21 травня о 18:00Вебінар: Дисграфія. Як працювати вчителю?

Презентація з фізики "Основні положення молекулярно-кінетичної теорії (МКТ) будови речовини"

Про матеріал
Презентація з фізики "Основні положення молекулярно-кінетичної теорії (МКТ) будови речовини" Презентація з фізики "Основні положення молекулярно-кінетичної теорії (МКТ) будови речовини" Презентація з фізики "Основні положення молекулярно-кінетичної теорії (МКТ) будови речовини"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Молекулярна фізика. Термодинаміка. Костянтинівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 Костянтинівської міської ради Донецької області Підготувала учитель фізики Костянтинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Костянтинівської міської ради Донецької області вищої категорії Гурбик Л. О.

Номер слайду 2

“Якби всі накопичені наукові знання було б знищено і до прийдешніх поколінь перейшла б тільки одна фраза, то яке твердження принесло б найбільшу інформацію? Я вважаю, що це атомна гіпотеза:… Річард Фейнман

Номер слайду 3

Тема уроку: Основні положення молекулярно-кінетичної теорії (МКТ) будови речовини

Номер слайду 4

Мета уроку:  навчальна: сформулювати основні положення молекулярно-кінетичної теорії. Показати сутність фізичних явищ, керуючись основними положеннями молекулярно-кінетичної теорії. Навчити розв’язувати задачи з данної теми. розвивальна: розвивати уміння застосовувати отримані знання в повсякденному житті;виховна: виховувати спостережливість, уважність, акуратність.

Номер слайду 5

Епіграф уроку: “Не існує нічого крім атомів” Демокріт

Номер слайду 6

Вправа « Гарний початок - половина справи».«Знання та мислення»« Формула - це »«Успіху»«Найголовніша»

Номер слайду 7

Девіз уроку: «Найголовніша формула успіху – це знання та мислення»

Номер слайду 8

Розділ фізики, у якому розглядаються закономірності атомно-молекулярної будови макроскопічних тіл, називається молекулярною фізикою.

Номер слайду 9

Завдання: Молекула — це найдрібніша частинка речовини, яка ще зберігає всі її властивості. Атом – це найменша частина хімічного елемента. У холодній воді швидше розчиняються цукор і сіль? Молекули безперервно й безладно рухаються. Молекули не притягуються одна до одної. Між молекулами існує взаємне відштовхування. Якщо заповнений повітрям м’яч стиснути руками,то об’єм повітря і проміжки між частинками збільшаться. Частинки, з яких складаються речовини, є занадто малими, щоб їх побачити. Частинки, з яких складаються речовини, є безкольоровими, тому їх не можна побачити. Частинки, з яких складаються речовини, рухаються настільки швидко, що ми не встигаємо їх побачити. style.colorstyle.colorstyle.colorstyle.colorstyle.colorstyle.colorstyle.colorstyle.colorstyle.colorstyle.color

Номер слайду 10

Молекулярно-кінетична теорія - це вчення, що пояснює будову та властивості тіл рухом і взаємодією частинок, з яких складається тіло.

Номер слайду 11

В основі МКТ три найважливіші положення:1. Усі речовини складаються з частинок атомів, молекул, іонів,тобто мають дискретну будову; між частинками є проміжки.

Номер слайду 12

2. Частинки речовини перебувають у невпинному безладному (хаотичному) русі; такий рух називають тепловим.

Номер слайду 13

3. Частинки взаємодіють одна з одною (притягуються і відштовхуються)

Номер слайду 14

Атом – найменша частинка, яка є носієм властивостей хімічного елемента. Молекула – найменша частинка речовини, яка має хімічні властивості цієї речовини та складається з атомів.

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Сінквейн1 рядок — тема сінквейна, заключає в собі одне слово (зазвичай іменник або займенник), яке позначає об’єкт або предмет, про який йде мова.2 рядок — два слова (найчастіше за все прикметник або прийменник), вони дають опис ознак й властивостей обраного в сінквейні предмета або об’єкта.3 рядок — утворений трьома дієсловами або дієприкметниками, які описують характерні властивості предмета або об’єкта. 4 рядок — фраза з чотирьох слів, яка выражає особисте ставлення автора сінквейна до описуваного предмету или об’єкту.5 рядок — одне слово — резюме, яке характеризує суть предмета или об’єкта.

Номер слайду 17

МКТ. Важлива, складна. Допомогає, розглядає, описує. МКТ – пояснює будову Речовини і рух частинок . Клас.

Номер слайду 18

Домашнє завдання:§26 (чит., вивч, визн., формуи), Впр. 26 (4)(письм.)Повт. §8

Номер слайду 19

Вправа “Квітка настрою”червоний – урок цікавий;жовтий – хочемо таких уроків;зелений – дізналися багато цікавого.

Номер слайду 20

Бажаю вдалого дня

pptx
Додав(-ла)
Гурбик Лариса
Пов’язані теми
Фізика, 10 клас, Розробки уроків
Додано
12 лютого
Переглядів
367
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку