Презентація " Рослини рідного краю " містить ілюстрації лікарських рослин Дніпропетровської області з коротким описом їх будови та властивостей. Матеріал можна використовувати як додатковий під час вивчення теми " Рослини"
Поли́н гірки́й (Artemisia absinthium)[1] — багаторічна рослина родини Айстрових. Лікарська, харчова, фітонцидна, ефіроолійна, фарбувальна, танідоносна й інсектицидна культура. Одна з найгіркіших рослин світу, що відтворене у народній приказці: «Гіркий, як полин». Видова назва в перекладі з латинської мови означає «гіркий, але цілющий засіб». Українські місцеві назви — бі́лий поли́н, віниччя.
Номер слайду 4
Цикорій
Номер слайду 5
Цикорій — багаторічна, досить висока рослина (людині по пояс, а іноді й вища), з м'ясистим коренем і прикореневими довгастими листками, виїмчасто-пірчасто-надрізаними, як у кульбаби, зібраними розеткою; стеблові листки — сидячі, ланцетні. Рослина має міцний стержневий корінь, що глибоко проникає в ґрунт
Номер слайду 6
Цикорій вирощують досить широко, з його коріння добувають так звану цикорну каву, яку широко застосовують у кондитерській і спирто-горілчаній промисловості.
Номер слайду 7
Конюшина
Номер слайду 8
Конюшина лучна має ряд цікавих пристосувань. Так, перед дощем її листки опускаються і складаються, як зонтик, прикриваючи квіткові головки. Білі плями на листках забезпечують триваліше випаровування рослиною вологи: світліша поверхня повільніше охолоджується. Боби дрібні. При них залишається висохла оцвітина, тому вони добре поширюються вітром. Як і багато інших бобових, конюшина лучна не боїться нічного холоду: її листочки на ніч складаються і піднімаються догори, внаслідок чого зменшується поверхня рослини, отже, вона менше випаровує води і менше втрачає тепла. Росте переважно вночі за рахунок нагромаджених за день речовин. У холодні ночі процес росту значно уповільнюється, нагромаджені речовини повністю не витрачаються і наступного дня гальмують фотосинтез. Рухом листків рослина регулює певне співвідношення денних і нічних температур, потрібне для її нормального розвитку.
Номер слайду 9
Еспарцет
Номер слайду 10
Еспарцет (Onobrýchis) — рід рослин родини бобових. Близько 130 видів, в Україні — 11. Більшість видів еспарцетів є цінними кормовими культурами та медоносами. У культурі використовують еспарцет виколистий, еспарцет піщаний та еспарцет закавказький. Урожай сіна — до 35-40 ц/га, насіння — до 12—15 ц/га.
Номер слайду 11
Астрагал
Номер слайду 12
Астрага́л (Astragalus) — рід однорічних і багаторічних трав'янистих рослин, рідше напівкущів і кущів родини бобових. Листки непарнопірчасті; квітки зібрані в китиці; плід — біб. Відомо близько 2000 видів, поширені в Північній півкулі (переважна більшість в Передній і Середній Азії); в Україні — 53 види.