Загальна характеристика Хрящових риб с.і. – переважно солоні водойми; ендоскелет хрящовий; зяброві щілини відкриті – 5-7 пар; примітивна (плакоїдна, з дентину та емалі) луска; відсутній плавальний міхур; в печінці накопичується жир; у кишечнику – спіральний клапан, є клоака; запліднення внутрішнє; хвостовий плавець асиметричний; добре розвинені органи чуття: зір, нюх
Загальна характеристика Променеперих риб с.і. – прісні та морські водойми; ендоскелет кістковий; зябра вкриті зябровими кришками; луска кісткова; хвостовий плавець симетричний; є плавальний міхур; кишечник має 3 сліпі вирости, пряма кишка без клоаки; запліднення зовнішнє, відкладають ікру, розвиток непрямий; є органи світіння (глибоководні), електричні органи (соми, вугрі)
Скелет риби фугу Фугу — невеличка, розміром з долоню, рибка, яка може плавати хвостом вперед. Замість луски у неї тонка еластична шкіра. Якщо рибу налякати, вона миттєво роздується і приймає форму кулі, утиканої гострими шипами. У такому стані вона втричі перевищує свої первинні розміри. Відбувається це завдяки воді, яку рибка різко всмоктує в себе.
Піранья Сила цих риб — у їх стрімкому масовому нападі. Зграй піраній бояться навіть закуті в панцир крокодили — при їх наближенні перевертаються на спину, оберігаючи найменш захищені лапи і живіт. Місцеве населення ловить цю рибу для юшки. Цих цікавих риб розводять в акваріумах. Тут вона втрачає агресивність, більше того, стає нервовою, лякливою. Піранья своїми гострими зубами здатна розгризати кістки і навіть сталеві дроти. В лічені хвилини вони здатні з'їсти тварину завбільшки як свиня. Є свідчення, що піраньї протягом хвилини звільнили кістяк найбільшого у світі гризуна - водосвинки - від м'яких їстівних частин.