10 березня о 18:00Вебінар: Шкільне діловодство. Документація заступника директора з навчальної роботи

Презентація "Як допомогти дитині вчитися"

Про матеріал

«Лінь» - це «відсутність бажання діяти, працювати, любов до неробства»(словник Ожегова)

Презентація для батьківських зборів у 2 класі "Як допомогти дитині вчитися"

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Як допомогти дитині добре вчитися Батьківські збори 2 клас Полюхович О.М.

Номер слайду 2

Чому дитина не хоче вчитися? Багатьох батьків таке питання ставить в безвихідь, що вони тільки не роблять: намагаються говорити з дитиною, переводять в іншу школу, карають фізично, позбавляють кишенькових грошей і задоволень, наймають репетиторів, перестають розмовляти, а в результаті - напружені відносини в сім'ї і ще більш замкнута в собі дитина. ПРОБЛЕМА №1 Дитина не хоче вчитись – лінь. «Лінь» - це «відсутність бажання діяти, працювати, любов до неробства»(словник Ожегова)

Номер слайду 3

Для більшості людей лінь - це щось нехороше, те, що заслуговує презирства, або просто дурощі, до якої не треба відноситися серйозно. І боротися з нею дуже просто: треба себе примусити. Виходить замкнутий круг. У психології під лінню найчастіше розуміють відсутність мотивації. Простіше кажучи, ходити в школу немає сенсу, немає інтересу, немає стимулу. От діти в певний час і питають вас, батьків: «А навіщо вчитись?» Але в тому-то і справа, що, коли лінь, то і примусити себе лінь.

Номер слайду 4

….Щоб тебе поважали, цінували, щоб реалізуватися, щоб приносити користь людям…….. …Щоб мати професію, щоб багато заробляти, щоб добре жити і…………. І що ви на це, дорогі батьки, відповідаєте? А хто є прикладом? Ви самі? Чи сусідський підліток з новою іграшкою? Чи “круті чуваки” з телевізора?

Номер слайду 5

Проблема №2 Дитина не вміє вчитись Необхідне негайне втручання батьків – низькі оцінки є сигналом того, що дитина не може справитися зі своїми труднощами і їй потрібна допомога! Що ви робите, якщо ваша дитина не вміє плавати? Як виправити? Озброїтись терпінням і пам'ятати, що на виправлення ситуації буде потрібно багато часу. Знайти контакт з власною дитиною, встановити довіру – покажіть, що ви зацікавлені його досягненнями, пропонуйте допомогу. Не забувайте обговорювати, скільки часу на це потрібно…Це дитину стимулює – коли час обмежений, вона ставить менше опору. Молодші школяри не вміють працювати протягом тривалого часу.

Номер слайду 6

Чим ви, шановні батьки, зайняті вдома, коли ваша дитина вас бачить? Чи бачили ваші діти вас на вашій роботі? Чи можуть вони визначити реально, скільки сил ви прикладаєте? Як реагуєте на шумні ігри дитини, після яких в домі безлад? Чи виконуєте ви разом з дитиною те, що вона бажає, а не те, що вам потрібно? Хвилинка роздумів батьків (відповідати не вголос, а для себе - мовчки)

Номер слайду 7

Висновок: Щоб підвищити мотивацію вашої дитини до навчання, слід: - показати свою роботу; -розказати, як ви вчилися; -впевнити дитину не на словах, а на ділі, що навчання, хоч і важка, але цікава справа, тобто займатися разом з нею. -допомагати їй в усьому, якщо хочете, щоб вона допомогала вам. -не показувати, що ваша дитина – ваша кровинка, для якої ви зробите непосильне, “все на світі для неї” (вона це розуміє – “просто так”), “полегшуєте життя” – все робити замість них або “ти не можеш це зробити, як треба… - зроблю краще сама!” -дайте дитини можливість насолоджуватися власними маленькими перемогами, винаходами, навіть з присмаком гіркоти невдач…. Це і є стимул. -зацікавлювати, шукати й знайти у своєї дитини ту стежку, яка їй цікава! -перестаньте її весь час контролювати, видавати цінні вказівки, і головне — ухвалювати за неї рішення.

Номер слайду 8

Фактори,що впливають на успішність дитини 1. Генетичний фактор 2.Середовище, в якому знаходиться та виховується дитина 3.Виховання та навчання Школяр

Номер слайду 9

Чого не слід робити батькам - Не дорікайте успіхами інших дітей.  - Не насміхайтесь над невдачами дитини. - Не потрібна надмірна жалість до дитини. -Не читайте нотацій. Дитина і так все розуміє.

Номер слайду 10

Педагогічні поради батькам Головним показником успішності у початковій школі є техніка читання. Тому приділяйте найбільше уваги на відпрацювання швидкості, виразності та усвідомленості читання. Найкраще це робити на вихідних. Програмовий матеріал навчальних предметів ускладнюється та розширюється, в залежності від класу, але кожний з вас може працювати з власною дитиною вдома, допомагаючи їй вчитися, зацікавлюючи її. Ніхто, крім батьків, не може краще зрозуміти дитину, допомогти їй. Тримайте зв᾿язок з педагогами класу, консультуйтеся, відвідуйте уроки та виховні заняття – це допоможе вам зрозуміти дитину. Не загружайте понаднормово робочий день дитини різноманітними секціями, гуртками, спеціальними індивідуальними заняттями. Це призведе до перенапруження нервової системи, погіршення здоров ᾿я. Розвивайте тільки те, до чого дитина має уподобання. За необхідності заручіться допомогою психолога. Існують діти, які мають психологічні перепони щодо успішності. Повірте, тісна співпраця з вчителями та вихователями, зацікавленість у успіхах власної дитини, постійна підтримка її, скоро дадуть позитивні результати.

Номер слайду 11

Дитячі прохання

Номер слайду 12

Успіхи дитини у навчанні залежать від психологічного клімату та пріоритетів сім᾿ї, підтримки батьків. Станьте прикладом для своєї дитини.

ppt
Пов’язані теми
Педагогіка, Виховна робота
Додано
23 жовтня 2018
Переглядів
1331
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку