навчатися у власному темпі . Це  сприяє реалізації компетентнісног підходу (індивідуального підходу в навчанні,відбувається стрімкий розвиток особистісних якостей учнів: самостійність, відповідальність, активність). Рівень активності під час занять в класі свідчить про належну чи неналежну їх підготовку.

Для уникнення ряду проблем, пов'язаних з "переворотом", перехід від традиційного класу до перевернутого здійснюється поступово. Вчителю важливо зрозуміти, що його роль полягає не в тому, щоб "дати урок", передати, а потім перевірити знання. Його роль полягає в створенні навчальної ситуації для самостійної пізнавально-дослідницької діяльності учнів. Такої ситуації, працюючи в якій вони будуть відповідальними за своє навчання. Ось тоді і можна вважати, що клас перевернут.

Отже, актуальна проблема підвищення ефективності навчально-виховного процесу засобами технології «перевернутого класу» дає підстави рекомендувати її впроваджувати під час вивчення нового матеріалу. На Заході класи активно перевертають вже близько п'ятнадцяти років.

Позитивно зарекомендувала себе технологія «перевернутого класу» при викладанні точних наук, адже їх можна добре проілюструвати. Це, звичайно, вимагає додаткового часу на підготовку до занять, проте якщо вчитель досить винахідливий і може ефективно здійснювати пошук потрібного відеоматеріалу в мережі Інтернет чи може самостійно записати відео урок, то підготовка належного навчально-інформаційного забезпечення дисципліни не викликатиме особливих труднощів. Єдиної моделі перевернутого навчання не існує

Після пед. ради з теми «Змішане навчання», яка пройшла в кінці 2016-17 навчального року, мене зацікавила технологія «перевернутого класу», і  я вирішила спробувати  щось перевернути, тим більше, що мій 11 клас любить нестандартні і незвичайні завдання. І з 1 жовтня  я почала «перевертати» уроки з алгебри. Перше питання, що постало переді мною: на якому ресурсі «перевертати»? (слайд) Третій рік у нас існує група нашого класу в контакті. Також  є група в вайбері. І тепер на сторінках групи розміщую посилання , відео уроки, лекції.  (слайд)  До лекції додається або лист із завданнями, або посилання . Під час перегляду, якщо щось не зрозуміло, учні або в групі задають запитання, або записують їх в зошиті.

На початку уроку проводиться обговорення того, що вони дізналися з відео лекцій, демонструють свої теоретичні знання.

Учням справді подобається та допомога і співпраця, яку вони отримують завдяки цій моделі. Замість того, щоб намагатися розібратися з завданнями вдома наодинці, вони приходять в клас для того, щоб поставити запитання, які вони самі склали після перегляду . І я таким чином можу  виявити, де справді в учнів виникають проблеми з розумінням матеріалу.

Після обговорення , проводиться невелика діагностична робота, завдяки якій видно як учні реалізують  знання  на практиці. За результатам цієї роботи клас розподіляється на групи. (слайд) До першої групи входять учні , які не зробили жодної помилки. Вони працюють самостійно з індивідуальними завданнями . В другій групі учні , що припустили незначні помилки. Вони також працюють самостійно, але можуть звертатися по допомогу до першої групи. Третя група учнів працює з учителем. Під час роботи учні можуть переходити в інші групи. При «перевернутому навчанні» вчитель бачить рівень успішності кожного в процесі виконання практичних завдань і може вчасно допомогти.

Для закріплення знань додому учні отримують індивідуальні завдання або посилання на проходження онлайн-тестів. (слайд) Дітям , звичайно, подобаються онлайн тести. По-перше  вони зразу можуть побачити результат своєї роботи, по-друге, якщо результат їх не задовольняє, можуть пройти тест повторно, знаходячи та виправляючи свої помилки. Для підтвердження виконання домашнього завдання присилають  мені скрин сторінки  з результатом.

 Технологія «перевернутого навчання»  дає змогу  істотно  покращити  показники успішності.

Для порівняння я взяла результати успішності з теми «Показникова функція» ,яку вивчали використовуючи традиційні методи, та тему «Логарифмічна функція». І ось які отримала результати. (слайд)

Звичайно на ряду з перевагами є і  певні недоліки. (слайд)

Перш за все, вчителям потрібно присвячувати чимало часу на те, підготувати  відеолекції, та ще й настільки цікаві, щоб учні справді переглядали їх вдома. Час на підготовку практичного завдання. Елементи класного і позакласного навчання повинні становити єдине ціле, щоб учні могли зрозуміти принцип даної моделі і були мотивовані на підготовку до занять у класі. І, нарешті, введення перевернутого навчання може зажадати нових навичок від викладача, хоча цей процес можна пом'якшити, вводячи модель поступово.

Що ж стосується учнів, то вони повинні мати усе необхідне обладнання: комп’ютери або мобільні пристрої і надійне підключення до інтернету, – щоб дивитися лекції вдома. Таке обладнання не з дешевих, тому в учнів з місцевостей з низьким доходом можуть виникнути труднощі при впровадженні цієї моделі. Більше того, учням може здаватися, що вони вже отримали усю потрібну інформацію вдома і можуть пропустити заняття в класі.

Однак, незважаючи на вищезгадані недоліки, модель «перевернутого класу» продовжує ставати все популярнішою. Багато вчителів на власні очі побачили як ця педагогічна модель змінює клас, наповнюючи його творчістю, співпрацею і вдумливими дослідженнями. Тому педагогам, які вже втомились від традиційних уроків, варто спробувати «перевернутий клас».

Це перші мої кроки в застосуванні данної методики, але я буду вчитися далі.

 

 

zip
Додано
26 грудня 2017
Переглядів
3268
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку