Комп'ютерна мережа — це сукупність комп’ютерів та інших пристроїв, з’єднаних каналами передавання даних. У комп’ютерних мережах використовуються кабельні або бездротові канали.
КОМП’ЮТЕРНІ МЕРЕЖІ. ЛОКАЛЬНА ТА ГЛОБАЛЬНА МЕРЕЖІ. Вчитель інформатики Павлішина Тетяна Олегівна Лиманський ліцей № 5 Лиманської міської ради5кл
Номер слайду 2
Коли виникає потреба передати повідомлення або деякі файли з одного комп’ютера на інший, то це можна зробити з використанням різних носіїв даних — флешки, оптичного диска тощо. Ще одним засобом передавання даних є КОМП’ЮТЕРНІ МЕРЕЖІ.
Номер слайду 3
КОМП’ЮТЕРНАКОМП’ЮТЕРНА МЕРЕЖА — це сукупність комп’ютерів та інших пристроїв, з’єднаних між собою для обміну даними і спільного використання пристроїв.
Номер слайду 4
КОМП’ЮТЕРИ ОБ’ЄДНУЮТЬ МІЖ СОБОЮ ДЛЯ ТОГО ЩОБ: ОТРИМАТИ ДОСТУП ДО ОБ’ЄКТІВ ФАЙЛОВОЇ СИСТЕМИ КОМП’ЮТЕРІВ МЕРЕЖІ ПЕРЕМІСТИТИ ДАНІ З ОДНОГО КОМП’ЮТЕРА НА ІНШИЙ КОМП’ЮТЕРУ МЕРЕЖІОТРИМАТИ ДОСТУП ДО МЕРЕЖНОГО ПРИСТРОЮ, НАПРИКЛАД ПРИНТЕРА, ПЛОТТЕРА АБО СКАНЕРА.
Номер слайду 5
У КОМП’ЮТЕРНИХ МЕРЕЖАХ, ЯК І В ТЕЛЕФОННИХ, ДЛЯ ПЕРЕДАВАННЯ ДАНИХ ВИКОРИСТОВУЮТЬ: БЕЗДРОТОВІ КАНАЛИ КАБЕЛЬНІСЕРВЕР — це комп’ютер, що надає послуги або ресурси за відповідними запитами іншим комп’ютерам. Комп’ютери, що використовують ресурси сервера, називають клієнтськими, або просто клієнтами.
Номер слайду 6
ЛОКАЛЬНУЗАЛЕЖНО ВІД КІЛЬКОСТІ КОМП’ЮТЕРІВ У МЕРЕЖІ ТА ПЛОЩІ, НА ЯКІЙ ВОНИ РОЗМІЩЕНІ, РОЗРІЗНЯЮТЬ: Мережу, яка з’єднує комп’ютери, що розташовані в межах кабінету, приміщення, одного або кількох будинків, називають локальною (ЛОМ, англ. LAN). Локальні мережі створюються в навчальних закладах, банках, інших організаціях. У локальній мережі може бути від двох до кількох сотень комп’ютерів. Головною особливістю локальної мережі є порівняно короткі, швидкісні, якісні лінії зв’язку. Різні локальні мережі можуть поєднуватись між собою.
Номер слайду 7
ЗАЛЕЖНО ВІД КІЛЬКОСТІ КОМП’ЮТЕРІВ У МЕРЕЖІ ТА ПЛОЩІ, НА ЯКІЙ ВОНИ РОЗМІЩЕНІ, РОЗРІЗНЯЮТЬ: ГЛОБАЛЬНУМережі, що з’єднують комп’ютерні мережі та окремі комп’ютери, розміщені в різних містах і країнах, частинах світу, називають глобальними (WAN). У глобальних мережах часто використовуються існуючі лінії зв’язку, наприклад телефонні, телеграфні, стільникові лінії. Найбільш відомою глобальною мережею є Інтернет. Інтернет також називають мережею мереж. Існують ще й інші глобальні мережі. Наприклад, мережі банківських систем, мережі авіакомпаній, наукових організацій тощо.
Номер слайду 8
Таким чином, існують різні класифікації комп’ютерних мереж:
Номер слайду 9
Мережна взаємодія полягає в надсиланні запитів від одних комп’ютерів мережі до інших комп’ютерів і пристроїв та отриманні у відповідь доступу до певних ресурсів мережі.
Номер слайду 10
ПЕРЕГЛЯД СПИСКУ ІМЕН КОМП’ЮТЕРІВ У МЕРЕЖІ
Номер слайду 11
Номер слайду 12
РОБОТА З ПАПКАМИ ТА ФАЙЛАМИ В МЕРЕЖІДля того щоб користувачі могли працювати з файлами та папками деякої папки, розміщеної на одному з комп’ютерів мережі, до неї повинен бути відкритий спільний доступ. Доступ може бути ПОВНИМ або ЧАСТКОВИМ. ЯКЩО ВАМ ПОТРІБНО ПРАЦЮВАТИ З ФАЙЛАМИ ДЕЯКОЇ ПАПКИ, ДО ЯКОЇ ВІДКРИТО СПІЛЬНИЙ ДОСТУП НА КОМП’ЮТЕРІ В МЕРЕЖІ, ТО СЛІД:відкрити список імен комп’ютерів мережі; відкрити список папок зі спільним доступом потрібного ком п’ютера, двічі клацнувши на його ярлику; відкрити вікно потрібної папки, до якої відкрито спільний доступ по мережі, двічі клацнувши на її значку.
Номер слайду 13
ДАЙТЕ ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ1 Чи задоволені ви своєю роботою?2 З яким настроєм ви працювали на уроці?3 Що вам запам’яталось на уроці?4 Де вам стануть в пригоді здобуті знання?Рефлексія