Презентація розроблена за Типовою освітньою програмою для закладів загальної середньої освіти, розробленої під керівництвом О. Я. Савченко до підручника автора Т. Г. Гільберг та інші. Презентація містить 12 слайдів.
• Які алгоритми ви виконуєте в повсякденному житті? • Що таке програма?Люди яких професій є учасниками наведених подій?Оберіть подію, алгоритм якої можна назвати рецептом, сценарієм, інструкцією.
Номер слайду 5
Будь-яка діяльність людини — це виконання послідовності дій. Іноді порядок дій можна змінювати, і це не вплине на результат. Але часто зміна порядку виконання може призвести до помилки.• Який спосіб запису алгоритму зображено наблок-схемі? • Які ще способи запису алгоритму ви знаєте?На прикладі наведеної блок- схеми бачимо, що всі команди виконуються одна за одною, а стрілки не відхиляються від однієї лінії. Тому такі алгоритми називають лінійними. Лінійний алгоритм – це алгоритм, у якому команди виконуються послідовно, одна за одною. Початок. Узяти щітку із зубною пастою. Почистити зуби. Прополоскати рот склянкою води. Кінець
Номер слайду 6
Поєднуючи команди, ви створюєте програму. Щоб спростити створення програм, розроблено середовища програмування. Середовище програмування — це програма яка надає можливості для створення програмного забезпечення. Найпопулярнішим середовищем програмування для дітей є Scratch. У ньому можна працювати онлайн, зареєструвавши акаунт на сайті scratch.mit.edu.
Номер слайду 7
https://youtu.be/3su. Qb7il4k. M
Номер слайду 8
Робоче середовище Scratch складається з таких основних зон:1— меню середовища програмування Scratch;2 — групи команд ;3 — список команд;4 — зона для складання скрипту;5 — кнопки для запуску й зупинки скрипту та змінивигляду сцени;6 — сцена, зона для відображення результатів роботискрипту;7 — зона для налаштування сцени та спрайтів на ній;8 — властивості спрайту ( Код, Образи, Звуки).
Номер слайду 9
Скрипт — програма, записана мовою програмування Scratch. Спрайт — графічний для якого створюють скрипт у Scratch. Команди кожної групи мають однаковий колір. Вони поєднуються між собою подібно до того, як поєднуються блоки конструктора. Значення команд можна змінювати в білому полі всередині блока. Які дії виконує Рудий кіт за зображеними скриптами?У чому відмінність між перим та другим скриптами?
Номер слайду 10
Ви можете додати на сцену декілька спрайтів і для кожного скласти свої скрипти. Спрайт може виконувати декілька скриптів одночасно. Прочитайте команди, з яких складено скрипти. До яких груп команд вони належать? Коли Рудий кіт відтворюватиме звук ≪няв≫?
Номер слайду 11
Скрипти в Scratch можна змінювати навіть під час їхнього виконання. Будь-яка зміна одразу враховується, і скрипт починає працювати по-новому. Мови програмування, які мають таку властивість,називають динамічними.
Номер слайду 12
Робимо висновок: Якщо в алгоритмі всі дії виконуються послідовно одна за одною, то його називають лінійним. Алгоритм, записаний мовою програмування, називають програмою, або скриптом. Програми створюють у середовищах програмування.