Презентація містить завдання для перевірки знань учнів та розв'язування на уроці. Використовуються різні методики, такі як "Вірю - не вірю", "Допоможи роззяві", "Поясни явище". Задачі підібрані з метою розвитку практичних навичок учнів.
Сили. Розв’язування вправ 7 клас Вчитель фізики Ю.Г.Цегельник
Номер слайду 2
Цілі уроку: сформувати вміння розв’язувати задачі на застосування формул сили тяжіння, тертя, пружності, ваги
Номер слайду 3
Вправа «Вірю-не вірю» Чи вірите ви, що мірою взаємодії тіл є сила? Чи вірите ви, що причиною виникнення сили тертя є деформація тіл? Чи вірите ви, що можна створити «вічний двигун»? Чи вірите ви, що в космосі маса космонавта дорівнює нулю? Чи вірите ви, що вага тіла завжди дорівнює силі тяжіння? Чи вірите ви, що коефіцієнт пропорційності у законі Гука позначається буквою µ?
Маса космонавта 80 кг. Чому дорівнює вага космонавта, який знаходиться на космодромі? На орбітальній станції? РОЗВ’ЯЖИ ЗАДАЧУ!
Номер слайду 6
Навіщо роблять ребристими велосипедні та автомобільні покришки? ПОЯСНИ!
Номер слайду 7
Обчисліть силу тяжіння, що діє на страуса масою 75 кг, та його вагу на горизонтальній поверхні Землі. Виберіть масштаб та побудуйте ці сили. РОЗВ’ЯЖИ ЗАДАЧУ!
Номер слайду 8
Поїзд рухається по горизонтальному шляху зі сталою швидкістю. Визначити масу поїзда, якщо тепловоз розвиває силу тяги 100000Н, а коефіцієнт тертя дорівнює 0,005. РОЗВ’ЯЖИ ЗАДАЧУ!
Номер слайду 9
Під вагою 400 Н пружина в сидінні велосипеда стискується на 5 мм. На скільки стиснеться пружина при навантаженні 750 Н? РОЗВ’ЯЖИ ЗАДАЧУ!
Номер слайду 10
Який об’єм води знаходиться в посудині, якщо на воду діє сила тяжіння 500Н? Розв’яжи задачу!