Мета: ознайомити учнів з Всесвітнім днем письменника; удосконалювати навички виразного читання напам'ять творів різних жанрів, відомих митців; розвивати творче мислення, уяву; виховувати любов до поезії, «почуття часу», точність та влучність слова, розвивати творчі навички учнів, розвивати артистичні здібності; виховувати почуття гідності, шани до України-неньки та повагу до історії та культури рідного народу.
Синонімами до слова письменник є літератор, майстер слова, працівник пера. Письме́нник —у широкому розумінні це кожна людина, яка пише твори (не обов'язково художні, наукові, вірші також), висловлює власні думки, досвід і бачення світу у письмовій формі. У вузькому розумінні це автор художніх творів; особа, для якої літературна діяльність є професією.
Перші письменники Київської Русі«Повість минулих літ» —перша в Київській Русі пам'ятка, яка висвітлює історію східних слов'ян та князівської влади, утвердження християнства на Русі, містить оповіді про виникнення слов'янської писемності. Використано перекази, оповідання, повісті, легенди.
Григорій Сковорода Іван Котляревський Тарас Шевченко Марко Вовчок Панас Мирний Михайло Коцюбинський Іван Франко Ольга Кобилянська Леся Українка М. Хвильовий П. Тичина М. Рильський, В. Сосюра, О. Довженко, О. Гончар Василь Стус, Ліна Костенко, Василь Симоненко, Григір Тютюнник, Дмитро Павличко, Іван Драч та інші. style.font. Weight