Херсонська загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ступенів №54 з поглибленним вивченням іспанської та інших іноземних мов. Херсонської міської ради ЯК ВИРОБЛЯЮТЬ ДЖИНСИ Презентація вчителя вищої категоріїз трудового навчання, технологій та мистецтва Моісєєвої Ірини Борисівни
Номер слайду 2
Джинси - найпопулярніший вид нижнього одягу у чоловіків і жінок. Але не всі знають, як їх виробляють. Це цікава технологія, яка відрізняється від процесу виготовлення різного трикотажу, костюмів, футболок та іншого. Пропоную невелику екскурсію з описом виробничих циклів джинсів .
Номер слайду 3
Історія джинсового текстилю, що займає сьогодні чільне місце на ринку тканин, почалася в середині 19 століття, а саме в 1853 році. Американський підприємець Леві Страусс вперше застосував для пошиття щільного та практичного фермерського одягу конопляне полотно, з якого виготовлялися корабельні вітрила. У той період американський флот терпів серйозні збитки, і дана тканина, міцна і практична, була більш ніж доступна. Для пошиття наступної партії брюк була використана французька тканина під назвою денім з подібними властивостями. Так побачили перші в світі класичні чоловічі джинси. Штани, що відрізняються особливою щільністю і зносостійкістю, були запатентовані. У перший же рік була продана 21 тисяча виробів — штанів і курток з деніму під логотипом Levi Strauss & Co.
Номер слайду 4
Поява джинсів збіглася за часом з періодом «золотої лихоманки». Шукачі золота потребували практичного та міцного одягу, яку, на відміну від виробів зі шкіри, можна було прати. Джинси повністю потрапляли під ці критерії і ціна на них була досить доступною.
Номер слайду 5
ВСЕ ПОЧИНАЄТЬСЯ З БАВОВНИБавовна - природний матеріал, який росте в теплому кліматі. Найбільший обсяг його виростає на півдні в США. Тому перші джинси були зроблені саме там. Дуже важливо, щоб матеріал при зборі був сухим і чистим. Від якості бавовни залежить, наскільки м'якою буде готова для пошиття нитка.
Номер слайду 6
Процес виготовлення джинсової тканини. Після очищення бавовна переробляються в тонкі нитки. Спеціальні верстати з первинної сировини роблять джгути з ниток, які потім відправляються на забарвлення. Фарбується майбутня тканину під впливом температури в 90 градусів за Цельсієм. Потім з ниток на обладнанні шиються моделі джинсів.
Номер слайду 7
Найцікавіше - це подальша машинна обробка готових виробів. Спеціальні лазери наносять позначки на одязі, які нагадують складки. Потертості утворюються в результаті впливу наждачного паперу. У деяких випадках джинси поміщають в великий барабан і перуть їх разом з камінням. Це робить їх м'якше і надає характерного вигляду зносу. Джинси мають дійсно щільну тканину, тому що шиються вони не з одиничних ниток, а з цілих джгутів. Адже спочатку такі штани використовувалися будівельниками і ковбоями, щоб захистити ноги від ран під час роботи. Заключний етап виробництва - обробка готових виробів паром. Після сушіння товар пакується і відправляється покупцям.
Номер слайду 8
Види сучасних джинсових тканин. Денім — досить щільний і грубуватий текстиль різних кольорів зі світлою виворітньою стороною (тканина для джинсів, курток, сумок). Шамбре (або Шамбри) — легка і м’яка тканина. Тканина джинс стрейч — текстиль який тягнеться, що має в складі лайкру, еластан. Натуральний стретч — досить дорога джинсова тканина яка тягнеться без додавання синтетичних волокон, в її складі тільки бавовна і китайська кропива. Ламана саржа — текстиль, що відрізняється характерним ялинковим плетінням, рельєфний, але при цьому дуже плоский. Екрю або ейкрем — незабарвлений щільний або тонкий джинс, що відрізняється блідо-сірим кольором. Джинс — однотонний матеріал з діагональним переплетенням ниток, один з найдоступніших видів джинсової тканини. Джинса шовк — тонка тканина, літній джинс з відблиском.
Номер слайду 9
Найпопулярніші бренди джинсів Lee Бездоганний крій, висока якість і різноманітність моделей
Номер слайду 10
Montana. Краща нестаріюча класика далеких 80-х років
Номер слайду 11
Wrangler Найвідоміший бренд, що випускає прості, елегантні та комфортні джинси
Номер слайду 12
Levi’s. Найкраща якість від творця перших у світі джинсів