14 квітня о 18:00Вебінар: Як урізноманітнити вивчення французької мови в класі та дистанційно

Презентація з природознавства для 5 класу до теми уроку 42 "Урок 42 Розчинні й нерозчинні речовини."

Про матеріал
Ознайомити з поняттями «розчинні та нерозчинні речовини»; закріпити в учнів знання про властивості води, зокрема її здатність розчиняти речовини; дати поняття розчину, розчинника та розчиненої речовини; наводити приклади розчинних та нерозчинних у воді речовин; розвивати спостережливість та пізнавальний інтерес, дослідницький підхід до вивчення природних явищ; формувати вміння готувати та розрізняти розчини, користуватися розчинами у природі та побуті.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Урок 42. Розчинні і нерозчинні речовини.

Номер слайду 2

Речовина – це те, з чого складається тіло. Розчин – це вода з розчиненою в ній речовиною. Якщо частинки речовини стають невидимими у воді, то це розчинна речовина. Якщо частинки плавають у воді або осідають на дно, то це нерозчинна речовина.

Номер слайду 3

Вода — розчинник В 1 кг морської води міститься 35 г розчинених речовин. Це понад сто речовин, утворених з майже всіх відомих у природі хімічних елементів.

Номер слайду 4

В природі є мінеральні джерела, багато з них мають лікувальні властивості.

Номер слайду 5

Розчини: вода + тверда речовина, вода + рідка речовина, вода + газоподібна речовина.

Номер слайду 6

Усі речовини залежно від їхньої здатності розчинятися у воді поділяються на: розчинні; малорозчинні; нерозчинні.

Номер слайду 7

Дослід «Розчинення кухонної солі у воді». Одну столову ложку кухонної солі (близько 30 г) помістити у хімічну склянку і наповнити на 1/2 її об'єму водою. Утворену суміш ретельно перемішати, доки вся сіль не розчиниться. Що утворилося?

Номер слайду 8

Дослід «Розчинення кухонної солі у воді». Внаслідок розчинення цієї речовини у воді утворилась однорідна суміш, що називається розчином. У досліді утворився розчин кухонної солі у воді. Вода в цьому випадку — це розчинник, а кухонна сіль — розчинена речовина.

Номер слайду 9

Дослід «Розчинення цукру у воді».

Номер слайду 10

Здатність речовин розчинятися у воді має велике значення для життя рослин, тварин і людини. У цьому легко переконатися на прикладі добрив. Деякі мінеральні добрива непогано розчиняються у воді. У ґрунті вони добре розчиняються за допомогою дощів або води, що надходить внаслідок зрошення полів. Розчиненими мінеральними добривами живляться рослини. Це сприяє підвищенню їхньої врожайності.

Номер слайду 11

Розчинні речовини Кухонна сіль Цукор Спирт Нерозчинні речовини Пісок Харчова сода Цемент Олія

Номер слайду 12

Назвіть будь-які відомі речовині і розподіліть їх до певної групи в таблицю. Вправа «Інтелектуальна розминка» Розчинні речовини Малорозчинні речовини Нерозчинні речовини

Номер слайду 13

Під час утворення розчину воду називають розчинником, речовину, яка розчиняється у воді, — розчинною речовиною. маса розчину = маса розчинника + маса розчинної речовини

Номер слайду 14

РОЗЧИНИ розбавлені концентровані багато розчиненої речовини мало розчиненої речовини

Номер слайду 15

РОЗЧИНИ ненасичені насичені розчинена речовина у воді вже не розчиняється поки речовина буде розчинятися у воді

Номер слайду 16

Вправа «Доповни речення» Температура на розчинність речовин ...... Більшість твердих речовин краще розчиняється не у холодній, а у .... воді. Газоподібні речовини краще розчиняються у ..... воді, ніж у ...... воді. Відповіді: теплій; гарячій; впливає; холодній.

Номер слайду 17

Домашнє завдання 1. Опрацювати § 31. 2. Провести дослідження розчинності: глини; олії; лимонної кислоти.

Номер слайду 18

ppt
Додано
14 лютого
Переглядів
713
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку