Презентація у вигляді опороного конспекту лекції. Розроблено з метою покращити візуальне сприйняття учнівством навчального матеріалу. Допоможе вчительству при підготовці до лекційних занять з відповідної теми.
Випаровування та конденсація. Кипіння.8 клас. Лекція 9
Номер слайду 2
Процес переходу речовини із рідкого стану в газоподібний називається пароутворенням Випаровування це Процес пароутворення з вільної поверхні рідини.пароутвореннявипаровуваннякипіння
Номер слайду 3
3 Механізм процесу випаровування
Номер слайду 4
4 Чим вища температура рідини, тим швидше рідина випаровується. Випаровування рідин відбувається за будь якої температури. Процес випаровування супроводжується поглинанням енергії рідиною, що випаровується. Якщо рідина не отримує енергії ззовні, вона охолоджується.
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Чим вища температура рідини, тим швидше рідина випаровується.
Номер слайду 7
Швидкість випаровування залежить від площі вільної поверхні рідини: чим більша площа поверхні, тим швидше рідина випаровується.
Номер слайду 8
Сили притягання між молекулами різних рідин є різними, тому швидкість випаровування залежить від роду рідини.
Номер слайду 9
Швидкість випаровування залежить відруху повітря.
Номер слайду 10
10 Процес переходу речовини із газоподібного стану в рідкий називається конденсацією
Номер слайду 11
кипіння це процес пароутворення, що відбувається в усьому об’ємі рідини й супроводжується утворенням і зростанням бульбашок пари.
Номер слайду 12
Зі збільшенням зовнішнього тиску температура кипіння рідини зростає. Зі зменшенням зовнішнього тиску температура кипіння рідини знижується. Температура кипіння залежить від роду рідини. Температура кипіння також залежить від наявності в рідині розчиненого газу.
Номер слайду 13
Номер слайду 14
14 Питома теплота пароутворення — це фізична величина, що характеризує певну речовину й дорівнює кількості теплоти, яку необхідно передати рідині масою 1 кг, щоб за незмінної температури перетворити її на пару..
Номер слайду 15
15 Щоб обчислити кількість теплоти, необхідну для перетворення рідини на пару за незмінної температури, слід питому теплоту пароутворення цієї рідини помножити на її масу: В ході конденсації пари виділяється така сама кількість теплоти, яка йде на утворення пари.
Номер слайду 16
16
Номер слайду 17
17
Номер слайду 18
18
Номер слайду 19
19
Номер слайду 20
20
Номер слайду 21
КОНТРОЛЬНІ ЗАПИТАННЯЩо таке пароутворення? Які способи пароутворення ви знаєте?Що таке випаровування? Від яких чинників і чому залежить швидкість випаровування? Наведіть приклади. Що таке конденсація? Наведіть приклади конденсації в природі. Що таке кипіння? Які явища спостерігаються в рідині перед тим, як вона починає кипіти? Яка сила змушує бульбашку газу підніматися на поверхню рідини? Чи змінюється температура рідини під час кипіння? Від яких чинників залежить температура кипіння рідини?На що витрачається енергія, яку одержує рідина під час кипіння?Що називають питомою теплотою пароутворення? 8. За якою формулою можна обчислити кількість теплоти, що поглинається під час пароутворення або виділяється під час конденсації?