Навіщо людині потрібні роботи і яку вигоду він може отримати від їх використання? - відповідь на це та інші запитання учні зможуть віднайти опрацювавши даний матеріал.
РОБОТ (від чеськ. robota) — автоматичний пристрій, що призначений для виконання виробничих та інших операцій, які зазвичай виконувались безпосередньо людиною.
Номер слайду 3
Ідея штучних істот вперше згадується в старогрецькому міфі про Кадма, який, убивши дракона, розкидав його зуби по землі і заорав їх, із зубів виросли солдати, та в іншому старогрецькому міфі про Пігмаліона, який вдихнув життя в створену ним статую, Галатею.
Номер слайду 4
Перше креслення людиноподібного робота було зроблене Леонардо да Вінчі близько 1495 року. Записи Леонардо, знайдені в 1950-х, містили детальні креслення механічного лицаря, здатного сидіти, розводити руки, рухати головою і відкривати забрало.
Номер слайду 5
У 1969 році був створений перший робот, який здатний самостійно функціонувати та оцінювати власні дії — Робот Шекі.
Номер слайду 6
Які існують роботи?
Номер слайду 7
Є андроїди та кіборги. Андроїди подібні до людини як зовні, так і за поведінкою. А кіборг - біологічний організм, що містить механічні та електронні компоненти, котрі замінюють його органи й частини тіла, або доповнюють їх.
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Приклади андроїдів1. ASIMO (яп. アシモ ашімо) є гуманоїдним роботом створеним Honda Motor Company. 2. Ібн Сіна — медицинський андроїд, названий в честь давнього персидського філософа и лікаря Ібн Сіни. Один з найрозвиненіших сучасних (на 2010 рік) андроїдів.3. Repliee Q2 – андроїд, який виконує функцію інтерв’юера і здатний розпізнавати жести, міміку і інтонацію.
Номер слайду 10
Промисловий робот. Промисло́вий ро́бот — багатоцільовий маніпуляційний робот, що складається з механічного маніпулятора і перепрограмованої системи керування, який застосовується для переміщення об'єктів в просторі трьох і більше координат та для виконання різноманітних виробничих процесів. Промислові роботи є важливими компонентами автоматизованих гнучких виробничих систем, які дозволяють збільшити продуктивність праці. Типове застосування роботів стосується таких операцій, як зварювання, фарбування, складання, вибірка та встановлення, пакування, контроль продукції та випробування, котрі виконуються з високою надійністю, швидкістю, і точністю.
Номер слайду 11
Транспортний робот. Транспортний ро́бот, як правило, є транспортним засобом з автоматизованим управлінням або штучним інтелектом. Існують роботи, які сконструйовані спеціально для перевезення вантажів і адаптовані до їх підняття, перестановки тощо.
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Побутовий робот. Побутовий ро́бот – робот, спеціалізований на допомозі людині в звичайному житті. Побутові роботи мають великий потенціал, більшість людей вважають, що в найближчому майбутньому вони будуть дуже широко використовуватись. Так, Білл Гейтс в 2007 році опублікував статтю «Робот в кожному домі» про потенціал роботів для соціума. Існують різні види побутових роботів: роботи-іграшки, роботи-помічники (роботи-пилососи, для миття підлог тощо), соціальні роботи і інші.
Номер слайду 14
Бойовий робот. Бойовий ро́бот може замінити людину в бойових ситуаціях для збереження життя або для роботи в умовах підвищеної складності для людей в військових цілях: розвідка, бойові дії, розмінування і т. д. Бойовими роботами є не тільки автомати, які частково або повністю замінюють людину і здатні виконувати антропоморфні дії, але й такі, що діють у повітряному та водному середовищах (авіаційні безпілотні з дистанційним керуванням апарати, підводні апарати і надводні кораблі). Робот може бути електромеханічним, пневматичним, гідравлічним або комбінованим.