Презентація "Які особливості будови різних груп організмів"

Про матеріал
Презентація на тему "Які особливості будови різних груп організмів" створена для 5 - тих класів НУШ
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Які особливості будови різних груп організмів

Номер слайду 2

Світ організмів, частиною якого є ми з вами, дуже різноманітний. Він захоплює формами, кольорами, розмірами, пристосуваннями до довкілля тощо. Частина з них - невидимі для людського ока, але це не применшує їхнього значення. Від цього світу залежить наше життя. Тож запрошуємо дізнатись більше про організми, вчитися від них і грамотно застосовувати свої знання.

Номер слайду 3

Щоб легше було вивчати живий світ і розібратися в його розмаїтті, науковці шукають спільні ознаки організмів та об’єднують їх у групи - класифікують. Класифікація організмів - систематичне групування та найменування організмів на основі спільних подібностей будови, функцій, походження.

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Наукові назви організмів можуть відрізнятися від тих, які ми зазвичай використовуємо. Наприклад, кульбаба лікарська відома під понад двома десятками народних назв: баранки, бабки, вовчий зуб, пустодуй, летючки, дикий молочай, молочник та ін.

Номер слайду 6

Вид - це група організмів, які подібні за особливостями будови та процесами життєдіяльності, можуть розмножуватись з покоління в покоління, поширені на певній території. Подібні види об’єднують у роди 

Номер слайду 7

 Організм - це складна система з багатьох елементів, які між собою пов’язані й утворюють єдине ціле. Найменшими елементами - одиницями будови і функцій організмів, є клітини. У багатоклітинних організмів групи клітин, які виконують спільну функцію, утворюють тканини. З них утворені органи - частини організму, що мають певну будову та виконують певні функції. Органи об’єднуються в системи органів і, нарешті, в організм.

Номер слайду 8

 Організми побудовані з клітин. Вони мають також особливий склад речовин, який відрізняє їх від неживої природи, наприклад, такі речовини як білки, жири, вуглеводи тощо. А ще організмам потрібна їжа, якою вони живляться, кисень повітря для дихання, а також треба позбуватися завдяки виділенню непотрібних і шкідливих для них речовин. Тобто в організмах відбувається обмін речовин. Так вони отримують поживні речовини та енергію для росту і розвитку. Адже організми не просто збільшуються в розмірах і масі, вони змінюються.

Номер слайду 9

Щоб вижити в середовищі, в якому так багато змін, різних подразників (світло, звук, запах, тепло, холод і т.д.), треба активно їх сприймати і відповідно реагувати. Цю здатність організмів називають подразливістю. Крім того, потрібно бути ще й пристосованим до свого довкілля, адже життя у воді, на суходолі, в ґрунті чи організмі (таке буває у паразитів) кардинально відрізняється, і кожне із цих середовищ життя, в свою чергу, дуже різноманітне в різних широтах, сезонах, періодах доби.

Номер слайду 10

Залежно від особливостей будови та процесів. життєдіяльності організмів учені об’єднують їх у малі та великі систематичні групи. Ти вже знаєш про такі великі групи, як бактерії, гриби, рослини та тварини

Номер слайду 11

Опрацювати параграф 39. Замалювати мал. 147 Порівняння ознак рослин, грибів і тварин На наступний урок взяти пластилін

pptx
Додав(-ла)
Parkhomenko Alina
Додано
23 березня
Переглядів
71
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку