Масовому залученню громадян до регулярних занять фізкультурою та спортом надають увагу в усіх країнах, адже це зміцнює здоров’я нації, посилює віру людей у власні сили, а також формує звички цивілізованого суспільства — дисципліну, чесну конкуренцію, почуття співпричетності.
Номер слайду 3
Наша країна завжди славилася видатними спортсменами, а залучати до спортивних занять якнайбільше дітей та дорослих є одним із завдань державної політики. Реалізації цієї мети сприяє День фізичної культури і спорту України, який щороку відзначається в другу суботу вересня.
Номер слайду 4
Європейський тиждень спортуІніціатива «Європейський тиждень спорту» (далі – ЄТС) була започаткована Європейською Комісією у 2015 році, маючи на меті популяризацію спорту та активного способу життя, залучення до фізичної активності кожного, незалежно від віку чи рівня фізичної підготовки. Традиційно заходи ЄТС проводяться щороку з 23 по 30 вересня.
Номер слайду 5
Фізичні вправи були важливими для українського народу з давнини, адже життя людей беспосередньо залежало від полювання, землеробства та супротиву войовничим чужинцям. Тіло мало бути сильним і витривалим, в тодішньому суспільстві існував ідеал «богатиря» — фізично та морально досконалого чоловіка.
Номер слайду 6
Спортивні змагання наших пращурів
Номер слайду 7
Пізніше системою фізичної підготовки прославилося українське козацтво. Козаки Запорізької Січі були неперевершеними вершниками, лучниками, плавцями та борцями, при цьому розробили власне бойове мистецтво, яке не поступалося східним єдиноборствам.
Номер слайду 8
Європейські види спорту почали поширюватися в Україні з середини XIX століття — в програмі київських гімназій з’явилися гімнастичні заняття, відкрилася в місті й школа з фехтування. Любителями спорту створювалися спортклуби — атлетичний, з кінного та голубиного спорту, з шахів, яхт-клуб.
Номер слайду 9
1913 року в Києві проходила Перша олімпіада. Для цього в місті спорудили новий стадіон, розрахований на 5 тисяч вболівальників. Програма включала змагання з бігу та стрибків, марафону, футболу, гирьового спорту, фехтування, плавання, кінного спорту, боротьби, гімнастики та велоперегонів за маршрутом від Києва до Чернігова.
Номер слайду 10
З командних спортивних ігор українці найбільше полюбляють футбол, а найпопулярнішою командою в країні є київське «Динамо». Довгий час цю команду тренував талановитий наставник Валерій Лобановський, а двох її гравців — Олега Блохіна та Ігоря Бєланова було нагороджено «Золотим м’ячем» — надзвичайно престижною футбольною відзнакою.
Номер слайду 11
В історії незалежної України стали відомими імена Лілії Подкопаєвої, Ганни Безсонової, Руслана Пономарьова, Яни Клочкової, Андрія Шевченка, братів Кличко, Дениса Силантьєва та ще багатьох видатних атлетів, які з гідністю представляли Україну на найважливіших міжнародних змаганнях.
Номер слайду 12
Закордонні рекордсмени. Дивовижна історія про австралійського 61-річного пастуха на ім’я Кліфф Янг (Cliff Young), який в 1983 році взяв участь в австралійському марафоні на 875 км і виграв його.
Номер слайду 13
Закордонні рекордсмени. Про Террі Фокса може розповісти, мабуть, будь-який житель Канади. Він - справжній національний герой.