Наше здоров’я залежить від багатьох чинників. Деякі з них (екологічний стан природи, спадковість) важко або зовсім неможливо контролювати. Але чимало факторів залежать від нашого способу життя. Привівши їх до ладу, ти забезпечиш собі здорове і щасливе життя. У кожного з нас є свій режим дня - чіткий розпорядок впродовж доби, що передбачає чергування неспання та сну, а також раціональну організацію різних видів діяльності.
Номер слайду 3
Доба має 24 години. 10 годин припадає на сон, 8 годин - на навчання та виконання домашнього завдання, 1 година - на дорогу, 1 година - на прогулянку. І ще 2 години на щоденні рутини (їжа, прибирання, душ, магазин, допомога батькам тощо). Залишилось 2 години: подивитися фільм, почитати книгу, пограти на комп’ютері, пошукати щось в інтернеті та соціальних мережах, поспілкуватися з друзями. А якщо є серйозні захоплення - спорт, музика, художня школа - як усе встигнути?Хронофаги - пожирачі часу. Вони бувають контрольовані (телебачення, комп’ютерні ігри, соціальні мережі, читання, мобільний телефон) та неконтрольовані (затори на дорогах, черги в магазинах).
Номер слайду 4
На першому місці серед хронофагів - телевізор та інтернет. Виключити ці джерела інформації з життя не можна, але обмежити час, що витрачається на них, варто. Замисліться про здоров’я, адже тривале сидіння за монітором погіршує зір та поставу. Щоб усе встигнути, треба навчитися планувати день, керувати своїм часом та правильно розподіляти його. Бажано, щоб цей план був систематизований і записаний у щоденнику або звичайному зошиті. Вранці або ввечері записуй усі справи, які необхідно виконати. Протягом дня можна вносити в цей план корективи, щось додавати або викреслювати.
Номер слайду 5
Наш організм має потребу у сні. Вона схожа на потребу в їжі. Відсутність сну людині зносити навіть важче, ніж голод. Сон - основна складова здорового життя. Під час сну знижується здатність нервової системи відповідати на зовнішні подразники, вповільнюється частота дихання, відновлюються сили, організм відпочиває. Постійне недосипання призводить до дратівливості, погіршення пам’яті, загострення захворювань, зниження реакції, ожиріння, а в подальшому і до важких захворювань.
Номер слайду 6
Емоційний інтелект - це здатність людини усвідомлювати та розуміти власні емоції та емоції людей навколо. Емоційним інтелектом володіє людина, яка вміє сприймати власні емоції; керувати своєю поведінкою під час тих чи інших емоцій; розуміти, які емоції відчувають інші люди, використовувати знання про свої та чужі емоції для міжособистісного спілкування. Люди, що мають високий рівень емоційного інтелекту, краще керують своїми емоціями, легше адаптуються до різних ситуацій.